Neměl zrovna šťastné dětství, a tak rád unikal do světa filmu. Sylvester Stallone v tomhle dokumentu vypráví, jak se vypracoval z outsidera v hollywoodskou legendu. (Netflix)

DwayneJohnson

Celkem zklamání, a když to tak plus mínus srovnám, vychází mi to asi jak v Arnoldovi. Příběh o akční hvězdě, která to i přes těžké dětství dotáhla daleko, ale to je asi tak zhruba vše. Uvítal bych nějaký vnitřní ponor, něco, co by chytlo a nepustilo, což mi tady zoufale chybí. Proto nemůžu jít výš ani náhodou a další dokument o nějakém herci si asi nechám hodně dlouho ujít. ()

Arsenal83

Jeden z mála hercov, ktorým botox vlastne nepoškodil, pretože takto s obrnou pôsobil herecky vždy a vďaka plastikám vyzerá aj dnes ako fakt rozmlátený bojovník, ktorý sa cez nejakú tú džungľu už predral. A niektoré konáre mu vytiahli obočie do permanentného údivu. No treba uznať, že Stallone vytiahol zo svojho chýbajúceho talentu viac než by ktokoľvek čakal a určite si pri tých spomienkach vo svojej drahej vile aj pomyslí: Stokrát vďaka za tie steroidy a rastové hormóny! 💉 ()

Chrustyn

Sylovo ohlédnutí za dětstvím, filmovými začátky, ikonickými rolemi a stářím. Pro příznivce naprostá povinnost a přímočařejší a ve výsledku i zajímavější než ohlédnutí, které měl před časem Arnie. Mně chybělo rozebrání i jiných filmů než byl Rocky, Rambo a Stůj nebo maminka vystřelí. ()

BMW12

Skvělý dokument o jednom z nejlepších herců Hollywoodu. Sly je akční ikona a spolu s Arnoldem Schwarzeneggerem a Brucem Willisem patří mezi TOP 3 akční herce vůbec. Sly nás celým dokumentem provází a vypráví nám svůj život. Pro mě bylo překvapením to, že Sly musel celé dětství a vlastně i celý život schytávat samé rány od svého otce. Ten ho mlátil hlava nehlava a dokonce i když bylo Slyovi 40 let a byl samý sval, tak si na něj otec dovolil. Ale dobrák Sly mu nic neudělal, protože ke svému otci choval úctu, i když to byl hajzl. Sylvester si svůj úspěch zasloužil, stvořil Rockyho, Ramba a další ikonické postavy. A z dokumentu je též patrné, že Sly to má v hlavně velmi dobře srovnané. ()

hrona

Celý dokument je takovou Slyovou 13 komnatou, ve které se dozvídáme jeho životní osud vtělený do nejslavnějších filmů a postav. Nejedná se o výčet filmografie, ale rozhodně jeho důležité milníky filmové a životní se v celém filmu snoubí v jeden celek. Sly zde mudruje o životě, vypráví své strasti a životní úspěchy, kiksy, ale hlavně vykresluje své celoživotní trauma ze vztahu se svým otcem. Jsem moc rád, že jsem se z tohoto dokáče dozvěděl zase něco navíc. Potěšili příspěvky Quentina a Arnolda. Celý dokument se nese v Netfixáckem duchu (dobové záběry) , což přidává na autenticitě a vtáhnutí do příběhu bez hluchých mist. Jo a díky za ten čas, stopáž akorátní, po dlouhé době na této platformě dokument, který dá člověk od začátku do konce v rámci jednoho večera, bez zbytečných kudrlin a opakovaček, které z podobných dokumentů dělají několika hodinové ságy. Za mě spokojenost. ()

TheEvilTwin

Občas chytne za srdíčko, ale jinak je to jen takové povídání z pohledu Sylvestra o jeho tvorbě od počátků (Rocky) až do konce (Expendables). Nicméně žádnou přidanou hodnotu v tomhle "dokumentu" bohužel nevidím a na to, o jakou legendu jde, bychom si zasloužili asi větší "boom". ()

luka4615

Legendární Sylvester Stallone nás provází při vzpomínání na svou pestrou kariéru a ty nejzásadnější snímky. Bohužel, filmová stopáž tomuto formátu moc nesluší, spíše bych ocenil komplexněji pojatou minisérii – podobnou jakou měl třeba před pár měsíci Arnold Schwarzenegger. V této podobě se totiž v mnoha tématech pouze trestuhodně klouže po povrchu a nejde se do patřičné hloubky. Avšak i přes tato zjevná negativa se stále jedná o "must-see" dílo, které fanoušci této akční ikony zkrátka musí vidět. (Netflix) ()

k4n9ur

Čekal jsem něco motivujícího, ale bylo to taky depresivní a ne málo. Ale tak už to v životě chodí. Škoda že tam toho neni víc, třeba i něco o posilování a životním stylu, ale to by potom bylo na seriál. ()

Alementina

Nic zábavného, neuveritelne ukecany, moc ukecany. Možná 2 dil by tomu neublížil. Za mě hvězda navíc za začátek Slyho kariéry, který jsem neznala. ()

