Mladá žena dělá dvě práce, aby si mohla dovolit koupit byt s výhledem na proslulý přístav v Hong Kongu. Ale když zjistí, že nemůže držet krok se stále rostoucími cenami nemovitostí, použije extrémní prostředky, aby získala co chce.
Když byla Cheng (Josie Hoová) ještě malá, mohla z jejich bytu v Hong Kongu sledovat proslulý přístav Victoria. Ale jak šel čas, staré budovy před jejich domem byly zbourány, aby uvolnily místo pro velký rezidenční projekt, který nyní blokuje její výhled. Zklamaná a naštvaná Cheng přísahá, že jednoho dne našetří dost peněz, aby se její rodina mohla přestěhovat do nového bytu s nádherným výhledem na moře. Pro dosažení svého snu, musí Cheng tvrdě pracovat na plný úvazek na dvou místech. Dokonce zajde tak daleko, že ukradne data zákazníků, aby je prodala jiným společnostem. Nicméně, bez ohledu na to jak moc dře, nemůže vydělat dost, aby udržela krok s neustále se zvyšujícími cenami hongkongských nemovitostí. Když její otec smrtelně onemocní a léčebné náklady rostou, rozhodne se učinit pro rodinu osudovou volbu - nechat otce zemřít a vyinkasovat peníze z jeho pojištění. Ale jak se ukáže, ani peníze z pojistky nebudou stačit, protože ceny opět poskočily. Její sen se zdá být navždy nedosažitelný ... dokud Cheng náhle nedojde, že pokud má získat co chce, musí vzít věci do svých vlastních rukou ... i kdyby to mělo znamenat, že budou hodně od krve. (oficiální text distributora)

*CARNIFEX*

Cheng žije od malička so svojou rodinou v stiesnenom byte v Hong Kongu. Má však obrovský sen. Kúpiť jedného dňa byt s výhľadom na oceán, aby tak splnila sen svojmu otcovi. Ceny nemovitostí sa však v tomto meste dostávajú na maximá. Za dvoj izbový byt, 55 metrov štvorcových - 7 miliónov €. Priemerný plat občana je tisíc €. Cheng je jedným z nich. Nakoľko si vysnívaný byt nemôže dovoliť, rozhodne sa pre krvilačný plán. Byt chce za každú cenu! Spôsob, akým režisér vysvetľuje konanie hlavnej postavy, je výnimočný. Prelínanie dejových osí a následne splynutie do záverečného rozuzlenia je originálny natoľko, že vďaka týmto dôvodom dosahuje tento film nadpriemer. Aj spôsoby vrážd sú zaujímavejšie, ako pri iných snímkoch. Presto všetko to nebude viac ako tri hviezdy a úroveň 70 %. Miestami mi prišiel film monotónny, bez "charizmy". Takmer ma vôbec nevtiahol do deja. Najväčším problémom je totiž - to, že dej síce plynie plynule a pomerne Vám film rýchlo zbehne - no je úplne bez napätia. Proste prídem a vraždím a vraždím a vraždím a vraždím a .... ()

ScarPoul

Ďalší opus pod drobnohľadom Ho-Cheung Panga. Syžet je vystavaný veľmi dobre. Neustále retrospektívy a prekrývajúce sa udalosti tvoria veľmi zaujímavú kombináciu scén, ktorá aj napriek jednoduchej a pomernej priamočiarej zápletke pôsobí ako ozvláštňujúci prvok. Výborná kamera a explicitné násilie radia tento film do žánru nového Hong Kongského filmu a súčasnej postmoderny, ktorá nielenže mixuje rôzne žánre do seba, ale funguje ako samostatný a plnohodnotný film. Máme tu antihrdinku a či už chceme, alebo nie, sledujeme hlavne jej honbu za svojim vysnívaným bytom. A ako inak to spraviť, ako masovou vraždou? Poriadne krvavé a značne prekračujúce hranicu morálnosti. Vypadnuté črevá, zabitie plodu a následne zabitie tehotnej ženy, odrezávanie penisu a podobné nechutnosti fungujú v rámci ozvláštnenia exploitation žánru, takže režisér stále prekvapuje aj keď nechutným spôsobom. Hoci takéto druhy filmov nemusím, celkom som si to užil. ()

dubinak

Vůbec se zde nedivím nadprůměrnému hodnocení, já ovšem vidím Dream House jako další asijskou splétačku, která pro mě byla kvůli neustálému časovému prolínání těžkou šifrou. Samozřejmě ocením vskutku vyvedené a až neuvěřitelně originální gore scény, kterých bylo sakra hodně. Ta jedna linie, kde poznáváme převelice divný a na můj vkus špatně zvolený motiv chladnokrevné vražedkyně, je ale hrozná nuda a právě to sráží tento snímek prudce dolů, protože se jen kecá o penezích a o cifrách, kterým ani nevěnujeme pozornost. Brutalitou se ale nešetřilo, proto považuji Dream House za silný průměr. ()

headcrab

Důvod hlavní hrdinky vem čert,...jako, je to ujetý a dost šílený, ale podobný záležitosti nemůžou z východu přece až tak překvapit. Já měl hlavní problém s filmem jako celkem. Jde o to, že je to spíš víc nepovedený, nudný a nezáživný sociální drama než pořádnej gore-námrd-gradující slasher, vždycky jenom chvilkovej mord a pak zase tuna nudných dialogů/scén, výjimkou jest partička teenagerů, což je nejlepší chvilka z filmu, tady to je ten správnej nářez. Jinak ale vesměs nuda a navíc jsem tu pointu prokoukl už snad v půlce filmu. Gore je povedený a působivý, ale takovej nášup jak v níže v komentářích srovnávaným Inside to zdaleka neni. ()

Javad

< Mordovačka jak sviňa > Na začiatku filmu je nám objasnené, že: „Prieskum z roku 2007 ukazuje, že priemerný mesačný príjem občana Hong Kongu je HK$10,100 (965,90 EUR). Stále tu však žije 24% ľudí, ktorí nedosahujú ani túto výšku príjmu. Od odovzdania Hong Kongu Číne sa príjem občanov zvýšil o 1%, ale len v samotnom roku 2007 ceny bytov a domov vzrástli o 15%.V Hong Kongu, byt s rozlohou 600 stôp štvorcových stojí viac ako 7 miliónov Hong Kongkských dolárov (669 433,66 EUR). Byty s výhľadom na prístav sa môžu vyšplhať až k cene HK$30,000 (2869 EUR) za 1 stopu štvorcovú. V tomto šialenom meste, ak chce niekto prežiť, musí byť ešte šialenejší. Tento príbeh je založený na skutočnej udalosti“. Takúto hroznú situáciu naša hlavná hrdinka rozhodne nezvláda (okrem bytovej situácie má aj iné problémy), rupne jej v bedni a krvák sa môže začať... hneď úvodná scéna je vážna delikatesa, rovnako ako zvyšok tejto krvavej a brutálnej jazdy. ()