Bylo, nebylo

USA, (2011–2018), 114 h 2 min (Minutáž: 41–45 min)

Hudba:

Mark Isham

Jennifer Morrison, Ginnifer Goodwin, Josh Dallas, Lana Parrilla, Robert Carlyle, Jared Gilmore, Colin O'Donoghue, Lee Arenberg, Emilie de Ravin (více)

Série(7) / Epizody(156)

U dveří lovkyně uprchlých zločinců Emmy se jednoho dne objeví malý kluk, který tvrdí, že je jejím ztraceným synem. Podle něj jediná Emma dokáže zvrátit hroznou kletbu, kterou uvrhla zlá čarodějnice na celou říši pohádek... (TV Prima)

DavidWebb

1. séria 90%. Som už starý chumaj ale rozprávky ma stále bavia čoveče, to je v prdeli čoveče... V komentároch užívatelia často spomínajú obľúbené postavy, tak aj ja dám jednu: Lana Parrilla a.k.a Regina čoveče to je sexica... 2. séria 80% 3. séria 60%, sakriš, nejak to ide šejdrem... 4. séria 70% náznak určitého zlepšenia a 5. sériu by som dal rád. A, samozrejme, moja favoriťka zostáva kočka Regina... ()

darthhokro odpad!

Ordinace ve filajové perníkové chaloubce. Nehorázně nudná sračka a ztráta času. Ještě že si můžu napravit chuť legendární Arabelou. ()

Nathalia.A

Toto ma dostalo. Jeden z mojich najoblubenejsich serialov vobec. Potvrdzuje sa - No one is too old for fairytales . . . Pretoze v kazdej je kusok pravdy,ktora sa tyka aj nasich zivotov. ()

1mArc0 odpad!

Kde bolo, tam bolo, za siedmimi kamerami, za siedmimi efektami.. bola jedná nekrásna nerozprávka menom Kde bolo, tam bolo. Čím to pokračovalo ďalej, tým to bola lepšia hovadina. Eat me! /10 %/ ()

departed

Pro milovníka disneyho pohádek splněný sen s reálnými herci a příběhem spletitým natolik, že postavy, které k sobě zdáleně nepatří jsou si blíž než byste si mysleli, vše díky bujné fantazii scénáristů, kteří se ale bohužel ve čtvrté sérii začali opakovat a už nepřichází s ničím zajímavým natolik, aby mne to donutilo pokračovat v dalších sériích. Zkrátka se vyčerpali a i přestože zajímavé postavy přibývají, kvalita dialogů, tempa či zvratů ubývá rapidně. Sami herci, se vsadím, kolikrát ani nevědí, jak na tom v samotném příběhu jsou a jde to vidět na jejich generických výrazech a replik bez emocí. V prvních třech sériích bylo vše v pořádku, všechno bylo zkrátka takové... krásně pohádkové, akorát v reálném světě. Jenže pokud jsou zápletky založené na tom, že se někde něco stane, mají na to řešení, kletbu prolomí s tím, že už nikdy se nic takového nemůže stát a nakonec se zjistí, že někdo přišel na to, jak kletbu obejít a použít ji znova, akorát trochu jinak, tak o čem pak všechno napětí a radost z výhry je, když to pak stejně k ničemu není. A v tomhle stylu zaseklé desky začali scénáristé i herci tápat ve čtvrté sérii. Škoda, potenciál byl velký. Hodnoceno: 4 série. ()

yaqwsx

Normálně nehodnotím po dvou dílech, ale určitý názor na tento seriál mám. Rozhodně zajímavá myšlenka, dobře obsazená, ale na můj vkus je tam moc pohádkových pasáží, kterou jsou vyloženě nepovedené. Působí umělě a jenom ruší... Není to špatný seriál, ale 2 díly mě zatím nepřiměly k pravidelnému sledování. Možná se na něj někdy dodívám, ale rozhodně nebudu čekat na každičký nový díl. ()

