Gabriel - Anděl pomsty

Dříve bylo v nebi hned sedm archandělů. Dříve. Dnes už v něm ale zůstal pouze jediný. Ten nejsilnější - archanděl Gabriel. A i jeho brzy čeká odchod z nadýchaných obláčků do pozemského světa. Pouze on totiž může zastavit pandemii zkázy a válku o duše, kterou mezi lidmi rozpoutal padlý anděl smrti Samael, nejtemnější z temných. Gabriel ale ví, že postavit se takovému soupeři bez pomoci by bylo naprosté šílenství. Jeho jedinou šancí je proto naleznout poražené archanděly, znovu vnést do jejich života světlo a sjednotit je do legie dobra, jež se postaví zlu v konečné bitvě všech bitev. A až stane nebe proti peklu, nebude už návratu zpět. Hlavní roli v ponurém, k Matrixu, Vráně či k Equilibriu se hlásícímu mystickému akčnímu thrilleru debutujícího australského režiséra Shanea Abbesse ztělesnil pohledný Andy Whitfield. (oficiální text distributora)

Mat21

7 archandělů a 7 padlých démonů bojuje v očistci o duši každého člověka, která nepřipadla peklu či nebi. Očistec ztělesněný jako město však svírá temnota, zlo a násilí. Padlí andělé krutě vládnou městu, archandělé jsou mrtvi, zlomeni bez svých sil či se schovávají před temnotou. Gabriel, jako poslední z archandělů přichází s vírou ve svém srdci a odhodláním přivést do města opět světlo. ● Ve filmu vizuální podoba několikrát předčila dějovou výpravnost, která je snad na úplném minimu. Nezapomenutelný střih, pohledy kamer, všudypřítomná temnota halící tváře do stínů a zážitek z něčeho nového a originálního na filmovém plátně však vše dohánějí. Jen by Amitiel nemusela mít tak křivou hubu a až do dnešního dne jsem se chybně domníval, že všichni andělé jsou blonďáci. ║4.1.2009║ ()

Adrian

O tomto udajnom australskom filmovom zazraku, (marketingove silne reci hlasali mix toho najlepsieho od The Crow cez Matrix az po Blade Runner) sa v obdobi jesen/zima 2007 viedlo vela reci a nadsenych ohlasov nielen v samotnej krajine vzniku, ale i na "nedalekom" Novom Zelande. Spolu s Tattooist okupoval Gabriel najviac reklamnych ploch. Skoda, ze vo vysledku ide o nevydareny mix vyssie menovanych. Dielko s jasnym zameranim na MTV generaciu typicky kladie doraz hlavne na temny vizual (na dany rozpocet slusne odvedena praca) tvariaci sa ako rozpohybovany komix. Pribeh je ovsem stokrat obohrata variacia "dobro vs zlo" s neprekvapujuicm vyvojom deja (vratane zaverecneho "twistu"), plochymi dialogmi a figurkami, lacne sem - tam trusiac krcovito predkladane mudrosti. ()

Testament

Upřímně nevím,co si o tomhle celém mám myslet. Chvílemi to působí jako béčko, co se o něco velkého pokouší a chvílemi odhaluje tajemství, díky čemuž si "Gabriel" hraje na něco opravdu VELKÉHO. "Anděl pomsty" cituje chvílemi "Vránu" chvílemi"Matrix" a já nevím, co ještě+tváří se hodně tajemně. I když akční scény jsou pojaté hodně zmateně. Ne, osobně nedoporučuji. Akčně-jakoby mysteriózní guláš. ()

TERRORDROME

O filme som predtým nepočul, ale podľa názvu som to tipoval na jednu z tých zabudnuteľných lacných záležitostí čo sa snažia dať klasickým témam moderný šmrnc pomocou nepríliš presvedčivých digitálnych efektov a odporných farebných filtrov. A nečuduj sa svete, ono to tak aj bolo. Ale zasa treba povedať že samotný námet nie je zlý, hneď na úvod sa mi páčilo ako Archanjel Gabriel letí psychedelickým vesmírnym priestorom a nakoniec dopadne na zem. Tá je pod nadvládou tmy, všetci anjeli na misii podľahli depresii, v lepšom prípade vedú vývarovňu pre bezdomovcov, v horšom sa z nich stali feťáci a ochlastovia bez ilúzií. To je fajn, akurát nikto z tvorcov netušil čo s tým, respektíve ich vízie nepresiahli rámec nekonečného a nekonečne stupídneho drístania o povahe sveta-dobra-zla-poslania a občasných slabomyseľných akčných scén, ktoré by tak strašne chceli byť cool, až sú úplne smiešne. Anjeli sa dokážu zrýchlene pohybovať, takže ich súboje potom vyzerajú často ako keby ich choreografiu robil Charlie Chaplin začiatkom storočia. Už len chýbalo aby po sebe začali hádzať torty. Úplne najviac ma dostalo keď Gabriel vystrelil ranu z brokovnice a potom rýchloposuvom prebehol okolo spomalene letiacich brokov k démonovi ktorý držal rukojemníčku a vytrhol mu ju, takže ranu schytal špatoš. To bolo tak úžasne imbecilné, že som musel vstať z kresla a tlieskať. Inak, démoni boli tiež smiešny a hlavne ten hlavný, ktorý zrejme súčasne vedľa točil reklamu na nejaký brutálne vymakaný šampón s tým svojim impozantne nalešteným három. Nuž, dopozeral som to a ani zosnulý Spartakus Andy Whitfield v hlavnej role ma nepresvedčil že archanjel Gabriel s dvoma búchačkami v dlhom plášti nie je proste sprostosť. Ústredný nápad zaujímavý, avšak spracovanie naozaj veľmi, veľmi, nekonečne veľmi zlééé. ()

Pitryx odpad!

Tak tomu kdo tohle vymyslel, bych to povinně pouštěl stále dokolečka až by zblbnul. Dlouho by to netrvalo. Samé kecy a kecy a když konečně dojde k akci, která už mne mimochodem nezajímala, je to ve tmě a sem tam něco blikne. Naštěstí jsem na tuto krávovinu koukal jen jedním okem a to už po deseti minutách a dělal si svoje. Jediné co ve filmu snad stálo za to, byla atmosféra, zapříčiněná nedostatkem osvětlovačů :-)) Přesto všechno je tam hezká hudba. Jenže to na nějaké vyšší hodnocení nestačí. 201303319000/10554/10816 ()