The Horseman

Australská variace na populární téma pomsty nám v komorním podání přináší příběh otce, do jehož rukou se nečekaně dostane videokazeta s nahrávkou jeho zavražděné dcery. Návštěvou distribuční společnosti hledání pravých viníků smrti mladé dívky teprve začíná. (Ricky_CZ)

Mr.Apache

Oddělali ti dceru. Co s tím uděláš? Jen jim dej, Christiane! Takhle se musí na tu chamraď. Že si za to částečně mohla sama? To tě má jako kurva zajímat?? Svou do krajnosti hnanou brutalitou je tenhle drsný nářez někde na hraně mezi fyzickým odporem a fascinovanou sympatií. Kdo má děti, bude tomuhle zoufalému apokalyptickému jezdci stejně fandit, ať už to přizná nebo ne. Varování citlivým duším: Není to pěkný film. Příliš mnoho hnusu a tělesného poškozování. Ale na rozdíl od mnoha jiných samoúčelně násilnických filmů bez humorných nadsázek a pomrkávání, tenhle se dá chápat. Ani k tomu nutně nemusíte být úchyl. ()

S.Quentin QUALE

Ve výsledku pouze průměrná revenge jízda, ve které to jde s kvalitou na stopáži 110 minut jako na houpačce. Z filmu je cítit nízkorozpočtovost, což bych úplně odpustil v případě vizuální stránky (gore efekty ponechány fantazii diváka), protože bitek a torture scén je tam požehnaně, ale co velmi pokulhává, je scénář, který nemá dostatečnou hloubku a drajv. To jaksi nevadí, řekněme, v první půli filmu, kdy divák zjišťuje, o co vlastně jde, jenže záhy se střídání žvatlání a prolévání krve stane značně monotónním a zdlouhavým. Herci jsou v pořádku, syrovost (s ohledem na výše uvedené) taky. Škoda, trochu víc na tom zapracovat, mohl jsem teď slušně radovat. 65% ()

J*A*S*M

V podstatě naprosto souhlasím s tím, co napsal Pedestrian. Akorát já s tím filmem nejenom nesouhlasím, mne ten film, omlouvám se za vulgarismus, přímo nasral. Jakýkoli exploitation naprosto nutně musí vybudovat pozitivní vztah mezi hlavní postavou a divákem, jenž musí pochopit její motivaci, cítit její bolest, ponížení, sdílet její touhu po pomstě. To se v The Horseman absolutně nestane, hlavní hrdina reaguje tak nepřiměřeně, že soudný člověk mu musí kategoricky odmítnout fandit. Mizerný film nehodný toho, aby jím kdokoli ztrácel čas. ()

Frajer42

Je dost nešťastné, že ve snímku, který se tváří hrozně drsně a sází na syrové akční scény, se neobjeví ani dva údery po sobě bez střihu. Neuvěřitelně mě to sralo. Příběh je naprostá klasika o pomstě - v tomto případě dosti neopodstatněné, kdy otec hodil chyby své zanedbané výchovy na partičku lidí, kteří si užili s jeho dcerou hezké chvilky. Příjemné bylo, že se snímek vrhl do akce prakticky ihned. [30 %] ()

pornogrind

V rukou otce se ocitá videokazeta na níž je porno nahrávka jeho dcery která je nalezená zdrogovaná, znásilněná a mrtvá. Začíná otcovská revenge jízda za mrvou dceru. Tož nebylo to špatný ale podle zdejšího hodnocení jsem očekával asi víc nebo větší masakr. Na nějakou krev a torturu sice dojde ale  i co už mají něco nakoukáno tak ty to asi moc nepřekvapí a nerozhodí. Místy mi to přišlo až přehnaný a nereálný. Na druhou stranu film má takovej nepříjemnej hegešáckej look díky němuž film působí tak nějak špinavě a drsně. Navíc jak lepší 3hvězdy to ale u mě není. Za tip na tenhle snímek děkuju HorrFi(mu). ()