Kaleb bude mít zanedlouho 30 let a nikdy nebyl osamělejší. Bojuje se svou sestrou o dědictví a přerušil vztahy se svým nejlepším přítelem. Fascinovaný exotickými zvířaty najde na trhu jedovatého pavouka a přinese si jej do svého bytu. Trvá jen chvíli, než pavouk unikne a rozmnoží se, čímž se celé místo změní na strašivou pavučinovou past. Policie zároveň uzamkne budovu a tím uvězní obyvatele uvnitř. Jediná možnost pro Kaleba a jeho kamarády je najít cestu ven a přežít. (Continental film)

maddy

Neznášam spider horory, za celú existenciu kinematografie ma výrazne nezaujal ani jeden, až do Vermines. Sébastien Vaniček natočil nielen jeden z najsebavedomejších hororových debutov za posledné roky, ale zároveň aj úplne funkčný horor s pavúkmi, ktorý tento hororový subžáner poníma trochu inak. Inšpiroval sa zjavne posledným Evil Dead Rise alebo [REC] a tak postavy uzatvára do jednej bytovky a pomaly rozpútava bezútešné peklo. S uveriteľnými postavami, žiadnym zbytočným humorom a odľahčovaním. Len skvelo nadizajnované príšery, teda pavúci, nepríjemné zvuky a čím bližšie k záveru, tým väčšia beznádej. Ja by som možno v závere nebál ešte omnoho viac pritvrdiť a rozpútať ešte väčšiu krvavú jazdu, ale to už som skôr hnidopich. Inak si neviem predstaviť ako natočiť pavúči horor lepšie. Fungujúce po stránke atmosféry, napätia, vlastne všetkého čo dobrý horor má mať. A fakt sa neviem dočkať čo za inferno Vaniček predvedie v chystanom Evil Dead. CELKOVO: 8/10 ()

Trevor

Ľahko mi je porovnávať so Sting, keďže medzi filmami som dal tak 20 minútovú pauzu a treba povedať že toto je určené určite dospelejšiemu publiku, pavúkov je viac a celé je to aj trochu akčnejšie a pochopiteľne to má široký liberálny sociálny rozmer posledných rokov, chudák prisťahovalci na okraji spoločnosti z ktorých nikto nedíluje drogy, iba kradnú bicykle a tenisky, prídu zlí neschopní bububu ujovia policajti (aj keď jeden je z nepochopiteľných dôvodov vykreslený ako ochotný pomôcť, akoby to celý dojem mohlo nejako zvrátiť) čo však nie je až tak frustrujúce ako vzťahy medzi postavami a spôsob ich komunikácie, aj keď je rozhodne uveriteľný. Tie dialógy síce pília uši ale nakoniec je Háveď dobrý film, nie však strašidelný horor. Strašidelným hororom bola dnes tretia tretiny v podaní Kanady proti Rakúsku, taký horor sa nevidí často... ()

ilemas odpad!

Špatná hudba, špatná kamera, špatní herci, ze začátku hodně nudné a ukecané , nějak jsem se do té pavočí hrůzy nemohl zažrat. Film nemá horororovou atmosféru, debilní rap mě rozčiloval hned od počátečních titulků, blbý konec, všechno blbé, dokoukal jsem jen kvůli vychvalovaným komentářům, ale tady na ČSFD se nedá ničemu věřit. ()

PavelVanekArt

Narovinu to byla blbost jak zvon od matky boží s osmi nohama. Osobně jsou mi pavouci u prdele, nemám problém ho zadupnout a stejně tak s ním pokecat nad čerstvou mouchou o životě, ale v hororu (a v podvědomí žen) dokáže tento arachnid způsobit solidní peklo a dá se s tímhle námětem originálně pracovat. Tady se s ním 40% filmu jen pracovalo, zbytek bylo sociální drama (nudné), tma (nudná) a směšná akce. Že v tom baráku (i na policejní stanici očividně) žije samej lobotom co za euro blafne i kliku, nemá cenu ani zmiňovat, na scénáři to nestojí. Ono to ve výsledku stojí na jednom pavoukovi a padá na tisících. Zítra nebudu vědět, že jsem to viděl a pokud kolem toho byl hype, tak mě solidně minul. Abych jen neplival jed, tak efekty byly v pohodě a atmosféru zaplivaného předměstí Paříže vystihli přesně. Připomínalo mi to chvilkama zombie flick La Horde. 3* a.k.a 55% ()

