Reklama

Reklama

Ashes to Ashes

(seriál)
Velká Británie, (2008–2010), 23 h 36 min (Minutáž: 59 min)

Tvůrci:

Matthew Graham

Hudba:

Edmund Butt

Hrají:

Philip Glenister, Keeley Hawes, Dean Andrews, Marshall Lancaster, Montserrat Lombard, Joseph Long, Geff Francis, Grace Vance, Amelia Bullmore, Daniel Mays (více)
(další profese)

Série(3) / Epizody(24)

Obsahy(1)

Copak se asi stane, když vám před očima cvakne spoušť a vzápětí nato se vám střela z revolveru zaryje do hlavy? Dříve než dopadnete na zem, ta jedna jediná kulka vás může v mžiku strhnout na věčnost. Nebo snad někam úplně jinam? Třeba někam na tu táhlou tenkou hranici mezi životem a smrtí. Alex Drakeovou, šarmantní a úspěšnou londýnskou policistku, přesně taková střela poslala ze současnosti do roku 1981 nebo alespoň na místo, které se mu více než velmi věrně podobá, a to nejen kouzlem osmdesátých let, ale také realitou tohoto vjemu. Zmatená, zato živá a zdravá se Alex po prvotním rozrušení opět připojuje k policii, vydává se řešit případy a s tím i jedinou věc, která jí pro tuto chvíli zbývá – bojovat. Bojovat, aby našla cestu zpátky domů. Spin-off úspěšného britského krimi seriálu LIFE ON MARS. (Puddle)

(více)

Recenze (36)

sulimo 

všechny recenze uživatele

Více než podařené pokračování načaté dokonalosti LoM. Sice Sam je jenom jeden, ale tady je zas více vtipu a hlavně více jisker mezi Huntem a Drakeovou, sice mi její hysterický záchvaty lezou občas krkem, ale zase je fakt, že nemám šajna, co je být matka (díky bohu (a antikoncepci)) a rozhodně nevim, co to je být matka , která trčí v osmdesátých letech a ne a ne se z nich po tři série vyhrabat. Druhá série AtA je sice krapet slabší, ale i tak se neodvažuji dát méně než pět, protože tenhle počin si těch pět zaslouží jako máloco. A navíc veliké potěšení pro magory do Pýchy a předsudku, ano, pan Darcy osobně (sice vypadá jak vypadlej videoklipu Nightworku a la normalizačně popovej vzhled, ale i tak....MacFadyen prostě!!). No a samozřejmě ten konec.....ten konec.....TEN KONEC JE MINIMÁLNĚ MAXIMÁLNĚ MOCNEJ!!!! ()

Vojcl 

všechny recenze uživatele

Výrazně slabší pokračování vynikajícího seriálu Life on Mars. Nenechte se mást, pořád se jedná o kvalitní krimi-sérii, návrat Gena Hunta a jeho party zaručeně potěší všechny příznivce původní řady, ale prostě oproti LOM to působí jako nastavovaná kaše. Jednotlivé epizody nejsou tolik zajímavé a Keeley Hawes je sice o hodně hezčí než Sam Tyler, ale její postava mi už od prvního dílu lezla na nervy. Také bych řekl, že se druhá série posunula trochu víc ke komedii. Hláškami a vtipnými situacemi se to tu jen hemží. Sečteno a podtrženo, neznat Life on Mars, dal bych klidně čtyři hvězdičky, ale takhle musím jít s hodnocením dolů. ()