Dashiella

Po dvoch dieloch sa obávam, že si dosť rýchlo vymíňajú všetky tromfy. Vizuál ma často desí a aspoň minimálne prekvapivé zvraty asi nechali tvorcovia niekde za dverami. Dačo ma na tom trochu "rozmrzuje". Nehodnotím hviezdami (boli by asi tri), len si spisujem dojmy. december 2012: Snažím sa dať to celé od začiatku, ale nemôžem sa zbaviť pocitu, že je to priveľmi nadhodnocovaný seriál. ()

lee.loo

Neokoukaný nápad, roztomile kýčovité zpracování pohádkového světa (přiznejte si to, každý si to takhle nějak představujeme!), ale civilní uvěřitelnost "reálného" Storybrookeu. Navíc je to velice dobře herecky obsazené a zajímavě se to rozvíjí a Jennifer Morrison s malým Henrym jsou perfektní "detektivní" dvojka... ()

Alca

Je úplně neuvěřitelný, jak se děj neustále rozmotává a znovu zamotává. Po několika prvních dílech, kdy jen čekáte, co z toho vyleze, už vůbec nepochybujete o tom, že Henryho teorie o mocné kletbě je pravdivá. A Storybrook se od té doby, kdy vstoupil na scénu tenhle seriál, stal mým skoro nejoblíbenějším místem na světě. 2. SÉRIE: ještě lepší než první, rozhodně není na škodu přesun pozornosti k jiné ústřední dvojici. ()

minima

Juch, něco pro moji infantilní část. Pohádky mám ráda, ale hlavně takové ty hororové. Kdy to zlo přece jenom úplně neprohraje. Andersen a podobně. Ne, že by toto o tom bylo. Ale. Má to pohádkové bytosti. Žijí v normálním světě (kde právě nastává taková ta část, že zlo neprohraje). Střihy mezi pohádkovým a skutečným životem mě baví. Začíná to sice být pomalu pořád dokola, ale zatím to nenudí, tak co. Takže, za to dítě ve mně 5, za sebe 4. Dám na dítě.Update: po sérii a půl už začínám silně nabývat dojmu, že to mělo skončit už po sérii jedné. Námět je sice skvělý, ale buď ztoho tvůrci nedokážou vytřískat víc, nebo to prostě nejde. Doufám, že tou druhou už opravdu skončí. ()

Mistr_Moon

Tak tenhle seriál mě naprosto pohltil. Staré známé pohádky jsou zde dotvořeny tak, aby krásně zapadly do příběhu z reálného světa, tímpádem se nemůže stát, že byste zívali nudou, protože už ten či onen příběh znáte. Postavy jsou vesměs sympatické (až na zlou královnu, ale ta sympaticky ani působit nemůže, že?). Jinak příběh zatím napínavý a zároveň poměrně jednoduchý a tudíž přehledný, nestane se, že byste se v něčem ztráceli. No a k tomu stará známá Cameronová z House, která konečně dostala zase po čase zajímavou roli. Všechny samozřejmě zastiňuje Robert Carlyle jednak jako postava, jednak jako herec, ale to se dalo čekat. Jediné co mi na tomhle seriálu trochu vadí, jsou ty efekty (jakoby vypadly ze seriálového Herkula před patnácti lety...), ale o tom to vůbec není. Je to totiž příběh o lásce a ne o počítačových tricích :) Mimochodem Karkulka servírka rulezz. ()

Vykuk

Zpočátku byly moje pocity rozporuplné, pohádkové prostředí mi přišlo moc umělé, ale člověk se do toho vžije a nyní to sleduji s velkým zaujetím. Je to skvělý nový pohled na klasické pohádky, baví mě sledovat osudy hlavních postav. Scénář je propracovaný, jsem sice spíše fanouškem fantasy typu Pán prstenů a jemu podobné, ale tohle má své kouzlo. A navíc hlavní hrdinka (kterou znám především z House) má šmrnc :-). ()

Vanguard77

Ale jo, je to příjemný seriál, jenže... Pochopitelně je to všechno hrozně předvídatelné, ale tak je seriál postaven, takže to kritizovat nechci. Mě zklamala určitá nekonzistence postav a příběhu, hlavně Emmy. Je to takový seriál jako na houpačce, občas to bylo opravdu dobré a někde se to zase propadlo. Je to vcelku příjemný relax a rozhodně některé klasické pohádkové příběhy zažily pár zajímavých úprav. Ke konci jsem si říkal "Uvidíme podle posledního dílu...", ten mě ale nakonec nijak zvlášť nenadchl, takže se přikláním k tomuto hodnocení. Nepřesvědčivý Henry, nekonzistentní Emma, některé vyloženě stupidní postavy (no jo, scénář) jako princ Charming... Ale na druhou stranu skvělý Rumplestilskin, příjemně nesympatická a podlá Zlá královna. Zatím tedy střední cesta, uvidíme, co přinese další série. ()

