Blow Job

• Itálie Blow Job - Soffio Erotico (neoficiální název) (více)
Pornografický / Drama / Horor / Mysteriózní
Itálie / Francie, 1980, 78 min

Karlos80

Zvláštní, hodně, hodně zvláštní záležitost, s poněkud zavádějícím názvem (ne o pornofilm nejde!), jinak ale věc typicky levného Cavallone's stylu, blízko to mělo i k jiným bláznům té doby jakými byli například režisér Polselli. Tenhle film byl takový surrealistický a avantgardní mix všeho možného i nemožného, své zastoupení tu měl horor, gotika, ale hlavně nahota spolu s erotikou (ta tu hrála ten největší prim) - místy docela silného grafického rázu. Ve filmu se našly i různé ozvuky např. z Castanedyho, Huxleye, Bunuela či Cocteaua. Vystupuje tu mnoho bizarních postav (rozpolcených charakterů) toho nejrůznějšího a nejpodivnějšího jednání a různých perverznosti (erotika). Dvě scény tu jsou dobré, když opomenu hned-le tu úvodní překvapivě krvavou (pád ženy z okna), kdy na zemi vidíme vyhřezlé kousky jejího mozku a střev, tak ta druhá je jednoznačně, ujetý ale jinak opravdu krásný maškarní ples! To byl mazec. Zmatek nad zmatek, jako celek to moc dobře nefunguje, ale film má i svoje světlé stránky, jakými jsou svým způsobem půvab, vynalézavost, hypnotizmus a sugesce. Herci kteří tu ztvárnili své úlohy až na malé výjimky nejsou skoro vůbec známý, většina z nich prakticky hrála jen v tomto jediném filmu. Pouze pro okrajové publikum, milovníkům rarit, a pro fanoušky obskurních, bizarních a špinavých věcí. Nebylo to nejhorší a dívat se na to, na rozdíl třeba od Zeldy dalo, ale na patrně nejlepší extrémní Cavalloneovky "L'uomo, la donna e la bestia" nebo "Blue Movie" to nemělo. ()