Bylo, nebylo

USA, (2011–2018), 114 h 2 min (Minutáž: 41–45 min)

Hudba:

Mark Isham

Jennifer Morrison, Ginnifer Goodwin, Josh Dallas, Lana Parrilla, Robert Carlyle, Jared Gilmore, Colin O'Donoghue, Lee Arenberg, Emilie de Ravin (více)

Série(7) / Epizody(156)

U dveří lovkyně uprchlých zločinců Emmy se jednoho dne objeví malý kluk, který tvrdí, že je jejím ztraceným synem. Podle něj jediná Emma dokáže zvrátit hroznou kletbu, kterou uvrhla zlá čarodějnice na celou říši pohádek... (TV Prima)

Lachvos

Ve zkratce, není to můj šálek kávy. Proto si stačí pročíst můj profil a bude vám jasné proč ;) Styl recenze "Udělej si sám." :P ()

hnkflknk

Dala bych tomu i vic hvezd, kdyby ty deti tam nebyly tak desne "dospely" a kdyby si na te vyprave dali tvurci trosku vic zalezet. Jinak moc zajimavy a neotrely namet. ()

Jennifer67

Moc mě tento seriál baví. Opravdu skvělí a originální nápad. Ale poučila jsem se, nikomu nepopisovat děj seriálu. Ani okrajově. Jen řeknu slovo pohádka a lidi na mě koukají jak na blázna, ale o hodně přicházejí. Nejoblíbenější postavy: Rumpelstiltskin/Mr. Gold a Emma ()

AndieSpark

Konečně něco originálního ! :) Je super si Once Upon a Time pustit když prostě chcete 'vypnout' a utéct od reality.. Hlavní postavy jsou taky super, a moc se mi líbí jak pořád přibývají (: Jednoznačně 5 * ! ()

dosig

námět celkem dobrý, ale tak trochu kýč a tak trochu blbost. Na zabití času pořád lepší než telenovela, ale některé (většina) postav začnou časem celkem iritovat. Většina herců taky neumí moc hrát (hlavně ti mladší), ale časem si na to buď zvyknete nebo se herci pomalu zlepšujou, těžko říct. Mezi hereckými výkony rozhodně vyniká Robert Carlyle alias Rumpel-cosi a Lana Parrilla alias Zlá královna. ()

LachtanShows

DOKONČENO. Ke všem mým oblíbeným serošům jsem se již obecně vyjádřil na mém hlavním profilu Lachtaan, tam se ovšem komentáře datují již do dávných dob, spoustu měsíců či i let před tím, než jsem seriál dojel do jeho úplného konce. A proto ty úhlavní názory na ukončené kousky musí patřit sem. V Česku v prosinci 2015 (tehdy jsem s OUAT začal) ještě téměř neznámý seriál (premiéra na COOLu někdy až v roce 2017?) jsem znal jen trochu z facebooku a věděl o něm jen to, že v jedné ze svých sérii pomocí skutečných herců adaptuje slavný animák Frozen. A to byl jeden z možných motorů, které mě k seriálu nakoply. První dvě a půl série jsem nevěřícně kroutil hlavou, jak se dá vůbec vyhrát s různými variantami světoznámých pohádek a jak se dají podat tak, aby je žral i dospělý člověk. Řada, jež se rozhodla zabývat zrovna Ledovým královstvím nakonec takovou satisfakci nepřinesla, dále ovšem expandovala nesmírně zajímavou minulost hlavní hrdinky. Na to se ještě tvůrci pokusili navázat pár nevýraznými řadami a v roce 2017 zasadili hřebíček do rakve sezónou, pro kterou se už ani neupsala většina původního obsazení. I tu jsem ovšem přelouskal, abych se na jejím konci dočkal úctyhodného zakončení jedné seriálové éry, která pro mě bude ve svých začátcích provždy scenáristickým televizním blahem. ()

jasanka

Tohle není nic pro mě. Provázanost linií hodně slabá, z postav je mi sympatická tak maximálně jedna, a celkově mi přijde, že si seriál jen na něco hraje. Pár epizod stačilo. ()

barteca

Ještě nejsme u konce , ale plný počet ! Mistrně skloubená realita s fikcí pohádky (much better arabely ! ), scénář srší nápady, Rampelník / Mr. Gold Roberta Carlyle to je majsterštyk. I ve druhé řadě mistrný Carlyle, rozjezd se jeví trochu překombinovaný, přibývá nových postav.... Druhá řada se líně vleče, dějové odbočky už vnímám kontraproduktivně, snižuji na 4. ()

adussh

Můj vztah s tímhle seriálem začal tak nevinně! Po shlédnutí pilotního dílů jsem si říkala: "Je to kvalitní podívaná, ale ne tak úplně můj šálek kávy." Postupem času mě ale Once upon a time začalo brát čím dál tím víc. A už delší dobu to není jen vycpávka prázdného místa po Dexterovi a Game of Thrones. Za celým konceptem Once Upon a Time stojí parádní, osvěžující nápad! Je to napínavé, zábavné, dojemné a já se těším jak malá na každou novou kapitolu této mrazivé pohádkové knihy. ()

