Bořiči mýtů

(pořad)
všechny plakáty
Ukázka z filmu 2

Série(15) / Epizody(268)

Myslíte si, že když spadne chleba na zem namazanou stranou, že to není náhoda? Nebo že Vás může krabička s ubrousky položená pod zadním oknem automobilu při srážce zabít? To jsou jenom dva z mnoha případů různých pověr, předsudků i domnělých pravd, které se snaží duo bývalých expertů na filmové triky vyvrátit či potvrdit. Každý z dílů obsahuje rozuzlení tří více či méně známých mýtů v podání Adama Savage a Jamieho Hynemana. Tito dva pánové a jejich tým provádí pokusy do té doby, až si jsou jisti, zda může být mýtus "zbořen" nebo ne, což je častokrát hodně napínavé a zábavné. (in4mator)

Ukázka z filmu 2

ESNYR

Na tyhle týpky jsem narazil vlastně náhodou. Moc se na TV nedívám, takže mi mnoho věcí uniká. Teď jsem narazil na Bořiče mýtů na jednom on-line kanále a jsem nadšený. Tohle je sranda, která by měla být součástí každé vyučovací osnovy. To co tahle parta dělá je vlastně praktická ukázka toho, jak funguje všechna ta věda, které mnoho lidí nerozumí. Výborný vědecký pořad. ()

boni

Asi každý si při sledování většiny převážně akčních filmů říká s až železnou pravidelností, že tohle je přeci blbost, že tohle by nemohl přežít, že tady to odporuje veškerým zákonům fyziky i logiky a mnoho dalšího. Bořiči mýtů nám tyto domněnky jen potvrzují, ale bohužel to je pořad, který trpí velkou nevyrovnaností, co se týče kvality. Občas vás to opravdu zaujme, ale velmi často boří nějaký mýtus, který je vám úplně fuk, a navíc to ještě podají maximálně nezajímavým způsobem. Přitom to je věc úplně flagrantní, která by stačila "odbýt" krátkou depeší. Takže prostě průměr, rozhodně bych to nevydržel sledovat nějakou delší dobu. ()

lakikaki

Dokonalá ukážka toho, že aj dokumenty sa dajú točiť takou formou, aby zaujali radového diváka a že aj rôzne vedecké zákonitosti sa dajú jednoducho vysvetliť každému. Navyše sa pri pozeraní Mythbusters dobre zabavíte. Jedinou chybičkou tohto seriálu je, že ho vysielajú len na Discovery Channel a na to, aby ste sa dočkali nejakých nových častí musíte vidieť niekoľkokrát časti, ktoré ste už niekoľkokrát videli predtým. :) ()

Fanucci

Zajímavý seriál...jen mi trochu vadí jak se snaží hl. protagonisté (hl. Adam Savage) zavděčit publiku a být vtipní. Je to někdy hodně na sílu a působí to vyloženě trapně...kdyby byli sami sebou a nesnažili se pořád vtipkovat (jako sarkastický Hyneman), působil by pořád mnohokrát daleko přirozeněji a příjemněji. 70% ()

Germanotta

Stará dobrá klasika. Ani neviete čo všetko sa naučíte ked si pozriete čo i len jeden diel Myth Busters. Ani jeden krát som sa nenudila, Jamie a Adam sú skvelá dvojka ktorým to na obrazovkách neksutočne sadne. Najradšej mám časti, v ktorých sa snažia vyhodiť do vzduchu niečo veľké (Napríklad 200 litrový boiler bol fakt šupa). Veľmi sa mi páči ako sa snažia zboriť mýty, ktoré my využívame každý deň a ani nemáme poňatia, že sme tak trochu oklamaní. ()

• V máji 2013 vyzval aktivista Darryl Cherney tvorcov, aby sa pokúsili preukázať oficiálnu verziu kauzy, ktorá sa stala 24.5.1990. Vtedy mu v aute vybuchla rúrová bomba a jeho a spolusediacu Judi Bari vážne zranila. Aj keď boli zbavení všetkých obvinení a Cherney vysúdil 4,4 milióna amerických dolárov, FBI stále trvá na svojom, že nešlo o atentát, ale že bomba bola ich. (whack)
  • V relácii sa kladie veľký dôraz na to, aby sa výroba výbušnín a chemické látky, z ktorých sú zložené neobjavovali. Názvy maskujú rôznou terminológiou ako sirupovitá kvapalina alebo tmavý prášok. (Greenpeacak)
  • Originálny koncept vyšiel z hlavy austrálskeho spisovateľa a producenta Petera Reesa v roku 2002. Jeho nápad však Discovery odmietol s odôvodnením, že na niečom podobnom už pracujú. (Greenpeacak)