Victor Frankenstein je mladý chalan, ktorý má pomerne netradičný koníček - filmárčinu. Svoj prvý režijný počin premieta jedno dopoludnie rodine a spolužiakom. Hlavnú úlohu vo filme hrá jeho milovaný pes Sparky. Viktor sa stretol s nadšenými reakciami, no krátko na to nečakane prišiel o svoju hviezdu - Sparky chvíľu po projekcii filmu umiera pod kolesami auta a zdá sa, že z Victora vyprchala všetka chuť do života. Ale iba do chvíle, kým im v škole profesor biológie na žabe neukáže, ako možno pomocou elektriny dodať mŕtvemu organizmu život. Victor dostane šialený nápad - oživiť Sparkyho, torý už nejakú tú chvíľu leží na "cintoríne domácich zvieratiek". Teoreticky je to síce možné, ale aké to bude mať následky? (oli.G)

Dan9K

Tak trochu smutný a nepříjemný film, dokazující, především ve střední části, naprostou tupost lidských organismů (sousedů). Jinak je ale snímek správně šílený a nabízí spoustu herců, kteří podle jména velkému počtu lidí patrně nic neřeknou, ale své obličeje provařili alespoň v jednom velkém a notoricky známém filmu. ()

JohnCZ

Vtipný kraťas, ve kterém jde lehko vysledovat dějovou kostru, která byla později využita v rozšířené formě ve Střihorukém Edwardovi. Ta mnohými zmiňovaná Burtonova fascinace smrtí a oživováním se fakt nezapře. Mám vlastně pocit, že skoro o ničem jiném netočí. Mírnější stylizace do podoby klasického monster hororu tu ale sedla náramně. A ten konec... chvíli trvalo, než mi ta slovní hříčka došla, ale o to více pobavila. ()

Dienzenhofer

Film který definoval Tima Burtona- Hororový sci-fi doják. Mimochodem Shelley Duvall je příšerná herečka. Taky je zajímavý že se tu mihlo hodně zajímavých jmen: Daniel Stern, Sofia Coppola nebo již zmiňovaná Shelley Duvall a v režii samozřejmě Tim Burton, většina z nich nebyla vůbec známa, až na Shelley Duvall a hodně z nich to někam dotáhlo. ()

hous.enka

"Barbie, you aren't working enough" :D Tahle věta pronesena Sofií Coppolou mě dostala. A Shelley Duvall z Osvícení je tu stejně divná jako právě ve zmíněném Osvícení . Ale zpět ke Sparkymu - Sparky je supr. Ať už pije, straší sousedy nebo hraje ve Viktorových filmech. Chápu, že o něj Viktor nechtěl přijít. Podivná atmosféra podivínského podivína Tima Burtona dokazuje, že jeho filmy jsou strašidelně kouzelné. O jakých jiných filmech může někdo říct, že jsou strašidelné? Myslím, že jen ty burtonovské, protože jemu nejde o strašení, ale o vytvoření specifické atmosféry. A musím říct, že se mu to daří dobře. ()

Ichabod

Pomerne velkoryse obsazeny kratas. Hlavniho hrdinu hraje Barret Oliver, ktereho zname jako Bastiena z Neverending story, Sofia Coppola tu taky par vterin ziskala ackoliv odbarvena na blond a pejsek Sparky nema chybu (po dvou navratech z druheho brehu ma porad chut na nejakou tu fenku :-). Zdaleka ne tak genialni jako Vincent, ale i dnes celkem prijemne podivani, protoze par zaberu za to opravdu stoji. ()

• Frankenweenie byl po deseti letech své existence (roku 1994) uveden na DVD a později i na Blu-Ray. (ČSFD)
  • Po dotočení tohoto filmu byl Tim Burton vyhozen od Disneyho - kvůli tomu, že příliš plýtval penězi. (ČSFD)
  • Rozpočet filmu byl 1 milión dolarů. (ČSFD)

2011, rok změn

2011, rok změn

23.12.2011

Rok 2011 byl v mnoha ohledech významný a průlomový. Byl rokem změn - ať už těch drobných v našich každodenních životech, nebo těch velkých, které začnou psát nové etapy osudů celých národů (politické… (více)