Sú zelené a dostali sa do kontaktu s rádioaktívnym odpadom, ale je s nimi sranda, ako s máloktorými živočíchmi. O kom je reč? No predsa o Ninja Korytnačkách. Máloktorý animák Vás sprevádzal detstvom, ako tento. Už prvé zábery z teaseru hovoria, že pôjde naozaj o veľký projekt, ktorý má pod palcom trikový mág Kevin Munroe. Film je vyrábaný CGI technológiou, ktorá zaručuje naozajstnú kvalitu. (oficiální text distributora)

BadoXXII

Tak jsme tu zůstali sami, prcku. Jenom klid, já ti neublížím... moc. Na pôvodnom animovanom seriály som v detstve fičal aj ja. Mal som a stále niekde na povale mám postavu Donatella. Aj z nostalgie som sa teda rozhodol, že tomuto animáku dám šancu. Animácia nie je taká hrozná, no vedel by som si to predstaviť všetko v krajšom prevedení. Príbeh tiež dosť značne kríva a nie je veru až tak zaujímavý. V prvom rade chýba poriadny zlosyn a viac bojov hlavnej štvorice. Viac sa tu proste kecá ako bojuje. Aj napriek týmto mínusom to nie je také zlé, niektoré nápady sú fajn a hudba je tiež veľmi dobrá. Ale návrat sa mohol vydariť aj lepšie, snáď nabudúce. ()

genetique

Špizza! Nie až taká, ako keď som si v detstve pretáčal požičané kazety korytnačích ninjov stále dookola a potom som do požičovne vracal už len ošúchanú nepozerateľnú pásku, ale malo to šťavu, nostalgiu nepopieram a nový šik týmto štyrom zelenáčom určite len pridal na atraktivite. Podstata zápletky mohla byť o čosi viac rafinovanejšia, ale ani seriál, ani doterajšie filmy nikdy neoplývali oscarovým scenárom. Spočiatku mi trvalo, kým som si zvykol na temnejší nádych bez hlášok, ale sem-tam sa nejaká objavila a ja som bol späť v detstve s kawabungovkými spomienkami. Prípadné pokračovanie by som uvítal, ale Munroe nech sa radšej drží len za kamerou a scenáristické pero nech prenechá niekomu inému. 75%. ()

Tom Hardy

Pořád to tam je. Želvy hláškují, perou se, Tříska má šmrnc, že by Yoda mohl závidět a audiovizuál je vzhledem k rozpočtu neuvěřitelný. Solidní návrat, u kterého marně vyhlížím dvojku. P.S. Co se týče distributora, propálená šance roku. Možná jsem naivní idealista, ale kdybych se měl postarat o dabing, sehnal bych si legendární sestavu z kresleného seriálu. Kdo tam tom vyrostl, tomu bude z DVD dabingu na zvracení... ()

klerik

Je to bomba. Premakaná animácia (ak nerátam Cameronovho Avatara :-) tak to najlepšie, čo som videl), skvelý komiksový prepracovaný príbeh - teda hlavne postavy sú skvelo napísané, množstvo krásnej akcie.... Český dabing trochu zvláštny - hlavne keď Majster Splinter (!) má rovnaký hlas ako vlk z CARCOOLKY :-) Bolo tam všetko, čo som tam chcel mať (aj keď ako dieťa som mal najradšej Donatella a Michelangela, ktorí idú tentokrát trochu stranou). Ninja Korytnačky v dospelom štýle noir ma dostali... Navyše skladateľ Klaus Bdelt po EQUILIBRIU či STROJI ČASU opäť predviedol, že mieri na špicu... ()

Tomco

korytnacky sa mozu s kludom rozdelit na dva tabory fanusikov, na ovplyvnenych respektive neovplyvnenych..ja patrim do prvej skupiny, hrdo sa hlasim k mojmu top serialu z detskych cias, toboz preto dvojnasobne pocitujem sklamanie z niektorych dost podstatnych veci..kde je do prdele technodrom, crank, schreder, beebob, roxtedy??? ano v prvej minute filmu je nam tento dovod suchoprdne vysvetleny, to mi vsak nezahnalo nechut az do zaverecnych tituliek. je to skoda, lebo korytnacky nie su vobec take zle, ako som sa obaval..sem tam to ma stavu, aj ked hudba je hrozna a nevadia ani obcas velmi prazdne pasaze..suma sumarum..pre nezasvateneho fanusika urcite styri hviezdy, pre moju krvnu skupinu tri a menej (mna predsa len aspon tie korytnacky tesia, ked sa uz na ostatnych vybodli/april neratam..ta ako by tu ani nebola/)..a este taka poznamocka, az dnes som zistil, aku maju cesi smolu s prekladom niektorych postav...cesky dabing mam ovela radsej ako ten nas, no pre splintera v ceskom jazyku vedeneho ako TRISKA, veru nemam pochopenie :) ..60% ()

• Zatímco Leonardo, Raphael a Donatello mají hnědé oči, Michelangelo má oči modré. Je to proto, že si režisér přál, aby Michelangelo vypadal mladší a nevinnější než ostatní. (Džejkop)
  • Ačkoliv se film z převážné části odehrává v New Yorku, za jediný prokazatelně společný bod se skutečným New Yorkem lze označit Brooklynský most. Zbytek města je smyšlený. (Džejkop)
  • Vo filme sa objaví 13 príšer, ich pôvod je možné vystopovať v rôznych mýtoch. Hneď prvé monštrum, ktoré sa vo filme objaví, má svoj predobraz v Yettim, ďalší v Kyklopovi a iný napríklad v diablovi z Jersey. (riso677)

Die Teenage Mutant Ninja Smith

Die Teenage Mutant Ninja Smith