Osudový mejdan

• Velká Británie Donkey Punch

Erotikou jiskřící thriller se stal v roce 2008 nejnavštěvovanějším britským filmem roku. Příběh několika mladých turistů, kteří se poznali na mejdanu v hotelovém komplexu. Tři atraktivní dívky a čtyři mladíci se rozhodnou v zábavě pokračovat na luxusní jachtě. Bohužel se ukáže, že další část party bude mít nečekané pokračování. Poté, co jeden z hrdinů zahyne při nehodě ve vodě, zbytek skupiny propadne chaosu a hysterii. A dramatická situace se brzy mění v boj na život a na smrt. (oficiální text distributora)

F.W.Colqhoun

Osudový (filmový) mejdan. Divácké zisky naprosto mizivé: Nabyté, dosud neodzkoušené povědomí o sexuální tricích známých jako turecká facka a donkey punch, pár dobrých skandinávských písniček (upískaná Young Folks od Peter Bjorn & John resp. Heartbeats z pera The Knife) v Ibize poplatném remixu a několik pornografických záběrů na fakt hezké britské kozy velikosti 3-4. Jeden dobrý a spousta nevyžádaných fullfrontalů. To nevyváží skutečnost, že jde od základu (scénář) po konstrukci a exekuci (režie) o strašně špatný film. Z lodní klastrofobie nastalé po nehodě, již divák nemůže nečekat, se nepodařilo vytěžit zhola nic. Blbost a stopové hodnoty osobního kouzla hrdinů dosti neomlouvá fakt, že jde o Brity na Baleárách. Nejhůře zfušované jsou paradoxně žánrově klíčové scény četných úmrtí, v nich jakoby střihač pokoušel eliminovat ty nejhorší režiserské průšvihy, a nezbývá z nich tedy takřka nic. Nejhorší možný výsledek: Film mnohem lépe začíná, než končí. ()

Dubro

Thriller sa dá s prehľadom rozkrájať na tri časti. Časť prvá: Soft porno - týmto smerom mohol film bez problémov pokračovať a vzhľadom na herecký talent prítomných komparzistov by to bolo celkom únosné. Časť druhá: Zmätok – a to dokonalý, až mi je divné, aký chaos sa dá narobiť na ploche o výmere luxusnej jachty. Tu som sa pomerne strácal a netušil „vo co go?“ . Časť tretia: Pokus o horor- nepresvedčivé, neuveriteľné, jednoducho nedoporučiteľné. Dve za film plus pol za erotiku. ()

eraserhead666

Sex, drogy a trocha krvavého adrenalinu, aneb jak se fádní, nudná a klišovitá párty na jachtě (to opravdu podobné párty plné chlapeckého tvrďáckého machrování a stejně drsňáckého holčičího flirtování baví) zvrhne ve zmatenou eliminační naháněčku, posraných, zbabělých a hloupých mládežníků. Prvních dvacet minut jsem to chtěl vypnout, pak jsem si řekl, že počkám, až skončí to softporno a uvidí se, pak jsem byl trošku mile překvapen vývojem událostí, respektive zajímavými nehodami a úmrtími. Nakonec tedy vůbec ne špatný film, jež je zvláštní minimálně v jedné věci - úplně naprosto všichni v něm dostanou to, co jim po právu náleží. 2,5* ()

viperDavid

Ha tak to byla párty. Asi nejzajímavější bylo těch 2 minuty sexu (někdo tu napsal půl filmu :D ) zbytek naprosto přehranej, nevýraznej a ubohej. Místo dalšího píchání se dočkáme píchání nožem, občas motorem a když už je po všem ještě provaz okolo krku. Navíc by z toho mohlo být fakt dobré drama, kdyby vyměnili herce, režii, kameru, námět a vlastně i hudbu :D ()

Hapretor

Co zpočátku vypadalo jako debilní, typický a nudný film o debilních studentíkách, co chtěj jen kalit, ale přitom zhebnou, se pak ukázalo jako u mě průměrný thriller o nadržených studentíkách, co nečetli "Káma-Sutru", a proto špatně dopadli. To jak se zřídili navzájem mi přišlo dost "dobré" až originální. Závěr však klasicky klišoidní, aby se neřeklo. Originální přece nechceme a ani nemůžeme být - si tentokrát na rozdíl od "Amíků" řekli "Britové". ()