HorrFi

Nebudu lhát a přiznám, že ještě asi před dvěma měsícema jsem neznal jméno Sébastien Vaniček, ale tenhle chlap naservíroval nejspíš jeden z nejlepších pavoučích hororů v celý filmový historii a dlouho jsem celkově u žádnýho hororu neměl tak nepříjemnej pocit jako u Vermines. ()

majo0007

Hodne overhyped (čo majú na svedomí naše 4buzny zo Sitges na čele s POMOm), ale ako prvotinu, smekám klobouk. Po prééédlhej... ééédlhej 30minutovke (kde som zaspával nad tými rádoby cool GhettoNegro pičovinami) a nič sa nedialo, aspoň to potom prešlo druhú koľaj. Film sa u mňa každopádne nechytá na královskú Arachnophobia! ()

Deyw

Jakoze neni zadnej dobrej film s pavoukem, krome spidermana, ale tohle bylo fakt celkem dobry..Ta segra me fakt srala jak mu vypinala svetla, protoze jim fakt ublizovala a nedokazala ani na podruhe pochopit ze je to muze zabit !!! par nedomyslenosti to tahne dolu, ale jinak fakt fajn..pavouci byly fakt hnusny a killy dobry, postavy nebyly uplny dementi a ty dva typci co jsou uplny divny dementi a sbiraj havet a jejich decky sen bylo mit spolecnou zoo zahralo celkem na emoce, protoze neco presne stejneho jsem chtel s mojim kamaradem, takze jestli to ctes ty kryple zkurvenej tak si dej facky..cely jsi to posral jako kaleb 😞 to jsem se zase rozvasnil ale davam silny 3/5 🤌 ()

Aargh

SPOILERY *** První půlka super. Gangstaz & bitchiz činžák, postupné šíření pavoučků, působivé scény s jejich líhnutím (byť by se tu dalo výrazně přitlačit na pilu ve stylu The Bay). *** Druhá půlka otřes. Postavy se začnou chovat jako úplní kreténi (hodíme do chodby molotov a pak jsme překvapení, že pavouci utíkají). Pavouci mění chování, jak zrovna scénář potřebuje (občas se bojí světla, jindy ne). V naprosto nevhodných situacích se řeší nesmyslné osobní problémy. A nakonec nastoupí imbecilní ACAB agitka, kdy máme soucítit se zmrdy, kteří svým zmrdstvím pozabíjejí desítky nevinných lidí. Na konci filmu zůstane pak naprosto nevyjasněné, co se vlastně v domě dál stalo a jak pavoučí mor zlikvidovali. ()

oveckaoa

Chlápek si koupí od pašeráka samičku pavouka a přivede si ji domů ta  mu uteče a než ji zabijou naklade milion vajíček (tohle mě přijde nereálné, ale budiž). Pavouci se pak rozlezou po celém bytovce a lidi z ní se z tama snaží dostat do toho se do toho zamíchá policie. Hororů z pavouky se už moc netočí   a seriózních už vůbec moc netočí tak, že za to plus . Jedna hvězda dole  za herce jelikož větší sebranku nesympatických lidí , aby jste pohledali a nejsympatičtější postava je tam ten pes a ty mnohonožky (ty tam hrají tak minutu) a jedna za blbosti ve filmu chlápek má doma terárium má tam mnohonožky, hady  , škorpiony, kobylky a pavouka a všem je to u prdele jeho vlastní sestra neví co vše tam chová (jasně , když s ním žije) tak hlavně, že ví, že platí moc za elektriku a nikomu to nevadí proč . Ta bytovka nemá ani  domácího jen nějakou ženskou co zde vynáší popelnice a zabíjí pavouky (další blbost). Ty pavouci jsou zvláštní jelikož  pokud ten na začátku měl třeba 5 centimetrů a je řečeno, že se může zvětšit 10 násobně tam by neměl na konci tak metr a to nejlepší na konci ty vojáci střílí ty pavouky puškami (tohle je doufám myšleno ze srandy). Jinak úvodní scéna mě připomněla Braindead - Živí mrtví (1992). Tento rok nás ještě čeká další kousek Sting (2024) tak uvidíme 60 procent ()

zigíš

Čiperní malí hajzlíci ti pavoučci pokoutníci. Co hůř když mají na hraní bytovku na periferii Paříže (architektonicky skvostnou) a k jídlu její nájemníky. A co nejvíc nejhůř (pro ty nájemníky) když jejich každé další pokolení je větší než předešlé. A o hodně! Vaníček je šikula. I když scénáristicky recykluje co může (REC z toho čouhá na hony) vizuelně si je jistý jak málokdo. Po úvodní povinné představovačce rozjede správně plíživé a nepříjemné strašení. A nezpomaluje. Příjemným plusem, že hlavní charakter není právě ukázkový klaďas. A obecně, osazenstvo baráku je plné zlodějíčků, podvodníků a násilníků. I když policie na tom není o nic lépe, dlužno dodat. Prostě parádní žánrovka. Není divu, že je o Vaníčka zájem ve velké lize.  P.S Ještě pár minut po závěrečných titulkách jsem si svítil mobilem na strop. Co kdyby ? :D ()

TroiMae

Špatné to není, ale pro mě to nepřekonalo devadesátkovou klasiku. Potenciál filmu je v autentičnosti a civilnosti pařížského předměstí a sociálního kontextu architektonicky ikonického obytného souboru Les Arènes Place Picasso určeného pro sociální bydlení. Nicméně tenhle potenciál se ztrácí tlačením na pilu a tohle žádné Smrtelné zlo, ani Rec není. PS: Teď čtu, že režisér má dělat spin-off ke Smrtelnému zlu... my o vlku... :) ()

Glowski

Film de banlieue v hávu arachnofobního hororu. Zatímco maskovaných vrahů se dnešní publikum děsí spíš příjemně, osminozí klepítkatci v nich dokáží vyvolat autentické pocity hrůzy, které Sébastien Vaniček příležitostně převrací do temně humorných poloh. Nikdy ale nesklouzne k parodii, ani ve finále s metafysickým potenciálem a náběhem na druhý díl. ()

BoredKid

Podarené, ale možno zbytočne dlhé. Ku koncu už to strácalo to čaro. Ale po dlhých rokoch, konečne hnusný arachnohorror! ()

666Carnage

Poslední film s pavouky co za něco stál byla arachnofobie. No a pak přišlo tohle. Krom posledních asi 20 minut, má film neuvěřitelně tísnivou atmosféru. Na to, že se jedná o prvotinu pana režiséra, musím smeknout. Fakt se to povedlo a pokud někdo vážně nemá rád pavouky, tak to pro něj bude opravdu horor. Takže zamknout dveře, ucpat všechno co jde a repelent s baterkou do ruky. 75% ()

Corpsegrinder

První půlka je super a arachnofobici se zde budou nervózně škrábat na noze při sebemenším zasvědění, je proto škoda že v posledních cca 30 minutách se tomu trochu splaší kozy a nejen že pavouci téměř přestanou bejt hrozba, ještě tam namontujou naprosto debilní sociální komentář kterej nejen že nemá co říct, ale ještě to vyústí v ten nejdementnější konec jakej ten film mohl mít. Klady u mě ovšem převažujou, hlavní parta ačkoliv to jsou držkatý francouzský bubáci není uplně nesympatická a kupodivu se i chovají uvěřitelně a panelák je využit celkem slušně a ne jako např. v Evil Dead Rise kde si štáb mohl dovolit jen jednu chodbu a dveře s kukátkem. Rejže je sice začátečník ale talent má tak doufejme že mu to vydrží. ()

Adramelech

Pohled do života současných černých Francouzů a zároveň pěkný pavoučí horor. Arachnofóbií netrpím, ale mám pavoukům za zlé, že mi v bytě předou pavučiny. Když doma vidím nějakého lézt po podlaze, majznu ho pantoflem, když leze po zdi, chytím ho pinzetou, aby mi na stěně neudělal flek, a pak ho vyhodím ven oknem. Vaše smůla, pavouci, že nemáte chitinový exoskelet. Nevím, jestli mi v tom filmu přišla děsivější mentalita a způsob života Francouzů, kteří se živí krádežemi a různými ilegálními kšefty, nebo ti expanzivní a vražední pavouci. Nejspíš to první, protože takoví pavouci neexistují, kdežto fracouzské prostředí a poměry, jaké film ukazuje, by klidně mohly být zobrazené realisticky. Ponaučení: Jakmile jednou něco někam naleze a namnoží se to tam, už se toho nezbavíte. Kdyby film nebyl tak těžce postižený fenoménem černé obrazovky, bylo by to na čtyři hvězdičky. „Nic pořádně nevidím,“ volá jedna filmová postava. „No však já taky ne, kurva,“ odpovídám já. Ještě k závěrečné scéně z filmu, nad níž se někteří uživatelé pozastavili. Řekl bych, že filmoví tvůrci chtěli poukázat na solidaritu invazivních druhů napříč živočišnou říší. ()

