Dva muži na vzdálené základně v zamrzlé divočině vyprávějí tři propojené příběhy o tom, jak se o Vánocích zbláznila technika (Netflix)

hrumsrt

Vánoční speciál Black Mirroru a takový klenot! Tři příběhy zaobalené do jednoho a ten je pak zaobalený do všech tří. Z hlediska kompozičního jde o suverénně jedno z nejzajímavějších provedení. John Hamm hned od první chvíle působí jako hvězda velkého formátu a svých charizmatem v klidu utáhne celou epizodu, navíc když k tomu dostane tak dobrý scénář, mistrovské dílo se Vám píše samo. První příběh, jak naviguje asociálního kluka, aby si vrznul je skvělý hlavně v tom, že se zase s ničeho nic ukáže, že celá show má svoje publikum. Druhý příběh s malinkou pomocnicí je daleko silnější ve vcítění se do postavy pomocnice. Třetí příběh, už tentokrát hodně Vánoční, je perfektní! Používá zase gadget, který jsme v seriálu už v nějaké podobě mohli vidět a opět tou procítěností a vykreslením postav je geniální, a když pak vidíte ten závěr tak jsem se neubránil a začal jsem se smát, jak perfektní "zvrat" nám to nachystalo. A hned chápete motivace všech postav v příběhu. Nuže a pak to největší odhalení, že příběhy jsou vlastně součást příběhu, který Vám dokázal představit všechnu techniku a vy ji vidíte všechno "v praxi". No dneska bych se měl zamyslet, kam až muže takové blocknutí lidí na sociálních sítí vést. V podstatě taky vidíme jen prázdné siluety na sociálních sítích.. Nicméně do budoucna, když si pak vzpomenu s jakým nadhledem se na svět podíval právě John Hamm, když uviděl realitu, tak bude všechno směšný. Vánoční speciál, ze kterého se tvůrci rozhodně nemusí stydět, že v mládí sledovali Simpsonovi. ()

majec4

Tato cast je dovolim si tvrdit dokonala. Ci uz nametom alebo samotnym prevedenim. Nepamatam sa kedy som mimo tohto serialu videl nieco podobne originalne. Najskor som ani nevedel o kom ta cast vlastne bude, lebo zaciatok bol tak trochu nejasny. Tento priestor bol ale vyuzity velmi dobre, lebo aspon sme sa stihli oboznamit s tym ako to v opisovanom svete funguje. Dej sa nasledne nenasilne vyvinul. Tie hodiny ma trochu naviedli na vysledok. Zaver mi vsak prisiel trosicku uponahlany, lebo by som chcel vidiet viac o institucii, ktora rozhodovala o trestoch. Nesuhlasil som uplne s tymi trestami. No to uz velmi vrtam do niecoho tak skvele natoceneho. ()

Frajer42

Spoilery! Zatímco ostatní snímky se točí kolem jedné dobré myšlenky, v tomto filmu se myšlenek objevilo hned několik. Kromě perfektních myšlenek snímek nabízí i hodně zvednutý ukazováček na všechny muže, jejichž sexuální partnerky při spinkání sténají bolesti. Pánové, rychle od nich utečte. Je zde velké riziko, že si nechají napumpovat plnou nádrž křivozrakých pulců od někoho, kdo věří v nesprávného boha a tak ten správný při nadělování trochu pošetřil na jeho výbavě. Ten moment s otočivší se holčičkou, byl pro mě jedním z nejděsivějších momentů mého života. Něco takového bych nepřál ani někomu, kdo by si to zasloužil. Jináč celým filmem se nesla brutální atmosféra. Snad jen ten úvod s rádcem ošklivých paniců bych razantně pokrátil. Příliš mě snímek v úvodu nebavil. Krásně se to ovšem rozběhlo a ten nápad se vstupem do myslí byl skvělý. Ta věc s blokací rovněž super. Někdy bych určitě zužitkoval. Skoro by se mi až chtělo hodnotit maximálně. Super práce a doposud rozhodně nejlepší díl seriálu, a to po všech stránkách. Jon Hamm mě jako herec oslnil. A vůbec tento díl působil takovým filmovějším dojmem, než tomu bylo v případě všech jeho předchůdců. ()

Lacike

Doteraz najlepší diel tohto seriálu obsahujúci tri príbehy, ktoré do seba dokonale zaklapnú. Konečne to pôsobí, že technologický gadget, ktorý sa kritizuje slúži príbehu a nie, že príbeh umelo vystavaný okolo gadgetu. Najoriginálnejší mi pripadal druhý príbeh. Taký opak všetkých tých príbehov o tom, keď si stroje uvedomia sami seba a stanú sa hrozbou. Najemotívnejší je záver. Skvelé bolo, že v každom príbehu nám predstavili nejaký gadget, ktorý v tom nasledujúcom využili v ešte väčšej miere. No a príbehy obidvoch ústredných postáv boli strhujúce. Jon Hamm znova dokonalý ako slizký parchant. Akurát pochybujem o tom, že by niekedy dovolili, aby si ľudia mohli druhých bloknúť dlhodobo. To je z psychologického hľadiska na úrovni samotky z čoho by sa nejeden zbláznil. A nič na tom nemení ani to, že tentoraz som to Hammovi prial. Jeden bodík strhávam za záver v ktorom nechali nezmyselne dlhé roky trpieť kópiu, ktorá za nič nemohla. Veď za ten čin mali potrestať len vinníka. Ale to je len drobný kaz na tomto skvelom diely. 9/10. ()

xxxvodnikxxx

Díl působí tak trochu dojmem, jakoby se sešlo x scénaristů, a dali dohromady pár epizod na večení speciál, jsou Vánoce a v odlehlé chatě v zasněžené oblasti spolu dva muži probírají, jak se tam ocitli, znají se, alespoň mají ten pocit, posléze se ukazuje, že něco je jinak. A na závěr díl nabízí myšlenku , anebo spíš otázku:„co je výhra?“ ()

• Zhruba v polovině epizody, kdy Matt (Jon Hamm) jí opečený toast, si z něj v jednom záběru ukousne, ale v dalším záběru je toast celý a poté je zase nakouslý. (gavosh)