Reklama

JohnCZ 

všechny recenze uživatele

Tři diametrálně odlišné série, kde ta první je totální kopírka Life on Mars v tom dobrém (postavy), i v tom špatném (trochu nezáživné případy vs repetitivní halucinace). V druhé sérii to sklouzne do více komediální roviny, kde po mírném útlumu opět naprosto kraluje Philip Glenister a jeho charisma. Věřím, že tolik vtipných sexismů a šovinistických hlášek v seriálu už asi nikdy neuvidím. Kromě toho se celou druhou sérií prolíná docela zajímavá ucelená tajemná linka, což je věc, která mi chyběla v až příliš epizodickém Life on Mars. Třetí sérií mi ale tvůrci vyrazili dech a i když i ta má své mouchy a epizodické zápletky i tentokrát občas zbytečně brzdí děj jasně směřující do osudového finále, dostal jsem drtivou porci naprosto odlišné (ponuré) nálady, atmosférického paranoidního odhalování a jeden perfektní a dojemný konec, který osvětlí všechno podstatné, nadobro propojí oba seriály do jednoho kompaktního a logického celku a pevně uzavírá celou zápletku. Takhle to má vypadat! Pub? Pub! ()

PanCitron 

všechny recenze uživatele

Z počátku trochu slabší pokračování Life on Mars, ale minimálně za druhou řadu si to těch pět plně zaslouží. Těším se co předvedou ve finální třetí řadě. EDIT: Třetí řada nám přináší novou hlavní postavu Jima, kterou jsem si prostě absolutně oblíbil. Zároveň to postupně graduje a finále se rozhodně řadí k těm nejlepším záverečným epizodám vůbec (ačkoliv konec Life on Mars se mi stále líbí víc). Nejlepší epizody: 1x08, 2x08, 3x07 ()

Nin 

všechny recenze uživatele

Mnohem slabší odvar Life on Mars. Což neznamená, že tu stále určité kvality nejsou. Zůstala většina suprových postav v čele s Genie Genem a atmosféra osmdesátek je podobně skvělá (Bowie to jistí). Příběhy taky nejsou špatný, humor taky stále přítomný, tak v čem je problém? Hlavní hrdinou není Guv, jak by se mohlo zdát, ale Alex, a to je... rozporuplná postava. Na jednu stranu ji ta herečka hraje pěkně, je se do koho vcítit a dokonce i to, že je trochu víc do větru, než je u ženských hrdinek zvykem, je docela sympatický. Co ale není, je její neustálá hysterie a říkání věcí, který by neměla. Resp. já to chápu, divák to chápe, ale otravný je, že to pořád nějakým zázrakem respektují všichni kolem, včetně Guva... který by sebou sakra neměl nechat takhle zametat... Tak v každým druhým díle mu Alex něco provede nebo mu uškodí kvůli svému "vyššímu cílu", aby jí to Guv nějak za chvíli odpustil. "Odpouštěcí" - takoví jsou všichni hrdinové ohledně Alex a je to fakt otravný, protože si v podstatě dělá, co se jí zlíbí, a na následky nemyslí. To se sice dá okecat tím, že věří, že to jsou výtvory v její hlavě, ale spíš to vidím na neschopnost scenáristů, kteří pořád všechno vnímají jen z jejího pohledu a myslí si, že je hrozně roztomilé, když hrdinka dělá pro ostatní nesmyslné věci. Není. Plus ta holčička v televizi v Life on Mars byla opravdu dost hrozivá a zajímavá část děje, zatímco šašek Bowie mi tam přišel spíš násilně vecpaný. V prvním a v posledním díle byl super, ale ve zbytku mě spíš iritoval... A na závěr - Tenhle seriál je dobrý, dokonce slušný. Problém je, že navazuje na Life on Mars, který je mnohem lepší. (6/10) ()

Galerie (15)

Zajímavosti (7)

  • Když tým dostane zprávu o právě probíhajících vězeňských nepokojích a vzápětí vyráží ven do akce, tak během této akce můžeme slyšet skladbu „Sunday Bloody Sunday“ od irské kapely U2 z jejich třetího studiového alba s názvem „War“, které bylo vydáno v roce 1983. (Trajektt)
  • Na začátku této epizody, když se Alex (Keeley Hawes) převaluje na posteli, slyšíme v pozadí skladbu „Tainted Love“ od britské synthpopové kapely Soft Cell z roku 1981. (Trajektt)
  • V 9. minutě, když se Alex (Keeley Hawes) probudí na lodi, hraje v pozadí skladba „Vienna“ od britské novoromantické kapely Ultravox z roku 1980. (Trajektt)

Reklama

Reklama