Litvicek

V kině to dostalo ty správný grády, husí kůži jsem měl solidní a ty pavouky cítil až za sedačkou. Jdeme k hodnocení. Na francouze je to dobrý, český dabing tomu vyloženě seděl, je to plynulý, místy vyloženě zajímavý, proto tomu odpustím nějaký neduhy v ději a z nesympatických postav se v závěru stávají postavy, kterým nakonec i trochu zafandíš. Má to svý mouchy ale jak říkám, na franťíky dobrý a to kino tomu slušelo, proto něco odpustím a v hodnocení přihodíme. Solidní čtyřka. ()

mclenin

Hmyzích hororov a obzvlášť pavúčích je ako šafranu, nevzbudzujú síce strach ale dokážu vyvolať znechutenie a pôsobiť značne znepokojivo, v kombinácii so stiesnenými priestormi starého paneláku napríklad v štýle fantastického REC to potom predstavuje solídny klaustro-arachnofiobický zážitok. Má to síce svoje muchy, haha, (pun intended), avšak nie je ich veľa. Odporúča 9 z 10tich arachnofilov. ()

matmanX

Havěť mile překvapí civilním úvodem a vtipným poznáváním obyvatel dystopického činžáku, ze kterého by většina chtěla zdrhnout a pár pavoučků jim k tomu dá konečně pádný důvod. První polovinu funguje kombinace béčkových příšerek a sociálního přesahu překvapivě dobře. Žánrové konflikty naráží na každodenní osobní problémy a vypadá to, že dostaneme uvědomělou pulpovou klasiku ve stylu Carpenterových majstrštyků nebo Darabontovy Mlhy. Jenže pak přijde druhá polovina a jak žánrová linka, tak ta sociální jsou rozšlápnuty prvoplánovou demencí. Postavy se najednou musí chovat jako naprostí nesvéprávní idioti, kteří si neříkají důležité informace a vyvolávají konflikty jen proto, aby se něco dělo. Společenská kritika přejde z uvěřitelného zkoumání nuzného sídliště do politické ACAB agitky bez špetky humoru a sebereflexe. Divák má fandit neskutečně frustrujícímu hrdinovi, který si za všechno může sám, ale nikdy za to nevezme zodpovědnost ani nedostane ponaučení. Pavoučí breberky většinu filmu poskakující na hraně uvěřitelnosti a hororové nadsázky najednou mění pravidla svého chování i růstu scénu od scény. To všechno bych ještě mohl prominout, kdyby si film udržel béčkovou zábavu nastavenou v pavučinami pokrytých bytech. Jenže pomalé budování napětí a hnusu vystřídají akční scény s příšerným shakycamem, zřejmě aby se ušetřilo na efektovém rozpočtu, a když už se kamera přestane pokoušet o navození epileptického záchvatu, je to jen v zoufale patetických momentech neúspěšně se snažících vyvolat srdceryvnou lítost ve filmu o půlmetrových pavoucích. Celkově to působí, jako by se Vaniček nedokázal rozhodnout, co od filmu chce. Napínavý horor, béčkový výplach nebo společenskou kritiku? Zkusil tam narvat všechno, ale každá linka je ve druhé polovině tak uspěchaná a tak na sílu, že z toho vzniká jen mastný flek na podrážce bez jasné identity. ()

Další Smrtelné zlo je na cestě

Další Smrtelné zlo je na cestě

27.04.2024

Legendární hororová série Evil Dead se po letech rozjíždí do vysokých otáček. Poté, co loňský počin Smrtelné zlo: Probuzení od Leeho Cronina zaznamenal v kinech velký divácký zájem a na světových… (více)

Hororové spin-off filmy na obzoru

Hororové spin-off filmy na obzoru

06.02.2024

56. MFF fantastických filmů v Sitgesu

56. MFF fantastických filmů v Sitgesu

14.10.2023

V posledních deseti dnech probíhal ve slunném katalánském Sitgesu 56. ročník Mezinárodního festivalu fantastických filmů. Kulturní svátek zahrnující zástupce zejména žánru hororu, thrilleru, fantasy… (více)