Režie:
Michal Kunes KováčKamera:
David HofmannHudba:
Stephanie CopelandHrají:
Eva Holubová, Bolek Polívka, Anna Šišková, Ady Hajdu, Jana Kovalčiková, Jan Budař, Judit Pecháček, Daniel Fischer, Dávid Hartl, Juraj Loj, Éva Bandor (více)Obsahy(1)
Poslední den společného Československa se na silvestrovský večírek schází jedna velká federální rodina. Setkají se ještě jako bratři, rozejdou se už jako cizinci. S každou další borovičkou se zvyšuje šance, že někdo něco někomu řekne a že se něco stane... Budete nám scházet, Slováci. (Bontonfilm)
Hrají
Eva Holubová
Československo
Nejlepší filmy:
Pelíšky (1999)
Obecná škola (1991)
Tonda, Slávka a kouzelné světlo (2023)
Bolek Polívka
Československo
Nejlepší filmy:
Pelíšky (1999)
Obecná škola (1991)
Případy 1. oddělení (2014) (seriál)
Anna Šišková
Československo
Nejlepší filmy:
Musíme si pomáhat (2000)
Ženské oddelenie (1991) (TV film)
Tolstoj a peniaze (2016) (divadelní záznam)
Ady Hajdu
Československo
Nejlepší filmy:
Henrich IV. (1987) (divadelní záznam)
Romulus Veľký (1992) (TV film)
Četnické humoresky (2001) (seriál)
Jana Kovalčiková
Československo
Nejlepší filmy:
A máme, co jsme chtěli (2023)
Shoky & Morthy: Poslední velká akce (2021)
Nikdy neříkej nikdy (2023)
Jan Budař
Československo
Nejlepší filmy:
Stavrogin je ďábel (2005) (divadelní záznam)
Hořící keř (2013) (TV film)
Četnické humoresky (2001) (seriál)
Judit Pecháček
Československo
Nejlepší filmy:
Herec (2020) (seriál)
Jozef Mak (2021) (TV film)
Poslední závod (2022)
Daniel Fischer
Československo
Nejlepší filmy:
Invalida (2023)
Budiž světlo (2019)
Nedodržený slib (2009)
Dávid Hartl
Slovensko
Nejlepší filmy:
Jozef Mak (2021) (TV film)
Nedodržený slib (2009)
Ostrým nožem (2019)
Juraj Loj
Československo
Nejlepší filmy:
Případy 1. oddělení (2014) (seriál)
Všetko za národ (2011) (divadelní záznam)
Jozef Mak (2021) (TV film)
Éva Bandor
Československo
Nejlepší filmy:
Skleněný tygr 3 (2010)
Učitelka (2016)
Nedodržený slib (2009)
Anna Jakab Rakovská
Slovensko
Nejlepší filmy:
Špína (2017)
A máme, co jsme chtěli (2023)
Tlumočník (2018)
Marek Geišberg
Československo
Nejlepší filmy:
Štúrovci /Koncert zrušený/ (2007) (divadelní záznam)
Budiž světlo (2019)
Iba taká hra (1995) (TV film)
Michal Ďuriš ml.
Slovensko
Nejlepší filmy:
A máme, co jsme chtěli (2023)
Daniela Gudabová
Československo
Nejlepší filmy:
Invalida (2023)
Muzika (2007)
Domácí péče (2015)
Gregor Hološka
Československo
Nejlepší filmy:
Invalida (2023)
Jozef Mak (2021) (TV film)
Ostrým nožem (2019)
Sväťo Malachovský
Československo
Nejlepší filmy:
Len tak prišli (2013) (divadelní záznam)
Polooblačno (2014) (divadelní záznam)
Invalida (2023)
Milan Vojtela
Nejlepší filmy:
Učitelka (2016)
Krajinka (2000)
A máme, co jsme chtěli (2023)
Radoslav Kohuťár
Nejlepší filmy:
A máme, co jsme chtěli (2023)