Ve třetím a nejfantastičtějším díle klasického kultovního příběhu o neblaze proslulých Critters hraje miláček všech fanynek Titanicu Leonardo DiCaprio. Když vzteklé, zubaté, chlupaté koule bez milosti vtrhnou do činžovního domu v Los Angeles a zatnou zuby do jeho obyvatel s regulovaným nájemným, DiCaprio vede boj za jejich likvidaci a záchranu planety. Nebude to snadné, ale právě na něj lidstvo spoléhá, že zničí tyhle mimozemské ježky jednou provždy. (Magic Box)

Daumatin odpad!

Počas celého filmu som iba neveriacky krútil hlavou, že v takomto nechutnom odpade hrá mladý DiCaprio. Každý nejako začínal, každopádne film som dopozeral iba s veľkým sebazaprením a tých 81 min. bolo pre mňa nekonečných. Debilný film s hlúpym scenárom v ktorom absolútne nič nefunguje. Horor?? Really?? Tak potom asi komédia, ale hrozná. Za mladého DiCapria 5% ()

tron

Priznám sa, nikdy som nepochopil, ako je možné, že úspešná jednotka a úspešná dvojka pokračovali komornou trojkou, ktorá sa odohráva úplne inde a až na cameá sa nevracajú žiadne postavy z minula. I samotných Kriterov je menej, čo je zvláštne, keďže od pokračovania čakáte viac (všetkého). Mne osobne by ústup smerom ku komornosti v podstate nevadil, keďže pomerne veľkolepá dvojka mi práveže príliš nesadla a viac zbožňujem prvý diel, ktorý je komorný. Trojka je však fakt hrozná, neviem jej dať 3* ani z nostalgie a rozhodne ani za začínajúceho, 17-ročného Leonarda DiCapria. Postavy obetí sú nesympatické (na rozdiel od tých z prvých dvoch častí), prostredie činžiaka proste príliš triviálne, fádne a nezaujímavé a tentokrát dostala fakt riadne zabrať aj logika. Skutočne sa zdá, že onen inkriminovaný napadnutý činžiak stojí v alternatívnej dimenzii, v ktorej nikto vonku nevenčí psa, ani nevidí požiar. S trochou snahy sa to azda dalo ošetriť, ale tou očividne nikto nedisponoval. Divákovi tým pádom neostáva nič iné, len si ťukať prstom po čele pri otázke, ako je možné, že sa banda ľudí nie je schopná dostať z dvojposchodového (!) domu. Kebyže je to aspoň mrakodrap ako z prvej Smrtonosnej pasce alebo druhých Gremlins! Tým zďaleka najlepším na nudnej a nevydarenej trojke, najslabšej časti série, sú paradoxne záverečné titulky. To tentokrát paradoxne nemyslím ironicky. Skutočne sa počas nich odohrá najlepšia časť! Je to však pochopiteľne strašne krátke a akurát vás to navnadí na štvorku, čo je ale vlastne po všetkom tom chaose z trojky menší zázrak. Našťastie mali tvorcovia dostatok seba reflexie a stvorili iba rozumnú hodinu a sedemnásť minút vrátane práve oných titulkov. ()

MM_Ramone

Tretia časť "Critters" nielenže postráda príjemnú vidiecku atmosféru Grove´s Bendu a tiež prítomnosť Lovcov, ale hlavne tomu chýba aura prvých dvoch dielov. Tým, že sa critters presunuli do mestského námojného domu hodne utrpeli. Vo filme je ich poskromne a pôsobia ťarbavým dojmom. Celé to už skĺzlo do, pre mňa nie moc zaujímavej, recesistickej polohy. Zaujímavosťou je prítomnosť 17-ročného Leonarda DiCapria. Nečakajte však od neho herecký výkon, aký sa mu podaril v Titanicu. Critters 3 nie je vyložene prepadákovým pokračovaním série, ale oproti svojim dvom predchodcom ide jeho kvalita o triedu nižšie. ** ()

lennyd

Annie se svým otcem a bratrem se vrací z výletu, když se jim stane nehoda, která je donutí zastavit na malém parkovišti. Zde se Annie pozná s Joshem, a společně je vyděsí podivín Charlie. A jak je někde poblíž Charlie, lovec critterů, znamená to, že jsou blízko. A jedno critteří vejce si opravdu Annie odveze domů. Hnedka stejný večer, musí celý dům čelit útoku čerstvě vylíhlých critterů, kteří se jako obvykle před ničím nezastaví. Až příchod Charlieho jako vždy všechno vyřeší ... Tak toto je typický představitel filmu, který je natočen jen jako pokračování známé série, a nepřináší zhola vůbec nic. Critteři napadnou celý dům, ale to je stejně úplně jedno, protože postavy jsou natolik všední, že si nikoho z nich nijak nezapamatujete. Jediné co stojí za zmínku, je mladičký Leonardo Di Caprio, i když to jak se cizí kluk dostane do napadeného domu je taky pěkně uhozenej. Critters měli dvojkou skončit, a to mi nikdo nevymluví... ()

Xmilden

Critters terorizují obyvatele jednoho činžáku a jaksi postrádají nějaké větší ambice škodit a žrát. Opět se setkávají se svým králičím nemesis. Třetí díl se mě kdysi líbil mnohem více. Hlavně tedy jejich řádění v kuchyni. Musím ovšem uznat, že se jedná i přes účast DiCapria o díl bez kterého bychom se vklidu obešli. Obětmi jsou jen 2 zloduši. 40% ()

• Film se natáčel v Los Angeles v Kalifornii. (rafix)
  • Filmový debut Leonarda DiCapria. (HellFire)

DiCaprio a král současného thrilleru

DiCaprio a král současného thrilleru