BoredSeal

Depkařský, skoro lítostivý dokument, kde plastikami pozměněný smutný Stallone ve svém mauzoleu plném obrazů, soch a figurek úspěšných postav sebeanalyticky mluví převážně o smutném vztahu s otcem, neúspěších a Rockym a Rambovi a postupně se z toho stává něco jako negativní iritující ASMR. V porovnání se svižnou minisérií o Arnoldovi je tohle opravdová pruda. ()

M.i.k.e

překvapivě intimní, přesto celkem povrchní Slyovo přemýšlivé selfpromo, které mě sice bavilo, ale původně sem od něj očekával trochu něco jiného. Poslouchat Slye bylo zajímavé a informační hodnota není nulová, nicméně bych čekal, že se dozvím víc o jeho filmech, jeho vztahu k nim a když už tu Sly provádí sebezpytování tak třeba i trošku těch negativních věcí (ať už třeba kolem natáčení Ramba - i když to tu je trochu nakousnuto, nebo jeho hvězdné manýry na přelomu osmdesátých a devadesátých let). Ač je Sly schopnější herec, režisér, scénárista a v posledních letech je mi mnohem sympatičtější i jako člověk, tak tentokrát Arnold a jeho dokument těsně vítězí...70% ()

BarryLyndon

Úplně v pohodě dokument. Ale nevím proč Arnie i Sly jdou encyklopedicky svou kinematografii. To nikoho nezajímá. Publikum to dávno ví. Mělo se to opírat o jeho katarzi vztahu se synem, časem s rodinou a vlastní kritikou, to doplnit cool vstupy Arnieho a Tarantina. Takhle je to takový splněný domácí úkol za trojku. ()

Pajky3

Nemohu si pomoci, ale když jsem viděl, jak Netflix zpracoval dokument o Arnoldovi, tak od tohohle odcházím zklamaný. Sly je určitě zajímavá postava Hollywoodu a jeho cesta si zaslouží skvělé zpracování, ale tenhle dokument jeho příběh nevypráví úplně skvěle. V podstatě se soustředí pouze na vznik Rockyho a tak trochu Ramba, což jsou sice největší hity, ale kompletní ignorování ostatní tvorby moc nechápu. Z osobního života se toho člověk taky moc nedozví, kromě toho, že měl blbý dětství a vztah s otcem. V porovnání právě s nedávným Arnoldem z toho Sly vychází jako jasný poražený a z tohohle dokumentu se nedozvíte o moc víc, než jsem věděli před jeho sledováním a to je největší bolestí. ()

BoXBe

Hope and imagination a dokazování si (otci), že na to mám. Užil jsem si to. Jako motivační a inspirativní film. Pokud to nebude nutné, nemusí vznikat hraná biografie, řečeno bylo v tomto ohledu prakticky všechno o Slyovi, o jeho filmografii už tolik ne, v tom dokument rozhodně vyčerpávající není, protože řadu filmů proletí jen fotkou nebo záběrem. Celkově se nese film v intimnější rovině, než by člověk čekal. Sly je nicméně inteligentní chlap a tím, jak přemýšlí o svých scénářích a o životě, zaujme. Když si u toho člověk čte noviny, ani nenudí, naopak. ()

CatcherBlock

Vždycky jsem ho měl radši, než třeba Arnolda.... Sly je prostě sympaťák, lepší herec a celkově mnohem lepší a přínosnější filmový tvůrce a chytřejší člověk, navíc líp vypadá. Sly je pro mě opravdová Akční legenda navždy...... Hezkej, dojemnej dokument, kterej nepřináší nic moc novýho, ale místy mě opravdu dojal ()

SniperG1

Stalloneho mám fakt rád jako herce a je to hlavně tím, že jsem na něm doslova vyrůstal ( Rocky, Rambo ...). Ale popravdě jsem o jeho životě nevěděl takřka nic a tenhle dokument mě dal spousty potřebných informací. Takže účel splněn. V dětství to byl pro mě hrdina na plátně, ale od teď je už Hrdinou jako člověk za to čím si prošel a co dokázal...80% ()

Motinski

Prijemná záležitosť a povinná jazda pre fanúšikov, spracovaná ale zbytočne zrýchlene. Dokument opisuje v prvom rade Stalloneho hereckú karieru. Ukazuje ťažké začiatky v brandži a dôležitosť postavy Rockyho naprieč celým životom. Zo súkromia sa ale nedozvieme takmer nič okrem skratkovitého vysvetlenia vzťahu otec/syn. A to je obrovská škoda. U Arnieho som dostal do detailu vypracovaný profil osobnosti, zákulisné príhody a ajkeď som sa chcel vyhnúť porovnávaniu, myslím že niesom jediný koho to napadlo. Dosť sa čudujem že Netflix nechcel sériu s aspoň tromi hodinovými časťami. Potešilo že Sly rozpráva veľmi osobne a intímne, no neznalci môžu po pozretí nadobudnúť dojem že ide o človeka ktorý stvárnil Rockyho a Ramba, plus natočil pár ďalších filmov čo nemali úspech. Pri legende akčného žánru je to málo. ()