Twentieth Century Fox, Blue Sky Studios a oscarový režisér Chris Wedge, ktorý preniesol milióny divákov do pradávnych čias v trháku Doba ľadová, práve spoločnými silami vytvorili úžasný svet Robotov, svet, ktorý obývajú výhradne svojrázni roboti. Podobne ako Doba ľadová sú i Roboti filmom plným humoru, čarovných obrázkov a pozitívnych hodnôt. Rodney Copperbottom, s hlasom Ľubomíra Bukového, žije v malom meste a má obrovský talent na vynaliezanie viac či menej uveriteľných vecí. Životné podmienky ospalého malomesta mu ale zväzujú ruky. Spoločne s otcom (čo je umývačka riadu - stačí mu otvoriť hrudník a napchať dovnútra špinavé taniere) pracuje v miestnej reštaurácii a neustále sníva o veľkom dobrodružstve.

Vyzbrojený jedinečnou vynachádzavosťou, vydá sa Rodney jedného dňa na cestu do Robot City, aby sa tu stretol so svojím idolom, veľkým vynálezcom Bigweldem (hlas Mela Brookse). Bigweld, najväčší symbol Robot City, strávil celý život vymýšľaním lepších životných podmienok pre svojich robotích spoluobčanov. Keď ale Rodney dorazí do Robot City, zistí, že život v meste nie je tak ideálny, ako očakával, a že jeho výprava bude asi oveľa dramatickejšia, ako čakal.

Počas prieskumnej cesty po tejto metropole sa Rodney zoznámi s Rusties, skupinkou pouličných robotích povaľačov , ktorí sa vyznajú. A to nie len v meste. Fester (hlas Robina Williamse) jeden z Rusties sa okamžite stane najlepším Rodneyho priateľom a dokonca dovolí svojej malej sestre Piper (hlas Amandy Bynes), aby vstúpila do ich party. V obrovskom Robot City tak Rodney nájde nový domov.

Rodney tiež stretne Cappy (hlas Halle Berry), manažérku spoločnosti Big Weld Industries, ktorá sa do Rodneyho okamžite zamiluje, pretože mu je v mnohých ohľadoch podobná. Okrem priateľských ale Rodney stretáva aj nepriateľské postavy, ktoré sa mu snažia zahatať plán na nájdenie strateného Bigwelda a záchranu Robot City. Výsledkom je nadčasová a zábavná rozprávka, ktorá posúva hranice animačnej zručnosti a zároveň privádza na svet nové postavičky, ktoré budete milovať pre ich humor a povahu. Roboti vás proste zahrejú na srdci a dokážu, že každý robot môže žiariť bez ohľadu na to, z čoho je vyrobený. (oficiální text distributora)

Ydiot

Syžet je sice obtažený podle stokrát použité šablony, ale je na něj nabaleno tolik skvělých gagů, vizuálních nápadů a radosti, že by bylo škoda nechat si tenhle film ujít. Nejen kvůli úžasné stylizaci a la 50. léta jsou pro mě Roboti jedním z mála počítačově animovaných filmů, ke kterým se opakovaně vracím - a pokaždé v něm najdu spoustu nových věcí. ()

Durdas

Přiznám se, že jsem od toho moc nečekal, ale nakonec se z toho vyklubal úžasný film! Pěkný příběh a svět, který je protkaný fantastickými a vtipnými referencemi (nejen) na normální svět. Film jsem si opravdu užil a určitě si ho časem pustím znovu. ;-) :-) ()

PetraMishka

Pohádka s originálním vizuálem, mnoha odkazy na klasické filmy a jednoduchým dějem, který se dětem líbí. Bohužel ale nemá duši, není tam jediná zajímavá nebo originální scéna. Takže neurazí, ale zároveň nepřesvědčí, aby to člověk ještě jednou viděl. ()

AnnaW

Zezčátku to vypadalo trochu mravokárně, při větě "...já chci být někdo" mi vyloženě zatrnulo (viz Příběh žraloka :-) Naštěstí se to pak vyvinulo jinak a to docela hodně zábavně, jak pro děti, tak pro dospělé. Výtvarnici musí být vážně hračičkové a na filmu je to hodně vidět. Na druhou stranu, časem člověku dojde, že příběhu tam moc není ,nebo že tedy ten, který tam je, je hodně přímočarý a zejména pro malého diváka (ačkoliv tomu musí rodiče v přítmí kina nějak rychle vyvsětlit, cože je to ten "apgrejd"), ten větší ocení spíše jednotlivé vtipy, narážky a podobně. ()

The_God

Tento film bohužel nevyniká ničím jiným než tím, že všechno a všichni jsou roboti. Z toho je pár plynoucích vtipných scén, ale jinak šeď šeď (i přes všeobecnou barevnost). ()

pwc

V HD kvalitě je to opravdu lahůdka! Design robotů i Robot City je úžasný, příběh občas trochu pokulhává... ()

kelet

Neviem, prečo každý nadáva na tento film. Ja som zaň práve že vďačný, pretože to bolo v tejto dobe konečne niečo iné. Je jasné, že dnešný trend je nastavený tak, aby bol animák čo najkrajší, najmilší a najmasovejší. Popri tom sa však zabudlo na klasickejšie príbehy ako je práve tento, kedy chudá rodina nechá ísť svojho syna do veľkomesta skúsiť šťastie a ten sa im za to po neľahkom súboji aj patrične odvďačí. Predsa toto nám v detstve bolo podávané ako krásne príbehy, a ja som rád, že na ne niekto ešte nezabudol. Navyše postavy sú dobre nakombinované a aj fórky (aj keď nie sú vždy super high-tech) sú namieste a pobavia. Určite tu však nechcem povedať, že to je najlepšia animovaná komédia a že by mohla mať šancu oproti iným gigantom, ktorý sú fakt niekde inde. No pravda je taká, že ma to pobavilo, potešilo a bolo to nevinné. Hodnotenie: 80% ()

Eeve

jedným slovom...milé..všetko v tomto animáku je milé...počnúc zlatým robotickým hafanom, až po fakticky zaujímavú postavičku tety Funny :)žiadny animák pre dospelých s veľa krát otrepanou zápletkou (chudobný synček sa vyberie do sveta a vytrie všetkým zrak:)) a s charakterom postáv vykresleným plytkejšie ako hrdzavý kotlík, ale animák pre deti, ktorý sem tam zaujme svetlým momentom (tie by sa bohužiaľ dali spočítať na prstoch jednej ruky)...je to pozerateľné a človeka to pobaví svojím vlastným spôsobom, ale netreba čakať nič viac... ()

unclejack

Otázka znie - dokážu byť Roboti dostatočne zaujímaví pre väčšinového diváka? Asi nie. Na to niesú dostatočne príťažliví, hoci ich svet je pomerne vynaliezavý. Zrádza ich najmä fádnosť a nezaujímavosť samotného námetu, hoci samotné spracovanie nie je zlé. Dobre, možno by to chcelo zaujímavejšiu animáciu hlavných hrdinov. Z môjho pohľadu bola chyba vôbec s takýmto projektom začínať, možno so zaujímavejším scenárom a vynaliezavejšou zápletkou by sme sa bavili aspoň o komerčnom úspechu. ()

LencaN

Tak nízké hodnocení tady? Vždyť to bylo fajn. Sice spíš pro děti, ale co, já se bavila. Moc jsem obdivovala to přebírání postřehů z našeho lidského světa na ten robotů. Každou chvíli jsem tam něco takového našla. Prostě spousta jednotlivých a samostatně fungujících nápadů spojených do ucházejícího příběhu. Navíc i ta animace mi přišla zajímavá a odlišná od toho, co teď normálně vídáme. Takže u mě čisté 4*. ()

Staple

Blbůstka která pobaví a menším dá jasnou zprávu. Ujeté dialogy, zabavné nápady, ujetí záporáci plus krátká stopáž dělá z tohoto filmu velmi příjemnou zábavu. ()

Lendak

Asi je to tým, že som na Robotoch prefičal polku detstva, ale za mňa to je neskutočne underrated poklad, ktorého neskutočne jebnutá štylistika ma nikdy neprestane baviť. Svet, kde ricaté baby zamoria celé mesto, alebo týpek ktorý sa musí furt vyleštiť potom čo videl hrdzavých, je totálne geniálny nápad s geniálnejším dospeláckym humorom. Milujem to. Jedna z najlepších animovaných komédií vôbec. Aspoň že to na mne nezanechalo nejaké následky lebo inak ma toto geniálne dielo vôbec nebavilo ani po tých 12 rokoch. ()

Karlosik_4

V dětství film který neodmyslitelně patřil k večerním posezením u filmů, a byl to prostě film co obecně mezi lety 2007-2010 nebyl skoro znám a i dabing a humor přispěli k tomu, že se jednalo i o tradiční ´´komedii´ kterou bylo potřeba ukázat i spolužákům. Film je plný originálních nápadů, referencí a také zábavné hudby, kterou bych u filmu jako je tento nečekal. Ano, film je potřeba brát s nadsázkou ze strany scénáře a dialogů, ale pokud si chcete pustit animovanou ´´rodinnou´´ komedii, pak je film to pravé, nádherně u něj vypnete a mnohé vtipy, co dětem moc neřeknou, ocení i dospělí. ()

Nakor

Klišé nad klišé, vtipy o robotech obšvilé z Futuramy, scénář prázdný. Jediné nápady josu v designu robotů a ani to není nic úžasného, natož potom objevného. Marně hledám cokoliv, co by se tvářilo nadprůmerně. Pro děti ale určitě dobrá zábava, odpad to fakt není. ()

Werewolf2

No, abych rek pravdu, pride mi to trochu lepsi nez Pribeh zraloka, Madagascar a Uzasnakovi. Na Dobu ledovou, nebo Nema to ale nema. Skoda, dalo se z toho vytriskat trochu vic. ()

Teatrální Spider-Man 4?

Teatrální Spider-Man 4?