Pam a Tommy

USA, 2022, 5 h 38 min (Minutáž: 33–52 min)

Tvůrci:

Robert Siegel

Kamera:

Paula Huidobro

Lily James, Sebastian Stan, Nick Offerman, Taylor Schilling, Seth Rogen, Andrew Dice Clay, Spenser Granese, Mozhan Marnò, Pepi Sonuga, Johnny Rey Diaz (více)

Epizody(8)

Minisérie Pam a Tommy je zasazena do divokých dob vzniku internetu a založena na neuvěřitelném pravdivém příběhu sexuální videonahrávky Pamely Andersonové (Lily Jamesová) a Tommyho Lee (Sebastian Stan). Video ukradené z jejich domu nespokojeným řemeslníkem (Seth Rogen) se z undergroundové zajímavosti na VHS stalo celosvětovou senzací, když se roku 1997 objevilo na internetu. Tato minisérie obsahuje vše – příběh lásky, zločin i varování pro ostatní. (Disney+)

Djoker

Příběh nejslavnější pornografické nahrávky se dočkal precizního zpracování a zároveň funguje jako pocta jedné nezapomenutelné éře, ve které ještě nebyla pevně stanovena pravidla v džungli jménem internet. Proměna Lily James v sexuální bohyni Pamelu je až perverzně dokonalá a skvěle jí sekunduje také Sebastian Stan jako přírodní živel Tommy. Třešničkou na dortu je tragikomická postava řemeslníka. Škoda slabšího finiše. S1: 80% ()

M.i.k.e

nečekal bych,že se z takové jednoduché a zdánlivě banální věci jako je (původně nechtěná) krádež a následné zveřejnění domácího sex videa vytřískat tolik a hle, povedlo se.Celý seriál jede ve dvou rovinách.V té první sledujeme truhláře Randa,který onu inkriminovanou kazetu víceméně omylem ukradl proto,že chtěl zpátky svoje peníze.V té druhé je tu pak příběh krátkého manželství Pamely Andersson a Tommyho Lee, které je touhle krádeží a publikováním videa dost ovlivněno.Upřímně nechápu proč se od seriálu jak Pamela tak Tommy distancovali.Je velmi pravděpodobné,že nechtěli otvírat staré rány,ale jinak je tu hlavně Pamela zobrazena jako normální žena,kterou válcuje nepříjemná situace.Tommy je tu sice lehce za kreténa,ale i on dokáže ukázat rozumnou a lidskou stránku.Třešničkou na dortu jsou pak krom povedené retro atmosféry devadesátek hlavně herecké výkony.Rogen je v dramatičtější póze opět velmi dobrý,ovšem tentokrát je válcován Sebastianem Stanem a hlavně Lily James.Ta díky maskérům vypadá jako kdyby Pamele z oka vypadla a navíc sem jí věřil každou jednu emoci...80% ()

Vančura

Nádherná věc, která mě na chvílí vrátila do devadesátek, kdy jsem Pamelu Anderson platonicky zbožňoval a kdy jsme s klukama ze třídy společně u jednoho z nich doma koukali na onu nechvalně proslulou VHS kazetu a prožívali to jako velkou věc - obojí dnes člověku přijde úsměvné, protože s odstupem let najednou nechápe, co se mu na té silikonové barbíně kdy líbilo, a ta dotyčná soukromá nahrávka je něco tak příšerně banálního (navíc v zoufalé obrazové i zvukové kvalitě), že současný konzument internetového pornoobsahu musí nad něčím tak předpotopním jen ohrnout nos (doba se samozřejmě změnila, a proto je fajn si připomenout tehdejší pionýské začátky tohoto fenoménu; seriál je navíc vkusně naroubovaný na současnou dobu, kdy akcentuje perspektivu Pamely, která v tom celém byla nevinně  a odskákala to nejvíc - alespoň dle seriálu - nezjišťoval jsem, nakolik děj odpovídá realitě). Obsazení je absolutně bezchybné, Lily James v titulní roli je neodolatelná a od skutečné Pamely takřka k nerozeznání, dějově je to velmi pestré a strašná sranda, a celou dobu k tomu hraje perfektní soundtrack, takže pro mě osobně byl toto hodně příjemný seriálový objev, který mě po vší té netflixovské bídě posledních let naplnil nadějí, že se ještě pořád dá narazit na koukatelnou seriálovou produkci. ()

Chrustyn

Že začátku neskutečně svižně a zábavně natočená minisérie, která sice začne ztrácet dech a zabývat se i méně poutavými odbočkami, ale stále zůstává příjemně zábavnou. Nenapadlo by mě, že se dá z domácího porna natočit taková zábava. Režijně vynikající s parádním soundtrackem a dokonalými herci i v těch nejmenších rolích a minimálně Seth Rogen nikdy nebyl zábavnější. Něco tak dravého tu nebylo od Vlka z Wall Street. ()

Fiftis

Vôbec sa mi do toho nechcelo a musím napísať, že som aj dosť veľa času stratil, týmto zbytočne pretiahnutým seriálom. (Pretiahnutým časovo). Áno, herecké výkony sú super, obzvlášť "vážna" rola pre žida Setha Rogena. Lily James bola neskutočne prerobená a myslím že budete súhlasiť, že už by tak mala vyzerať navždy, lebo jej to milion krát viacej pristalo. Ak si čítate tento komentár predtým, než sa chcete pustiť do toho mini seriálu, tak vedzte, že každou časťou to upadá v každom smere. Nuda, zbytočné naťahovanie, dokonca ani žiadne kozy - naopak, uvidíme ovisnutý kkt, ktorý rozpráva. Myslím, že by to stačilo natočiť tak na 3 časti a hodnotenie by išlo vyššie. (16.8.2022) ()

• Rovnako ako dej filmu, aj jeho natáčanie prebiehalo v Los Angeles a trvalo od 5.4.2021 do 30.7.2021. (Real Tom Hardy)
  • Kostýmy postáv neboli špeciálne vyrobené. Boli nakúpené z druhej ruky zhruba podľa toho, čo v tom čase nosili Pamela a Tommy. (Real Tom Hardy)

Sebastian Stan bude Donald Trump

Sebastian Stan bude Donald Trump

30.11.2023

Nominant ceny Emmy a Zlatého glóbu Sebastian Stan si po svém výkonu v roli Tommyho Lee z chválené série Pam & Tommy zahraje další excentrickou postavu, známou mimo jiné pro své na veřejnost… (více)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD