John a Kate tvoří navenek idylický manželský pár. Zdánlivě jsou šťastní a bezstarostní, ale ztráta nenarozeného dítěte je chtě nechtě bez přestání pronásleduje. V minulosti obou manželů se skrývají temná místa, zejména Kate si má co vyčítat. Aby alespoň zčásti zmírnila své utrpení, rozhodne se spolu s manželem k synovi Danielovi a jeho sestřičce, hluchoněmé Max adoptovat třetí dítě. Sirotek Ester ve svém rodném Rusku osiřela, její adoptivní rodina zemřela při požáru. Ušlechtile působící a inteligentně se vyjadřující dívka si ihned získá jejich srdce. Zdá se, že je pro narušený domov přímo požehnáním. Postupně ovšem začíná vycházet najevo, že s osobností Ester to není až tak jednoduché. Je prostě "jiná". V jejím podání to znamená skryté, manipulativní a krvavé zlo, jehož hranice lze těžko odhadnout. (TV Nova)

singone

Tak konečně odcházím od thrilleru-horroru překvapen příběhem i jeho podáním, herecký výkon mladé Aryany Engineer byl úžasný. A to, že to někdo hodnotí 1nou hvězdou za špatný horror asi tenhle film nepochopil, nesmíte ho brát jako čistý horror, ale takový jaký je ! to je jak kdybych řekl, že Zelená míle je špatná komedie. Tohle si zaslouží 5* ()

majesty

mierne zbytocne dlhy film hlavne prva polovica. mierne zbytocne asi 2 az moc beckove sceny. ale to len ak ideme hladat nedostatky. Film je totizto ozaj originalny aspon pre mna - atmosfera v druhej polovici filmu nabera na tempe, a pointa je slusne obhajena vysvetlena a myslim si ze aj dost desiva. Ocenujem trailery, a obrazky k filmu ktore nastastie ani z polovice neprezradzaju zaverecnu pointu. ()

Lukaso1

To je typické, distribuce v kinech se u nás nedočkáme a snímek nám tedy může lehce proplout mezi prsty(diky za recenze které mě přesvědčili podívat se na tento snímek) a ono nám z toho vyjde takhle povedené dílko. Skvěle jsem se bavil, herecky velmi dobře zvládnuté, výtečná kamera, konec velmi příjemně překvapil a z celého filmu šla taková správná mrazivá atmosféra a to i přesto že snímek není přímo žánrově horor. Doporučuji 78% ()

SunWuKung

Dost velke sklamanie a podla mna hodne precenovane co sa tyka hodnotenia na csfd. totalna kopirka filmov ako the good son, vykradacka tohto zanru bez akychkolvek novych prvkov aj ked je mi jasne ze nove prvky sa do tohto typu filmu snad ani nedaju vymysliet.. potom sa pytam: naco tocit takyto film ktory je uplne "zbytocny" ? Spravanie postav je totalne na hlavu, dokonca posobi az komicky. Jedine co sa da vyzdvihnut je herecky vykon mladej Issabelle. To je vsak tragicky malo. Suma sumarum : nejedna sa o ziadny horor, ale film ktory by som zaradil do vysielacej osnovy kanalu Hallmark. Presne tak to na mna posobilo. ()

mnau

První půlka filmu strašná zívačka. Kdyby tam nebyla tak se vubec nic nestalo. Druhá půlka bya fakt síla! Neuvěřitelné rozuzlení! Ještě, že jsem se na to dívala přes den. :-) ()

SKreyn

Roztomilé dievčatko sa rozhodne urobiť peklo v jednej rodine po tom, ako ju nevlastný adoptívny otec odmietne. Karel Roden najml. sa na chvíľu objaví vo filme, čo ma dosť prekvapilo, že práve on. Vyzerá to na pokračovanie, môžeme sa tešiť, čo zase vymyslia. Alebo radšej nie? Pretože pokračovania nemajú väčšinou taký úspech ako prvé časti ale možno v tomto prípade to bude výnimka. Uvidíme, či sa nakoniec rozhodnú natočiť dvojku. Necháme sa prekvapiť. ()

lenzi

Obsahuje veľa žánrových klišé, napriek tomu mrazivé a drsné a so zaujímavým rozuzlením. Slabšie štyri. ()

Chamyl

Čekal jsem víc. Není to však špatné a zejména Isabelle Fuhrman je opravdu vynikající, ale i přes neotřelé rozuzlení jsem se prostě nebál. Možná tomu napomáhá i fakt, že se jedná o stokrát zpracované téma a od začátku je jasné, jakým směrem se budeme ubírat. Scénář se navíc neubránil některým nelogičnostem, které mě rušily (příliš velká důvěra a bohorovnost manžela vůči Esther). Celkově však ORPHAN patří mezi zajímavé počiny ve svém žánru. Překvapením pro mne byl i výborný výkon Aryany Engineer v roli malé Max. ()

JohnZ87

Bezesporu kvalitní snímek, který je ale plný okoukaných klišé. Závěrečná pointa mi nepřišla vůbec šokující, protože mě to napadlo hned v prvních minutách snímku. Každopádně dobrá práce s napětím. Tvůrcům se podařilo i to, že záporačku budete dokonale nenávidět (stejně jako ty, kteří jí na tu její hru naivně skočili). 65% ()

LetztesBiest

Vzhledem k tomu, že jsem dobrých hororů moc neviděl, mě tenhle mile překvapil. Ze začátku bych neřekl, jak se to může celé tak zvrtnout - nejdříve mi Esther byla dokonce hodně sympatická (protože byla chytrá, stála si za svým a nenechala si líbit buzeraci od spolužačky), jenže pak začne zacházet ještě dál a dál a stane se z ní monstrum s andělským obličejíkem. Zajímavá je i ta atmosféra bezmoci, když její adoptivní matka začne tušit, že něco není v pořádku a její manžel ji jako bývalou alkoholičku naprosto ignoruje. Pointa je celkem překvapivá, závěr pak už moc ne, ale celkově povedený film. A Isabelle Fuhrman (Esther) tuhle roli zvládla naprosto dokonale a přesvědčivě, což je na její věk obdivuhodné. ()

lakiboy

Inteligentá, zákerná, manipulatívna a výpočítavá. Až sa niekedy nechce veriť, že je to 9 ročné dievčatko s milým úsmevom. Jasné, už som také horory videl. Rozhodne to nie je nič nové, film sa drží toho, čo je osvedčené. Momentov prekvapenia som veľa nenapočítal. Ale je to dobré. Aj vy ste chceli tú nevinnú sirotku zaškrtiť? :-) ()

-henry-

Výborně zrežírované, velká snaha v rámci amerického studiového systému udělat něco nekonvenčního. SPOILER: Jsem zvědavej, jak dopadne adaptace české Barbory Škrlové :) ()

Margerie

Na tenhle film bych se na základě názvu a žánrového zařazení nikdy nepodívala. Přesvědčilo mne ale poměrně vysoké hodnocení a některé komentáře dalších uživatelů. A rozhodně to nebyla chyba. Orphan je jedním z největších překvapení na poli hororu, protože stokrát omleté téma ďábelského dítěte v domě, náležející dnes už pouze béčkovým hororům (bohužel), pojal zcela novým, originálním způsobem. Škoda jen, že si to překvapení schovává až na samotný konec filmu, a vy tak máte celou dobu pocit, že vlastně koukáte na filmovou klasiku, která je sice dobře natočená, ale vůbec ne původní. Na druhou stranu, možná je díky tomu výsledný dojem z filmu mnohem silnější... ()

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

01.08.2022

Pokračování hororového Sirotka má obsazení

Pokračování hororového Sirotka má obsazení

03.11.2020

Horor Sirotek z roku 2009 vyprávěl o páru (Vera Farmiga a Peter Sarsgaard), který po smrti svého nenarozeného dítěte adoptoval záhadnou devítiletou dívku jménem Esther (Isabelle Fuhrman) pocházející… (více)

Hororový Sirotek dostane prequel

Hororový Sirotek dostane prequel

21.02.2020

Hororový tvůrce William Brent Bell (Brahms: The Boy II, Ďábel v těle) se upsal režii pokračování thrilleru Sirotek od režiséra Jaume Collet-Serry. Nebude se však jednat o klasický sequel, nýbrž o… (více)

Dracula zase trochu jinak

Dracula zase trochu jinak