Zvířata

• Španělsko As bestas (více)

Tento thriller se odehrává v horské vesnici ve španělské Galicii a líčí neshody mezi jedním z místních mužů a francouzským párem, který se sem přistěhoval. (Cinemax)

Belphegor

Španělsko-francouzký film vypráví o francouzském manželském páru, který se přestěhoval do malé vesnice ve Španělsku, aby zde poklidně žil. Spokojený život jim narušují dva věčně opilí bratři, s jimiž sousedí, a postupně se z malicherných naschválů stane čiré terorizování. Atmosféra filmu je hmatatelná, mě osobně vtáhl po prvních minutách. Ukazuje nám ty nejhorší lidské vlastnosti, s kterými se člověk může potkat. Podle mě dokáže pohnout žaludkem, protože nezobrazuje jen příkoří, které se jeden člověk dopouští na druhém, ale i potřebu někoho ovládat strachem. Je tu i pěkná stavba povahorysů, jenž jsou podle mě vykresleny naprosto geniálně a především reálně. Líbí se mi takováto studie společnosti. Věřím, že poslední půl hodina se ne každému bude zamlouvat. Snímek totiž dost zpomalí a hledá spravedlivost jinou formou, než by si divák přál. Me osobně to přišlo zajímavé, protože se tím vyvaroval klišovitému vypravování. Místo toho nám film ukazuje tíživou bezmoc. Ja jsem po strukturních stránkách velmi spokojen a překvapen. Film je natočen jednoduše, ale vlastně by se sem nějaké experimentální záběry nehodily. Pro mě je film As Bestas velkým překvapením a moc doporučuji. ()

lineker

Tupost, versus vzdělanost. Jak současné. Chcete žít po svém, nikomu nepřekážet, inside live v přírodě, v souladu s ní. Jenže nejsi starovidlák a nemáš mozek prolitý špiritusem. Navíc problém s větrnými mlýny. Takže vyústění v něco co dá čekat. Nepříjemný film, který vás uvrhne do nepříjemných pocitů a očekávání co dalšího se ještě může stát. Hutné psychologické drama, které s vámi nemá slitování. A dokonale obtiskuje ksicht dnešní doby. ()

yoryk

jedna veľká a neskutočná nuda kde hodinu a pol sa skoro nič nedeje len nejaké škriepky medi susedmi, potom príde k tragédii a totálne nevysvetlený koniec. Za mňa jedno veľké nudné sklamanie. ()

lubosco

Vynikajúci film s výborným scenárom. Veľmi dlho viete, že sa niečo stane, ale neviete čo ani kedy, takže ste udržiavaný v napätí, ktoré postupne graduje a končí tragédiou. Skvelé dialógy a profily postáv, kde prichádza ku konfliktu sedliacky rozum, túžba po peniazoch a ideál života mimo civilizácie. Dlho utkvelo v pamäti. ()

blbina

Denis pecka ty oci i pres par kilo na vic z panchartů nezapomenete a ti vidlaci,parada+ta priroda,ale proc tak zdlouhavé??????? ()

1308boddah

Film zobrazuje omezenost určitých lidí a navodí téma toho, co s nimi. Inteligence vás proti omezenci, který nepřemýšlí, neochrání. Nesmyslnost vidím v tom, že chlap co od rána do večera maká x měsíců, je pořád tlustej. A btw, moc mě nebaví zdejší komentáře, co na omylem pokaděném plátně vidí budoucnost lidstva. A ještě víc mě nebaví, když si to přečtou "plot" někde online a překladačem hodí do češtiny a výsledek vydávají za vlastní názor. ()

Na cenách César uspěla i česko-slovenská stopa

Na cenách César uspěla i česko-slovenská stopa

25.02.2023

V pátek 24. února 2023 proběhlo v pařížském koncertním sále Olympia slavnostní předávání prestižních cen francouzské akademie filmových umění a technik, známých pod názvem César. Vítězným snímkem… (více)

37. ceny Goya – výsledky

37. ceny Goya – výsledky

12.02.2023

V sobotu 11. února byly předány výroční španělské filmové ceny Goya. Slavnostní ceremoniál proběhl v Andalusii ve městě Seville, kde se udělování cen uskutečnilo naposledy v roce 2019. Moderátory… (více)