Epizody(10)

Od osudné chvíle, kdy předstíral vlastní smrt, uběhlo už deset let a Dexter Morgan (Michael C. Hall) se ukrývá daleko na severu. Prosluněné prostředí kosmopolitního Miami vyměnil za ospalou atmosféru malého městečka hluboko v mrazivých lesích státu New York. Pod falešným jménem Jim Lindsay pracuje jako prodavač v místním obchodě se sportovními a loveckými potřebami. A dokonce i pro něho platí rčení, že pod svícnem bývá největší tma. Zatímco Dexter úspěšně potlačuje vnitřní temnou touhu propadnout vraždění, udržuje romantický vztah s šéfkou policie Angelu Bishopovou (Julia Jonesová). Ale ta není jedinou ženou jeho nového života. Dextrova sestra Debra (Jennifer Carpenterová) je sice dlouho po smrti, ale v bratrových představách žije dál a často s ním rozmlouvá. Přesto se zdá, že hlavní hrdina drží věci pevně v rukou. Dokud se mu na nich nečekaně neobjeví nová krev. Když do městečka dorazí za záhadných okolností jeho dospívající syn Harrison (Jack Alcott), Dexter se začíná bát, že dědičný „temný pasažér“ uvězněný hluboko v jeho nitru znovu udeří. (TV Prima)

NiaWolf

Starý dobrý Dexter s trochu podivným sestřihem. Předem podotýkám, že původní seriál jsem aktivně sledovala jen první tři sezony, pak mi přišlo, že ztratil své kouzlo. Nicméně NB opět vrací sérii svůj lesk a půvab. Je to napínavé, chladné a zamotané jako starý Dexter. Poslední tři díly však až moc hrají na "šťastné náhody" ve stylu - přijdu na místo, kouknu a vidím. Zapomenu na případ, který mě trápil x-let a hned se vrhnu na jiný...tvůrci si to hodně usnadnili. Škoda. Pěkné bylo vidět některé staré dobré tváře a Hall prostě pořád umí. ()

Daiker

Oooooo Dextiku jak jsi mi chyběl 🙂 Dostal jsem co jsem chtěl.... Důstojné zakončení jednoho z mých Top seriálů. Příběh skvělý, hlavní padouch byl slizký, Debru sice zastínila šerifka, ale to moc nevadilo.... Konec jsem čekal a jsem spokojený 🙂 ()

Hellierer

Tvůrci chtěli napravit nepopulární konec osmé série, a tak přinesli nepopulární konec další. Nevidím ani tak problém v tom, co se stalo, ale spíše v tom, jak a čím k tomu došlo. Což je docela škoda, jelikož zbytek řady se nesl v příjemné atmosféře, různé odbočky působily zajímavě a ačkoli to bylo občas trochu více náhodné a překotné, než by bylo vhodné, tak to alespoň fungovalo. ()

MilesTeg

Ano. Koncem má vše končit, to splněno bylo, návrat oblíbených postav, super role pro Clancy Browna, se kterým se kdysi setkala moje kamarádka a nemohla si vynachválit, jak je v civilu skromný a fajn, příjemný návrat Julie Jones z Wind River. Trochu uspěchaný závěrečný díl, ale za mě je moc dobře, že devátá série vznikla a dostane čestné místo vedle prvních pěti sezón. A nejpříjemnější smrt pro Pana Sériového vraha, jakou si mohl přát, fyzicky i duševně. ()

