Reklama

Reklama

82. Annual Academy Awards

(pořad)
  • USA The 82nd Annual Academy Awards
Z natáčení 2
Publicistický
USA, 2010, 210 min

Režie:

Hamish Hamilton

Účinkují:

Alec Baldwin, Steve Martin, Quentin Tarantino, Pedro Almodóvar, Taylor Lautner, Kathryn Bigelow, James Cameron, Miley Cyrus, Kate Winslet, Ben Stiller (více)
(další profese)

Obsahy(1)

Přímý přenos 82. ročníku udílení prestižních cen Americké filmové akademie za rok 2009 mohou diváci HBO sledovat v pondělí 8. března ve dvě hodiny ráno a ten samý den ve 22 hodin bude uveden devadesátiminutový sestřih slavnostního galavečera.  Při výročním udílení prestižních cen Americké filmové akademie se již po dvaaosmdesáté rozzářený sál zaplní leskem a elegancí filmových hvězd a hlavně napjatým očekáváním. Diváci HBO mají možnost zažít tuto neopakovatelnou atmosféru v přímém přenosu a být u toho, když se začnou předávat zlaté sošky zvané Oscar® za rok 2009. Tím okamžikem bude pondělí 8. března ve dvě hodiny ráno. Filmoví fanoušci, kteří nebudou moci sledovat přímý přenos, mají ten samý den ve 22 hodin možnost shlédnout devadesátiminutový sestřih slavnostního galavečera. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (5)

Z natáčení 2

Recenze (82)

Spooner 

všechny recenze uživatele

Začátek s Neil Patrick Harrisem byl awesome, duo Baldwin-Martin překvapivě vynikající a jejich úvodní strefování do nominovaných a parodie na Paranormal Activity neměly chybu. Se zbytku už ale utkvěl v paměti akorát bláznivý Ben Stiller a sympaťák Downey Jr. Jinak ale docela nuda, která byla hlavně v poslední hodince dosti nezvládnutá. Když jsem tam nejdřív půl hodiny rozebírají dvě kategorie (herci a herečky), aby se pak ta nejdůležitější odflákla a sfoukla za pár vteřin je vážně trochu moc. Navíc proslovy některých vítězů byly až moc patetické. Škoda, první půlka byla vynikající. ()

Wysch 

všechny recenze uživatele

Jednoduše řečeno, viděl jsem už i nudnější a vlastně do těch šesti se to dalo v pohodě vydržet. Dvojička moderátorů měla šmrnc, mohla tam být častěji, dvojička českých moderátorů měla taky šmrnc a házela jeden hlod za druhým (jen ty pokusy o simultánní překlad mě iritovaly). Škoda otravných pauz (slibuju, že na Pacific se koukat nebudu). Jinak samozřejmě nejlepší byla parodie na Paranormal Activity, první hlody Steva Martina, Sam Worthington s brýlemi, nejtrapnější bylo breakdancový taneční vystoupení na hudbu z Sherlocka Holmese a největší zklamání byla Zimmerova nevýhra v kategorii hudba (napsal svůj nejlepší soundtrack za posledních... éé... třicet let a cenu nezískal?) a fakt, že District 9 si nesáhl ani na jednu sošku. [shlédnuto ve Světozoru] ()

Reklama

bouncer 

všechny recenze uživatele

Velice slušně provedená ceremonie předávání Oscarů, jedna z těch lepších, které jsem viděl. Ta správná kombinace stylu, humoru, noblesy, pompeznósti, emocí a hlavně nadčasové úrovně. Steve Martin a Alec Baldwin i přes mé obavy výteční a vtipní ve správný moment (Polívka s Liškou by si měli sednout na prdel a učit se). Možná trochu chybělo něco odvážnějšího, více nekorektního humoru, ale zase na druhou stranu to bylo předání cen s grácií Hollywoodu vlastní. Byl to zážitek i přes to, že Akademie rozdala ceny převážně filmům, které mě neoslovily. ()

Shakers 

všechny recenze uživatele

No tak poviem vám ,že som s toho pekne nasraný.Ako do pekla mohol vyhrať The Hurt Locker?Ved ta téma je už sto krát ohraná (čo je v podstate aj Avatar, ale ten bol zaujímavý spracovaním.A THL a tým nie).No skrátka ma nasrali.Aspoň ,že Mauro Fiore dostal sošku za kameru, ktorá je podľa mňa zaslúžená. 55% - 3* ()

Pepinec 

všechny recenze uživatele

V porovnání s loňským ročníkem bezpochyby slabší. A to snad ve všech bodech. Šetřilo se na tanečních vystoupeních i na speciálních hostech. A ti, co pozváni byli, nedostali dostatek prostoru. To neplatí jen o hvězdách uvádějící filmy hlavní kategorie, ale i o Stevemu s Alecem, kteří rozhodně patřili k tomu lepšímu, a tak jejich větší nevyužití zvlášť mrzí. K povedeným momentům bezesporu patřil vtipný Ben Stiller, scénka parodující Paranormal Aktivity, klip věnovaný hororové tvorbě anebo taneční vystoupení k představování nominovaných soundtracků. Zápory však byly mnohem výraznější - nepodařilo se zabránit některým zdlouhavým a nudným proslovům, překladačům se opět mnohdy ztrácela představa o hranici mezi vtipem a trapností. Taktně pomlčím o účasti ´idolů´ Zaca Efrona, Miley Cyrus nebo Taylora Lautnera. Tohle že jsou hosté pro Oscarový večer? Nezabodoval ani Tom Hanks, který mohl posledního Oscara klidně vyhlásit ze zákulisí, stejně ho jen málokdo zaregistroval na pódiu, jak zbrkle a nedůstojně přečetl vítězný film. No a v neposlední řadě spoustu pochybností a tudíž negativních ohlasů vyvolala samotná akademie svými rozhodnutími. Možná ani ne tak konečnými výsledky, jako spíše již samotnými nominacemi. Lítám v tom 6 nominací? Pro Hanebné pancharty jen jedna zlatá soška? Avatar v nominaci na hudbu a zvukové efekty? Nejlepší kamera a výprava pro Avatara? Ne zrovna zřídka kdy jsem se ztrácel v rozhodnutích pánů z poroty. To hlavní, co si z letošního ročníku zapamatuji je historický okamžik, kdy Kathryn Bigelow jako první příslušnice ženského pokolení převzala Oscara za nejlepší režii. Na závěr nutno podotknouti, že udílení výročních cen akademie beru za svátek filmu, za jakousi filmovou olympiádu. Proto bude můj zážitek ze sledování této události vždy maximálně uspokojující. Děkuji ČSFD za příjemnou noc ve Světozoru, děkuji talentovanému fotbalistovi sedícímu za mnou, že mě svým neustálým kopáním do sedačky nenechal usnout. Nashledanou příští rok. ()

Galerie (5)

Zajímavosti (8)

  • Kathryn Bigelow a James Cameron jsou prvními exmanžely, kteří byli nominováni na Nejlepší režii. (HellFire)
  • Zo spomienkového videa na zosnulých hercov vynechali mená dvoch seriálových legiend - Farrah Fawcett (Charlieho anjeli, 1976-1980) a Beatrice Arthur (The Golden Girls, 1985-1992). (Hystory)

Reklama

Reklama