Take This Waltz

• Kanada Take This Waltz (více)

Vtipný, hořkosladký film o jednom milostném trojúhelníku. Margot (Michelle Williams) zjišťuje, že na vztazích ze všeho nejvíc zbožňuje líbánky. Jenže je už pět let vdaná. Co se stane, když na služební cestě potká zajímavého muže, který, jak se nakonec ukáže, je její soused? Trocha flirtování se zvrhne v trochu něco víc a na světě je velké životní dilema a nutnost vybrat si mezi dvěma rozdílnými druhy lásky. (Traffic)

eLeR

Take This Waltz je citlivý, krásne farebný film s výbornou muzikou. Všetky tie maličké drobnosti vo vzťahoch ako takých sa Sarah podarilo dať na plátno výborne a Michelle bola na to ako stvorená. Intenzívna láska a zaľúbenie až do smrti existuje asi len vo filmoch a aj to nie vo všetkých. V skutočnom živote sa na vzťahu musí neustále pracovať. A ide to ľahšie, ak sa vám podarilo vybrať si ku sebe správnu polovičku. Každý čaká od vzťahu niečo iné a každý je ochotný dať tomu vzťahu niečo iné. A potom sa stávajú takéto veci... https://www.youtube.com/watch?v=ytdjYjM-cLg ()

Juto

Vo filme ,,Take the Waltz" sedí na režisérskej stoličke Sarah Polleyová, ktorá vytvára farebný portrét vášne (alebo jej nedostatku) vo vzťahoch. Jej film je doslova pestrý. Scény, kostýmy a miesta sú svetlé, čo je pre zmenu príjemný pohľad. Navyše film sa odohrá v Kanade, ktorá nie je známa ako jedna z najpestrejších krajín, ale ,,Take the Waltz" môže zmeniť váš názor vďaka režisérke a jej láske k tejto krajine. Emocionálna pravdivosť a úprimnosť mi umožňuje odpustiť veľa nedostatkov filmu. 8/10 ()

Courtemanche

Nezávislý film o lásce, o tom, co se může stát, když po letech si myslíme že vše je fajn a již není třeba pro nás udělat nic navíc. V žádném případě není to komedie. Já hlavní představitelku chápu a plně ji podporuji, protože, když někdo potřebuje víc toho ve vztahu (bavíme se o tom, i po letech), tak proto musí i něco udělat. Margot to zkouší ale klasicky nepochopena, klasika že lidi se schovávají za myšlenky jako že ,,Co bys po letech ještě chtěl, buď rád za dům, že nejsi na točné sám/sama, atd.,, Hlavní představitelka Michelle Williams je tak okouzlující, rozhodně ne jedna z davu, že se ani nedivím že byla vybrána. Problémem tohoto filmu ale je, že Sarah Polley již nedokázala tak dobře pochopit myšlenky muže, nezkoumá ho, vůbec ho neřeší a vedle Margot působí jako druhořadý. To je ta chyba. chceme řešit vztahy, ale jednostranně to nejde. ()

larelay

ja stale ani 24 hodin po dopozerani neviem spravne vyjadrit svoje pocity. Jedno vsak stale pretrvava, taky ten krasny, ale zaroven tajomny pocit mravcenia v zaludku. Take this waltz je neuveritelne uprimny a pravdivy film, v ktorom sa snad musi najst kazdy dospely clovek, ktory raz miloval, myslel si, ze miloval a ublizil. V akom poradi, to uz nech si kazdy zvazi sam. Predpokladam, ze Sarah to zazila a preto dokazala natocit tento krasny film. A premyslam, ci si nepojdem do Toronta sadnut do nejakeho podniku a nepockam si na nejakeho toho podmaniveho Daniela, ktory ma nenormalne drazdivym monologom zvedie nad martini a povie mi: I love you. Shit, normalne sa mi na cele zjavili kvapky potu :D a vasej pozornosti jednoznacne nemoze ujst OST. Songy ako Take This Waltz od Leonarda Cohena pripadne Micah P. Hinson Dont you forget su uplne lahodky. ()

Silas

Oceňuju, že ty nejdůležitější chvíle jsou podány bez řečí jen hereckými výkony. Tolik scén, kdy se nálada z čirého optimismu přelévá do skepse a zpět, až se motá hlava (myšleno kladně). Z filmu je možno si odnést několikero poznatků a závěrů - které jdou i proti sobě - ale ani v životě nemáte nic černobíle. ()

• Každý "outfit", ktorý má Margot (Michelle Williams)  na sebe, obsahuje aspoň kúsok oranžovej farby. (Fanita)
  • Na Mezinárodním filmovém festivalu v San Sebastian v roce 2011 byla Sarah Polley s filmem nominována na cenu pro nejlepší film. (dainio)
  • Z festivalu Vancouver Film Critics Circle 2012 si Michelle Williams odensla cenu pro nejlepší herečku v kanadském filmu. Seth Rogen byl současně nominován na cenu pro nejlepšího vedlejšího herce v kanadském filmu (dainio)