crazy.f

Na mě seriál působí hodně jako Glee. Nejspíš, protože tvůrci nevymýšlí něco nového, ale jsou omezeni (stejně jako v Glee písničkami) pohádkami. Sice si je upravují, jak se jim to zrovna hodí, ale bohužel není dost pohádek na to, abych to občas nezklouzlo k nesmyslným a umělohmotným zápletkám. Velkým pozitivem je herecký ansámbl, který zaručuje většinu kvality seriálu. Škoda jen, že scénáristi si nedali víc záležet a nenašli lepší způsoby jak příběhy jednotlivých pohádek provázat! ()

Týnidlo

Mám dojem, že jsem před OUAT neviděla nic podobného, právě proto mě to asi taky tak nadchlo. První řada je skoro až do konce úžasná. První díly člověka zavedou do pohádkového světa, který se prolíná s našim "normálním" a ač se zdá, že se tyto dva světy prostě nemohou v žádném případě nějak doplňovat, či na sobě záviset, kombinace je strhující! Bohužel, musím říct, že kdyby to usekli po první sérii, nechala bych ještě 5 hvězdiček, těch pár posledních dílů bych nějak přešla, přestože kvalita nespadla rapidně dolů, to ne, ale už to pro mě nebylo tak napínavé a záživné jako na začátku. Ale po shlédnutí dvou dílů druhé série musím říct, že mě toto pokračování přímo odradilo. Budu přemýšlet, jestli ještě snížím, nebo ne, momentálně 4 hvězdičky a konec se seriálem. Ale 1. sérii URČITĚ doporučuji:). ()

JK77

a z coho ste vsetci tak namäko? Pre mna zatial po 4 epizodach nic moc. Hlavne potom aku to malo obrovsku reklamu pred uvedenim do TV. Zatial pre mna max 3 hviezdicky. 1seria napokon do pohody 2seria ma uz tak moc nebavi Ostaneme na troch hviezdach ()

Veniss

Pohádky mám ráda. V seriálu je jejich dospělejší převyprávění vydařené a baví mě je sledovat. Což se o příběhu v reálném světě říct nedá. Tady občas děj a logika pěkně pokulhává. Díky tomu jednotlivé epizody kolísají mezi výborným a snesitelným. Z postav je nejzajímavější Rampelník (díky Carlyle!), i po odhalení jeho minulosti na mě působí jako divoká karta, která může kdykoliv překvapit. Zato Emma, soukromé očko, mě bohužel dost často překvapuje svojí ledabylostí, tupostí až blbostí. Zas aby hodnocení nevyznělo až tak nepříznivě, dívala jsem se na seriál s chutí. PS. kdyby seriál dokázal uzavřít příběh na konci první série a dál nepokračovat, zasloužil by si vyšší hodnocení, lze očekávat, že se s přibývajícími díly rozplizne v cosi.. ()

J*A*M*B*O

I keď to je rozprávkový seriál, podľa mňa to na hanbu nie je. Nemám problém si to pozrieť i keď som videl aj oveľa lepšie seriály, ale myšlienka filmy je pozoruhodná. Dávam 8/10 bodov. ()

Lucky;)

Po shlédnutí všech dílů musím říct, že pohádkové prostředí a alternativní osudy známých pohádkových hrdinů mě bavily mnohem víc, než jakási fantasy součanost ve Storybrooke. Imho by to celé bylo mnohem zajímavější, kdyby se autoři soustředili výlučně na pohádkové prostředí. ()

Zloduši od Disneyho dostanou seriál

Zloduši od Disneyho dostanou seriál

05.03.2019

Star Wars v televizi?

Star Wars v televizi?

07.08.2016

Kdo by zapomněl na Star Wars: Underworld? Ještě než George Lucas prodal Lucasfilm, objednal si 50 scénářů k epickému seriálu, který měl navázat na Epizodu III. Projekt se nikdy nerozjel a nakonec se… (více)

Čeká nás Trainspotting 2?

Čeká nás Trainspotting 2?

08.09.2015