Mallyyy

Trošku snižuji moje hodnocení, protože už od 10 dílu to docela nudí. Neříkám, že se na to nebudu koukat dál, ale je tam moc zbytečnejch keců, bez kterých bych se obešel. Prozatím je to stejně pro mě nejzajimavnější seriál v roce 2011/12. Na Jennifer se vždy rád kouknu:). Pohádky mám taky rád, tak uvidíme jak to dopadne. Mohli si trochu pohrát s prostředím v pohádce, kde jde jasně vidět, že je to jen práce z počítače. Tragické konce nastali, happy endy skončily, Nejlepší postava : Robert Carlyle (Mr Gold) a Sněhůrka ()

Tred2

Další z televizních záležitostí co chce rozjet "velkou šou", ale nemá k tomu dostatek prostředků (tedy peněz). Což je hlavní úraz tohoto seriálu. Vzhledem k tomu, že jsou tu míchány žánry realného světa s pohádkovým, čekalo by se, že to bude mít takovou tu líbivou technickou stránku. Bohužel efekty (a vůbec půlka pohádkového světa) je na úrovni školního projektu (řekněme, že "povedeného"). Naštěstí se na to dá koukat (tzn. není to úplně zabité), nicméně ubírá to na estetičnosti. Další výtku bych měl k některým postavám (konkrétně k Jennifer Morrison, které trvá hrozně dlouho než se chytne a v roli šerifky je.. až moc civilní řekl bych). Toť k záporům. Hlavním faktorem tohoto seriálu je propojenost pohádkového a "skutečného" světa, a to je už jiná. Za prvé, vůbec celá struktura pohádkového světa je naprosto famózní (všechny pohádkové postavy v jednom, všechny ty klišé jenž do toho světa patří podávána takovým sympatickým způsobem) a pak ona propojenost se skutečným světem je něco, co seriál posouvá na úplně jinou úroveň. Díky své podstatě je seriál schopný nabízet každý díl odhalení hlavní zápletky, stejně tak jako představení nějakého dalšího příběhu. Takže vlastně celá genialita seriálu spočívá v tom, že se při jeho tvorbě nijak neomezovalo na fantazii a to ani přes to, že na to, aby to mohlo být perfektní, nebyly peníze. Seriál prostě jede po dějových liniích jako o život a ani na chvíli nenudí (nedostáváte tu fillery). Trošku mě mrzí ten rozpočet, protože kdyby se do toho vrazilo víc peněz, tak to mohlo být na plný počet jako nic. Dávám 80%, ale s tím, že už hodně dlouho mě žádný seriál nedostal tak, jako tento. Tak po konci série notno říct, že bylo v průběhu přeci jen pár slabších dílů, ale finále každopádne slušné a svoji laťku si tak seriál udržel po celou sezónu. PS: 2. sezóna plánovaná na 9/2012. ()

Kimm2

Velmi milý seriál, který mě chytl hned po první epizodě. Pohádkové části jsou podle mě trošku slabší a ty ze současnosti mě baví o dost víc. Námět je ale rozhodně zajímavý a napínavý. Díl od dílu se to trošku přiostřuje, takže zatím na síle příběh neztrácí. Obrovské plus jsou herci, skoro všichni sympaťáci. Rumpelstiltskin dokonale prohnaný, Emma typická a duší silná klaďaska, zlá královna úžasně charismatická, princ je fešák a Sněhurka není typická krasavice, ale je krásně zajímavá a dobře se na ní dívá. ()

Silencia90

Tak po tomto výkonu vůbec nejsem přesvědčená, že je Jennifer Morrison dobrá herečka. V Houseovi dobrý, vtipná, příjemná, ale tady? To je strašný. Pořád ten stejnej nepřítomnej zmatenej pohled. Naopak Ginnifer Goodwin mě velice velice velice mile překvapila, jelikož zase ta, nebyla má oblíbená. A Rampelník je supr. Ostatní jsou fajn. Z hostujících hvězd jsem nadšená, stejně jako ze světa, kde není pohádka a pohádka, ale kde jsou propleteny příběhy všech pohádkových postav tak, aby nezničily předlohu, a přitom zapadaly do seriálu. ()

simon84

Tenhle seriál mě prostě chytnul a moc mě baví. holt starej romantik, co chce aby pravda a láska zvítězila nad lží a nenávistí. :-DD A o tom přeci pohádky jsou, no ne? I když tady v modernějším nebo US balení. Mě to ale nevadí. ()

Pidzey

Je smutné že když se objeví seriál který je originální, zajímavý či netradiční tak ho po několika prvních dílech buď zrušej (Last Resort či Stav bez tíže) nebo hůř, ho české stanice nepoříděj.( zachraňují to snad jen Heroes či Lost, ale ty taky dlouho nevydrželi) Přicházíme tak o kvalitní tvorbu a jsme degenerováni levnýma slátaninami. OUAT je příkladem seriálu který zastupuje rovnou všechny tři výše zmíněné kategorie. Netradiční pohled na známé pohádky, zajímavým způsobem plynoucí příběh, originálně pojaté postavy a zvraty. Tohle jsem hltal a díl od dílu mě to víc a víc začalo bavit. Takhle sjíždět, těšit se a přemýšlet nad dalšími díly se mi naposledy stalo u Battlestar Galactica. Osobně mě více bavili pohádkové pasáže, oproti těm z přítomnosti se tu pořád něco dělo a vždy to bylo něčím zajímavé kdežto ty přítomné se často dlouho motali kolem jednoho místa. Hlavním problémem OUAT je fakt že má, podobně jako Heroes, pomalí rozjezd, ale přibližně tak na 10 díle to už dostává ty správné grády, i tak se tu najde několik hluchých míst a zbytečných postav. Herci jsou dobře vybráni, postavy solidně zahrány. Po celou dobu mají navrch ti záporní a to nejen v příběhu tak především herecky. Geniálně pojatý Rampelník Roberta Carlyle vede o parník (měl dostat více prostoru), záludná ale obrovsky sympatická královna Lany Parrilla je jediná která mu trochu stačí. Jennifer Morrison se od svých začátků herecky zlepšila (House ji zdá se dal dobrou školu), ale pořád to není ono. Více se mi líbila sympatická Ginnifer Goodwin, kdo ještě stojí za zmínku jsou Josh Dallas a Eion Bailey. Tvůrci během první série přišli s několika velice zajímavými nápady z nichž ten nejbožejší je jak pojali Karkulku a vlka. Díl o Karkulce považuji za naprosto nejlepší (S01E15). Co mě trochu zklamalo tak to je samotný vyvrcholení první sérky, čekal jsem vědší prdy, snad to v té druhé bude lepší. Seriál má našlápnuto k úspěchu, vzít pohádku a udělat z ní scifi s fantasy dohromady, to respekt. Ty 4* jsou z odřenýma ušima. tři je málo a čtyři moc, ale k té lepší známce mě vede nápad, pojetí a hlavně Robert Carlyle. Oblíbenci: Rampelník, Regina, Sněhurka ()

Heffleyka

Ze začátku mi Once upon a Time přišlo jako celkem zajímavý originální seriál, i když vážně nemám ráda Jennifer Morrison a ani zbylí herci mě nijak zvlášť nezaujali (kromě Roberta Carlyla/ Mr. Golda, který má asi víc charismatu, než všichni ostatní herci dohromady...). Děj byl sice jedno velké klišé, což je ale celkem pochopitelné, vzhledem k tomu, že jako předloha slouží pohádky. Bohužel v momentě, kdy se vyčerpají všechny známé pohádkové postavy se z děje stává jeden velký kýč, když se snaží být něco, co není... ()

Box8

Jsem nadšená už po první a druhé sérii a těším se na třetí! Vřele doporučuji všem, kteří mají zálibu v pohádkových filmech, fantasy, ale zároveň romantiku a velkou dávku představivosti. Uchvátil mě hned úvodní pilot a ještě se nestalo, že by se mi nějaký z dílů nelíbil, jelikož všechny mají něco do sebe a mají důvod. Všechno na sebe krásně navazuje a to, co se nevysvětlí hned se vysvětlí třeba až za delší dobu o to víc vás překvapí ta promyšlenost a mistrná práce, kterou tvůrci odvedli. Seriál takové úrovně prostě v nabídce chyběl a já jsem moc ráda, že právě ONCE UPON A TIME je tím, který tu mezírku vyplnil. ()

TuT

Komentář píši po shlédnutí 9. dílu 3. série | Seriál hodnotím velice kladně i přes někdy přímo stupidní jednání hlavních hrdinů, ale to se u seriálu tohoto typu dá odpustit. Co mě velice překvapilo je, že tvůrci dokázali vymyslet dost kvalitní zápletku na 3 série. Cemuž jsem vždy ke konci jednotlivých sérií nevěřil. | Seriál doporučuji sledovat bez titulků nebo s anglickými titulky. Protože angličtina je zde hodně stravitelná :). ()

Zloduši od Disneyho dostanou seriál

Zloduši od Disneyho dostanou seriál

05.03.2019

Star Wars v televizi?

Star Wars v televizi?

07.08.2016

Kdo by zapomněl na Star Wars: Underworld? Ještě než George Lucas prodal Lucasfilm, objednal si 50 scénářů k epickému seriálu, který měl navázat na Epizodu III. Projekt se nikdy nerozjel a nakonec se… (více)

Čeká nás Trainspotting 2?

Čeká nás Trainspotting 2?

08.09.2015