M1911

Představte si, že po letech potkáte svou bývalou holku ze střední a i přes to, že ke konci jste se nerozcházeli zrovna v nejlepším, rozhodnete se opět zažehnout plamen lásky. Jdete spolu na procházku parkem, pak večeři, kino a nakonec skončíte u ní na bytě. No a když spolu ležíte v posteli a říkáte si jak je všechno růžový, zajedete ji rukou do kalhotek... a zjistíte že si nechala přišít péro. Tak nějak jsem se cítil při sledování Nové Krve. Po tragické osmé sérii už Dexter mohl překvapit jedině pozitivně, a to se také stalo, sice je nová řada plná nesmyslů a scénaristických berliček, ale když si člověk užívá návrat svého oblíbeného sériového vraha, tak přehlédne leccos, stejně tak jako nesympatického jednadvacetiletého cápka, co hraje týnejdžra, navíc pečlivě vybraného aby se vůbec nepodobal Dexterovi ani Ritě. Bohužel celý tenhle restart zabijí finále, konkrétně zhruba posledních patnáct minut, které mi ovšem tak hnulo žlučí a zkazilo zážitek, že ze soldních pěti hvězd se sotva udržel na čtyřech. SPOJLER ALERT! To Dexter zapomněl že umí člověka omráčit, jak to zamlada dělal každou chvíli? To opravdu Harrison otočil o 180 stupňů bez toho aby si aspoň poslechl celou verzi toho co se stalo místo toho aby na místě zastřelil svého otce? To si Dexter opravdu myslel že nechat se zabít rukou vlastního syna je ideální výchovná lekce? Radší měli fakt zůstat u té terapie. Takhle jsem si tedy konec televizní legendy nepředstavoval, o promarněné šanci o shledání s Batistou nebo alespoň konfrontaci s Angelou o zabití Kurta ani nemluvím. Smutné. ()

gemi

Důstojné pokračování. Bál jsem se, že po těch letech nedokáže sysluplně navázat, ale dokázalo. Některé díly jsou slabší, jiné téměř strhující. Akorát ten konec definitivně zavírá dveře, což mi přijde škoda, protože duo otec&syn začínalo skvěle fungovat. Viděl jsem v tom potenciál na pěkných pár dalších sérií. Škoda. ()

bearmeedek

První epizoda, druhá, třetí - a já si pořád říkám: slabý odvar. A pak se to změní a nabere to patřičnou atmosféru. I tak jsem se musel smířit s tím, že za daných podmínek z toho víc nedostanou. Malé městečko s omezenou lokalitou, málo postav a "polepšený" Dexter. Divné bylo i to, že postarší Dexter se tváří viditelně nervózně. Naopak jeho nalezený syn byl hodně tím, co mohlo z taťky vzniknout. Tady nebyla podmínka, že musí být herecky sympatický. A zatracovaný konec? Podle mě logické vyústění a lepší, než kdyby nová dvojka vyrazila čistit L.A. ()

Cooller

osamoceneho Dextera přeci jen dostihl osud. Smutné ale skvěle zakončení naprosto užasneho serialu. I když se mi moc nelibilo že Harryho nahradila Deb, serial si po všech letech dokazal udržet tvář. Mužu upřimně řict že, Dexter mi bude scházet. ()

DaweForeman

Tak z tohohle jsem byl pěkně vytočenej, kdy po trochu zchladnutí jsem nakonec dal 2 hvězdy. Než se pustím do kritiky a mínusů, tak uvedu pár těch plusů. Zaprvé začátek byl zajímavý, kdy bylo vidět, že si Dexter (Jim) užívá svého nového nabytého života v zimní krajině a snaží se žít normálně, kdy bojuje se svým temným pasažerem jak jen to jde. Pak nastal konec prvního dílu, který byl tak nějak předvídatelný, ale dejme tomu, to bych ještě překousl. Zadruhé hodně povedený vypjatý vztah mezi Harrisonem a Dexterem, kdy bylo co hodně vysvětlovat a nádherně to zapadá do pokračování. Zatřetí opravdu povedený předposlední díl, kterému bych dal 5* samostatně, kdy jsem viděl to napětí a drama z původních sérií. Tím bych to ale zakončil. Obecně je tady toho hoooodně špatně. Zaprvé je to z větší části celkem velká nuda oproti předchozím sériím, kdy změna prostředí ze slunečné Floridy do zasněženého Iron Lake zrovna moc nepomáhá. Další faktorem jsou herci, kdy jak už tomu u pokračování bývá, tak nemůžou sehnat všechny herce a proto to musí vyřešit příběhově. Celkem zajímavou náhodou je to, že Angela mi připadala jako druhá Debra - že by záměr nebo kopírování fungujícího? Další postavou byl Harry, který promlouval k Dexterovi a teď ho tu nahradila Debra - ale to by se ještě dalo opodstatnit, ale lepší by byl dialog Harryho a Debry, kdy už. Dále Dexter je nějaký z formy - to bych tak nějak bral vzhledem k tomu, že je to deset let, ale že by byl až tolik mimo, kdy obzvláště v poslední epizodě udělal až takový zkrat? - tak to fakt ne, kdy jsem vážně doufal, že je to jen v jeho hlavě, jak to bylo několikrát v předchozích sériích, ale bohužel ne. No a nakonec závěrečný díl, který byl naprosto katastrofický. Je vidět, že lidem, kterým se nelíbil závěr 8. série, který dával naprostou logiku (asi ne všem), kdy ono ticho na konci mluvilo za tisíc slov a nepotřebovala dalšího pokračování. *** Pozor narážka na SPOILER *** Ale ne, lidem se to nelíbilo, že to nebylo jasný a taky, že to nemá etický konec, kdy se nemůže ponechat takovéhle dílo jako návod pro konání zla bez potrestání. Prostě museli natočit tohle úplně zbytečné pokračování, aby udělali pointu. Naštěstí menší bezvýznamný plus bych v tom viděl, že to neudělali klasicky klišovitě v podobě vězení a soudu, ale vyřešily trochu jiným způsobem, který mi stejnak připadal jako kompromis pro oba tábory diváků. *** Konec narážky *** Obecně pro mě platí, že Dexter pro mě skončil 8. sérií a tohle se budu snažit vytěsnit ze své hlavy, jako by se to vůbec nikdy nestalo. ()

alba

Celkom som sa tejto novej série bála, ale nemusela som byť vôbec sklamaná. Dej pekne plynul. Dobre sa na to pozeralo a Harrison hral svoju rolu dobre. Naozaj škoda toho blbého finále. Okrem poslednej časti to bolo celkom fajn. ()

hrumsrt

Brilantnější seriál jako je původní Dexter jsem v životě neviděl! Závěr předchozí série byl těžký, ale prostě pořád velmi povedený! Leč po 8 letech se rozhodli nahlédnout do nedovřených vrat v tomhle světě. Dexter se vrací na pořádné dávce svého humoru a poctivého příběhu. Je tu jen vlk samotář a mládě, se kterým to není jednoduché. Poctivě si to buduje svoji základnu, jenže nejsilnější to je prostě v tom starém osvědčeném. V mrazivém prostředí to sedí výborně, tradičně se nám tu řeší hlavní linka, jenže tentokrát to není s přičiněním Dextera jako experta na krevní stříkance, nýbrž jako zkušeného leč nezávislého mstitele. Na konci světa, kam se Dexter ukryl jako Jim Lindsey, kde všechno jde skvěle, dokud nedorazí jeho syn Harrison. Mladý vlk touží po někom, kdo by mu rozuměl a vynahradil ta léta strávená bez otce. Navíc i mladý Harry se zrodil z krve, a tak se i u něj projevuje nutkání. Jenže tady je podle mě obrovský rozdíl, kdy Dexter měl otce, někdo v něj od mala věřil, neustále ho podporoval a nemusel se spolehnout sám na sebe. Oproti tomu Harrison poztrádajíce mužský vzor neví, co s nutkáními a spíše se snaží najít si cestu do společnosti a splynout. Při shledání s otcem chce porozumět, chce pochopit, proč to Dexter tenkrát udělal, což se i daří. Jenže ve finále ho Dexter zase zklame, jelikož se potvrdí, že prvním pravidlem pro něj je "Přežij/Uteč". Tedy v situaci, kdy se musí rozhodovat, tak, ač třeba ne lehce či s nevolí, si vždy zachrání svůj krk před šibenicí. Finále je pro Harrisona tak děsivým poohlédnutím do otcovi tváře, kdy cítí, že Dexter má na prvním místě jen sebe, což sám uzavře svým vlastním vnitřním komentářem, který tak dokonale podtrhává sociopatickou stránku jeho osobnosti. Ačkoli jsem si tenhle závěr nepřál, tak ano je možné to takhle udělat. Mrzí mě, že je to právě Harrison, kdo je postaven před nejtěžší rozhodnutí, jenže s projevem lidské části matky a výchovou se zachová jinak, než si přejeme? Zase je o čem přemýšlet.... Mohlo to dopadnout jinak? Mohli dostat další restart? Neodešel by Dexter i bez Harrisona? Těžký závěr, ale je to satisfakce! 95% ()

tobik

Tvůrci asi nekoukali na Star Wars, jak se řeší daddy issues. Ale až na ten samotný závěr byl ten konflikt v posledních dvou epizodách vystavěn velmi solidně. Zvlášť scéna v poslední Dexterově "kill room" obsahovala míru sebereflexe dosud v seriálu nevídanou. ()

DoubleJack

Nebýt posledního dílu, neváhal bych dát 5/5. Nejdřív pozitiva: celá řada měla stejný tón jako před lety a s nečekanou radostí jsem přivítal, že jsem potkal stejného starého Dexíka tak, jak jsem ho vždycky znal. Stále bojuje se svým temným pasažérem a do toho se do jeho relativně poklidného života dostává nová klíčová postava. Pak ovšem přichází ono nové finále, které je totální scénáristický fail. Chování Dextera nedává vůbec smysl a boří fundamentální základy, na kterých seriál stojí. Vím, že řada lidí nemá ráda původní závěr z 8. série (i když já osobně ho považuju za velmi dobrý), ale to, s čím se setáváme v New Blood je úplně jiný level. Asi nezbývá než předstírat, že série skončila 9. dílem. ()

hanzyn

Další sérii jsem si pustil jen kvůli nátlaku manželky. Ač nerad, tak musím uznat, že bych měl být své drahé polovičce velice vděčný. Málokdy se povede, aby si takovýhle comeback udržel téměř původní kvalitu. Jediné drobné mínus je to, že jak se story uzavře, jsem tipoval již zhruba ve třetím díle. Každopádně bych to přisuzoval spíš své skvělé intuici :) 9/10 ()

makakus

Znám jen jeden super seriál, jehož poslední řada byla ještě horší než tady - americká remake verze House od Cards bez chudáka Kevina. Tady je to ale hrozné jiným způsobem. Bezprecedentně odfláknutým scénářem, který kupí jeden fuckup za druhým a dělá z toho jen béčkový odvar pro skalní a nekritické fanoušky původní série. Jeden příklad za všechny - hned v prvním díle se objeví prohnilý kapitalista Edvard Olsen, ničící životní prostředí a zdá se, že to bude jeden z hlavních záporáků. Po pár dílech však záhadně, bez jakéhokoliv vysvětlení zmizí z děje, vypaří se. To by si snad nedovolil ani student prvního ročníku scénáristiky na FAMU. O spoustě dalších kravin píšu u jednotlivých dílů, a to jsem zdaleka nevyčerpal všechny urážky kvalitní filmařiny. Jen předposlední díl má parametry původní série. Aby to následně finální část spláchla do nejhlubší žumpy. Inu - pokud milujete Dextera, doporučuji se této nástavbě určitě vyhnout, nestahovat. Oželíte tím podobný zážitek, jako když po letech potkáte kdysi milovanou osobu, ze které se stala jen trapná karikatura její původní velikosti. ()

MyrnaAlec

Mít děti se nevyplácí, tady je důkaz. To si takhle v klidu žijete ve zmrzlém zapadákově, s pěknou přítelkyní policistkou, sekáte latinu a pak se tam najednou zhmotní Harrison a všechno se začne komplikovat... Fanda Michaela C.H. je rád, že se může potěšit z jeho pojetí role, celek drží pohromadě, dala by se vystříhat tak hodinová hluchá místa, ale spokojenost. Natahovat to donekonečna nešlo, tak je jasno a máme klid. ()

DominikCZ

Totální tragédie. Scénář je tak blbej a předvídatelnej, že se mi tomu nechtělo uvěřit. Asi jako by ho psal šestiletej kluk. Jsou tam totální díry v logice, takže děj postrádá smysl. Zpracování je pěkný a očekávání bylo velký. Bohužel. ()

Dexter se dočká prequelu

Dexter se dočká prequelu