Únos letadla

Série(2) / Epizody(8)

Když je během sedmihodinového letu KA29 z Dubaje do Londýna uneseno letadlo, úspěšný korporátní vyjednavač Sam Nelson se pokouší pomocí svých profesionálních dovedností zachránit všechny na palubě. Stane se jeho vysoce riskantní strategie jeho zkázou? (Apple TV+)

M.i.k.e

Hijack má svoje světlé chvíle a dokáže nabídnout i trochu té atmosféry a napětí, ale vždycky mu do toho hodí vidle extrémní nepravděpodobnost a překombinovanost. Jako oddechovka u které není radno moc přemýšlet nicméně celkem funguje a těch sedm dílů je tak akorát na hraně toho aby se z toho nestala parodie sama sebe. Vzhledem k tomu, že tvůrci někde v pozadí rozjeli mnohem větší hru a některé linky zůstaly neuzavřené se dá čekat že bude další série. Jestli bude fungovat i bez letadla je ale otázka...65% ()

M.E.K.Y

Velmi dobrá minisérie, pro diváka s atraktivním dějem, natočeným v hutné atmosféře a napětí, sem tam se slušnou akcí a s nevyzpytatelným zakončením. Já jsem veskrze spokojený. Občas to sice nabídlo nudu nebo nelogické věci a chování, ale jen malinko, protože to má rozumnou stopáž a není to zbytečně natahované a jede to neustále kupředu. One man show Idris Elba a ten to svým charismatem v pohodě utáhne. ()

rowdys

Idris si to viditeľne užíva, no dej je s každou epizódou deravejší ako vzdušný priestor Rumunska. Nevidí sa často, že britský scenár trpí americkými tropes a znásobuje to ešte i prevažne nesympatickým obsadením. Ako-tak atmosféru to má možno vtedy, keď si to pustíte na skrátenie času počas interkontinentálneho letu, ale inak je to po nádejnom rozbehu nemastné a neslané ako lietadlová strava. ()

Padme_Anakin

Napíšu svůj dnešní komentář asi takhle, kdo si ten únos letadla bude chtít užít, užije si ho, kdo bude hledat mouchy, najde je.. Já jsem zvolila nadhled a pochopení pro lidské slabosti a parádně jsem se prolétla z Dubaje do Londýna.. A to podstatné Idris Elba je nesmírně charismatický chlapík, měl mě v hrsti hned od začátku a díky němu jsem to celé prožila s ním.. Není to dokonalé, místy to klopýtá, nicméně já to beru tak, že lidé v mezních situacích často nedokážou zvítězit nad svými emocemi.. ()

viperDavid

Krasojízda s úžasným Idrisem Elbou. Tohle jsem nečekal. Akční a zajímavé od začátku do konce a to v každém díle. Nikdy se člověk nenudí a kvalita je ve všech dílech stejná. Mrzí mě trošku ten konec, ale zase třeba je tu prostor pro druhou sérii a kdyby byla i když nemusí tak by mi to vůbec nevadilo. Jeden z nejpovedenějších seriálů ()

• Letiště Győr-Pér v Maďarsku, kde měl letoun nouzově přistát, není schváleno pro provoz velkých dopravních letonů kategorie D, kterým Airbus A330 je. Nemá dostatečnou délku ani šířku dráhy pro přistání. (pocket22)
  • Pre seriál postavili celý Airbus A330 v mierke 1:1, vrátane funkčného kokpitu. (Arsenal83)
  • Výroba začala 9. mája 2022 v Aylesbury a skončila 18. novembra 2022. (Arsenal83)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD