Bylo, nebylo

USA, (2011–2018), 114 h 2 min (Minutáž: 41–45 min)

Hudba:

Mark Isham

Jennifer Morrison, Ginnifer Goodwin, Josh Dallas, Lana Parrilla, Robert Carlyle, Jared Gilmore, Colin O'Donoghue, Lee Arenberg, Emilie de Ravin (více)

Série(7) / Epizody(156)

U dveří lovkyně uprchlých zločinců Emmy se jednoho dne objeví malý kluk, který tvrdí, že je jejím ztraceným synem. Podle něj jediná Emma dokáže zvrátit hroznou kletbu, kterou uvrhla zlá čarodějnice na celou říši pohádek... (TV Prima)

Nely

Tak pro začátek. Rozhodně se mi líbí myšlenka tohoto seriálu. Nakombinovat pohádkový svět s tím naším se mi velmi líbí. Je pravda, že když sem si četla o čem to má být, tak sem se na to koukat nechtěla, ale nakonec jsem tomu úplně propadla. Pro mě je to určitě seriál na relaxování a ještě se mi nestalo, že by se mi nějaká episoda vyloženě nelíbila. Každá má své kouzlo a hrozně se mi líbí to prolínání mezi pohádkovou části a tou ve Storybrooku. Vždy se těším na novou epizodu. Co se týče hereckého obsazení, pro mě to byli skoro všichni neznámí herci až na Jennifer Morrison a Roberta Carlyla. Ale co se týče mé oblíbené postavy, tak je to určitě Regina/Evil Queen. Lana Parrilla jí hraje naprosto bravurně. Skoro všechno jí věříte. Dokáže přesně zahrát to,co od té dané situace čekáte! Rozhodně tam podává nejlepší výkon! Dále pak Robert Carlyle coby Rampelník je velmi přesvědčivý, takže vlastně celý ten seriál vlastně stojí na těhle dvou lidech (což je docela smutný,ale...) Neříkám, že ostatní to hrají špatně..říkám jen, že tihle dva vynikají nad všechny ostatní! A na závěr tedy musím říct, že tenhle seriál určitě doporučuji! I po 2 sériích a kousek třetí si stojím za tím názorem, že tenhle seriál si určitě zaslouží všech 5 hvězdiček!!! ()

Avarga

Musím říct, že jsem po prvních pěti dílech natlačil pouze jednu hvězdu... Pak se ale cosi zlomilo a přestal jsem vnímat tu ohyzdnou pizdu Jennifer Morrison, která se tváří jak vyschlý kostivec prcaný hnědočechy. O tom jejím retardovaným prasospraktovi ani nemluvím. Jenže tihle dva přefiltrovaní zloksichti naštěstí nedokáží celý seriál zkurvit. Člověku se až někde hluboko tetelí zbytky dětské duše, při sledování více a více propletených osudů pohádkových postav. Od další poloviny série vše začne do sebe strašně zaplétat jak přírodní klín čtyřiceti leté jeptišky. A ano, jak už jsem četl komentáře, všichni se shodnou, že postava Roberta Carlyle - Rampelníka, je minimálně natolik zajímavá, aby divák vydržel dokoukat první sérii. :-) Ti co to nedokoukají, doufám, že přijde zlá čarodejnice a nechá jim zašít rektály ocelovým drátem. ()

bujnmi

Očekával jsem mnohem víc. Hned po prvním dílu se od hlavního cíle přechází k vedlejším misím. Scenář je maximálně průměrný. Dialogy vypadají často nuceně a prvoplánovitě. Už od začátku pro mě bylo největším problémem přijmout nesympatickou hlavní hrdinku a jejího protivného syna. Téma (v reálném světě) mi připadá hloupé a přespříliš černobílé. Chybí mi tu nějaký Gandalf, který vidí dál než všechny ostatní postavy. Triky a CGI obecně jsou velice podprůměrné, na youtube jsou daleko lepší amatérské kousky. Průlety kamery nad krajinou vypadají skvěle možná v rozlišení 320x240. Některé díly však vybočují z řady a jsou zvláštím způsobem kvalitní. Pro cílovou skupinu (už díky velmi nízkému ratingu - děti) to může být docela zajímavé. ()

Kimkong

3. série - První půlka mi přišla celkem slabá, ale konec řady to vylepšil. Sice takový restart jsem už někde viděl, ale do čtvrté řady to vypadá nadějně. ()

elishia

Plastic fantastic. Tohle me teda nenadchlo. Jako kdyz si banda batolat placa z plasteliny. Jednoduse vykonstruovane zapletky, pohadkove vsuvky jsou na urovni ceskych vanocnich pohadkovych premier poslednich let a cela ta story je nejak pritrapnela. Postavy neprokreslene, melke, nudne, predvitatelne. Vtipky a narazky nepropracovane. Takova disney wannabe cool adult. Pokud je hlavni, aby se neschopna holka vdala za bohateho prince a to je happyending lepsi jak real life tak to dekuju pekne, to ja radsi asi feministky. Dam tomu nicmene sanci a na pozadi dokoukam aspon prvni serii. Zlata arabela... ()

voldemorf

Doporučuji sledovat maximálně do třetí série, ve čtvrté už výrazně ustupuje roztomilost ve prospěch všeobecné divnosti, zmatenosti, překombinovanosti a nesoudržnosti. Počátek seriálu byl ovšem pěkný, moderno-tradiční pojetí profláknutých pohádkových příběhů bylo velmi zajímavé. Nejoblíbenější postavy - Rumple, Regina, August a Belle. ()

jafuska

Wow, tak tomu říkám krásný příběh seriál spohádkovým nádechem, uchvátila mě hned od začátku, krásná hudba, dojemné příběhy, něco tak skvělého jsem už dlouho neviděla, ()

Sarcasmgirl

Po sakra dlouhý době mě něco uchvátilo. Originální myšlenka, skvělé obsazení. Nikdy bych nečekala, že budu koukat na pohádky, ale nějak se od toho nemůžu odtrhnout. Dost se divím, že seriál starý skoro 6 let ještě neběžel u nás, což je dost velká škoda. ()

Pochtli

Takový nijaký seriál, poměrně špatné, když mě ani po dvou dílech absolutně nechává chladným a nezaujme.. ()

l.enik.c

Komentář se spoilery. 1 série: Fakt mě to moc baví. Baví mě prolínání pohádkového a našeho světa, Baví mě postupně odhalovat různé souvislosti a osudy. Baví mě proplétání osudů různých postav. Baví mě oživení starých známých pohádek o nové prvky. Baví mě vesměs sympatičtí herci. Co mě však úplně moc nebaví jsou Emma a Sněhurka. Nevím proč, prostě dvě defacto nejhlavnější postavy mi nesedí, jsou mi nesympatické, což je celkem průšvih. Naopak zlá královna a Rampelník (skvělý Robert Carlyle) jsou na jedničku. Zajímavé postavy: Kloboučník. _______2 série: ten pocit, když čím dál víc nemůžete vystát hlavní kladné postavy a naopak skoro fandíte "záporákům". Ten pocit, že příliš mnoho dobra je vlastně úplně špatně. Na můj vkus už se to vše začíná až příliš opakovat, ale pořád ještě se těším na další díly. Zajímavé postavy: Rampelník. _______3. série: Konečně se snad definitivně vytříbili charaktery postav. Ale teda udělat z jedné naprosto nejnevinnější pohádkové postavy jakou je Petr Pan toho nejhoršího padoucha. Zajímavé, moc líbilo a ten herec vypadal, jako by opravdu zrovna vylezl z toho nejtemnějšího pekla, šel z něj strach. Návrat do Storybrooke po roce v zapovězeném lese, který si nikdo nepamatuje a celá druhá část série skvělá. Škoda jen, že Země Oz mi nikdy nic neříkala a nebavila, proto zasazení části děje právě sem mě příliš nezaujala. A co krucinál ten závěr??? Hodně mě rozhodil, ale chápu, že bylo potřeba nějakého "zvratu", který naláká diváky na další sérii. Doufám, že se to brzy nějak rozumně vyřeší. Jinak konečně už jsem si zvykla v podstatě na všechny postavy, ale Neala mi vůbec líto nebylo. Zajímavé postavy: Petr Pan a Killian Jones/Kapitán Hook. _______4. série: No, první polovina série inspirovaná Frozen mě nijak zvlášť nenadchla, druhá část byla o něco lepší. Spiknutí Rampelníka, Cruelly, Ursuly a Zloby a pátrání po autorovi. Trochu mě sice překvapilo, jak se dvě z nich rychle přiklonily zpátky k dobru, ale proč ne. Jen Cruella mi do onoho "pohádkového" světa nějak nezapadala. A teda, kde sehnali tak podobnou herečku Angelině Jolie do role Zloby? Poslední dva díly byly peckovní. Celkově musím smeknout klobouk před tím, jak je v celém seriálu vše dokonale provázané a prolnuté. Věřím tomu, že nějaké nelogičnosti by se určitě našli, kdybych je hledala, ale nic zásadního jsem takhle na první podívání nepostřehla, takže super. _______1. polovina 5. série: Tak tady musím uznat i já, že se z toho stala tak trochu blbost. No když nad tím tak přemýšlím, vlastně ne trochu. Emma jako Temná byl podle mě zajímavý nápad (a Jennifer Morrison mohla předvést aspoň trochu toho herectví), ale to provedení příliš šťastné nebylo. Spousta nelogických věcí, včetně chování postav. A ne, opět nenecháme mrtvé mrtvými a vydáme se do podsvětí, kterému jsme zrovna unikli. To už si ze mě někdo dělá srandu ne? Písnička o Rampelníkovi a Bell už je taky obehraná. Tak si říkám, jestli už to nemělo náhodou skončit, protože někomu tu dochází nápady a začíná z toho dělat neskutečnou slátaninu. 2. polovina 5. série: No, co na to říct, ani druhá polovina to nezachránila. Narozdíl asi od většiny lidí mi nevadila insipirace řeckou mytologií, ale tak nějak mé pocity jsou velmi smíšené. Dojemné srdceryvné scény při loučení se a umírání jsou spíše úsměvné (ostatně tak tomu bylo už v předchozích sériích) než že by vyvolávali nějaké zvláštní emoční rozpoložení, když stejně většina postav vždycky nějakým zázrakem se vrátí. Že neumřel Hook mě však těší, bez něj už by se to snad ani nedalo. Robina Hooda je mi taky líto, zrovna tato postava neměla umřít, ale pokud je to kvůli tomu, že už tam ten herec nechtěl hrát, co se dá dělat. Rampelník se konečně přestal přetvařovat a hrát si na něco, co není, ale doufala jsem, že raději zůstane smrtelný. Hašteření se o Zelenino dítě k smíchu. No a co mě opět odlišuje od většiny, nemám radost z návratu zlé královny, i když aspoň že zůstala i Regina. Ani se mi nechce to sledovat dál, ale tu poslední sérii už snad dám, přece jen jsem zvědavá, jak se to vyvine a dořeší. A jooooo, abych nezapomněla, Karkulka s Dorotkou, to už fakt byla třeštnička na dortu :D Ne, že bych měla něco proti homosexualitě, ale sem se to prostě nehodilo, nemůžu si pomoct. A když už, tak proč zrovna nesympatická Dorota, se kterou se znala sotva 2 dny?? _______6. série Paráda, zase jsem se začala těšit na jednotlivé díly a nemohla jsem se od toho odtrhnout, tomu už jsem ani nevěřila. Trochu mi to připomíná návrat ke "starým dobrým časům" a navíc je vše okořeněno větší dávkou humoru. Nejlepší jako vždy Rampelník v jeho krokodýli podobě a starý Hook s pupkem.Vyřešení problému Regina-Zlá královna celkem v pohodě, i když mě teda ze začátku strašlivě štval návrat Hooda v takové podobě, v jaké se vrátil. Druhá část série byla suprová. "Záporák" Gideon byl takový sympaťák, že se mu snad ani nedalo věřit, že je padouch. Jen jsem zase trochu nepochopila Rampelníka/Golda. Moje nejoblíbenější postava je celou dobu Hook a vůbec mi nevadila jeho proměna a lovestory s Emmou, i když teda přidávat k té neustálé šílené přeslazenosti Sněhurky a Krasoně ještě další přeslazenost, to už chtělo malinko pevné nervy. Na to, jak je jinak celý seriál temný a nepohádkový o pohádkách, tak to totálně vynahradil 20. díl 6. série (The Song in Your Heart). Vím, že muzikálové díly občas bývají v některých sitcomech apod., ale že by mohl být i v OUAT? Absolutně to nezapadlo, v první chvíli jsem zírala, jestli to jako myslí vážně, ale v závěru to byl parádní díl s neskutečně chytlavými písničkami, jen mě mrzí, že nezazpíval i Rampelník. No, na závěr snad jen říct, že jsou v tom seriálu strašně krásný miminka. :D No ne, ale tak vše skončilo tak jak to začalo, bylo to hezky uzavřené a měli by to nechat spát a neztrapňovat se dalšími řadami. Už rozhodně nemám v plánu ve sledování pokračovat. () (méně) (více)

subic

69. nejoblíbenější seriál? Tak tomu fakt asi nerozumím. Pro mě je to něco, na co se skoro ani nedá dodívat, natož že je to vážně ztráta času. ()

Petra321

Once upon a time Niekto by povedal, že tento seriál je pre deti. Filmové prevedenie rozprávok. Vpodstate je to tak, ale je na tom aj niečo zaujímavé. Páčila sa mi napínavosť deja. Lenže ku koncu sa to začalo kaziť a siedma séria to skazila úplne. Netvrdím, že to bolo zlé, leb to bolo iné spracovanie prvej série. ()

lektvar

Hlavnú zlounku ľutujem, ku kladným postavám necítim nič, a je mi úplne jedno, čo sa im stane, no za to Martinka Klingáčika nezištne a zúčastnene milujem a držím mu palce. Je niečo zle so mnou, alebo s týmto seriálom? No jo a kásting. To sú všetci pekní herci vo Vampire diaries a Pretty little liars? ()

Seev

Prvotní nadšení z originálního konceptu a doslova pohádkové atmosféry (viděno poprvé o Vánocích) vystřídala mírná rozpačitost. Dějových linek je rozehráno namnoho a tak jen držím scénaristům palce, ať to ukočírujou. ()

Snowball

Začiatok trochu pomalý....hlavná záporačka trochu mizerná herečka....za to by som dal hviezdu dole...ale pan Gold je peckový a vracia hviezdu hore a je to plné skóre....taktiež nemám problém s rozprávkovou časťou. veľmo dobré...keby to vidia bratia Grimmovci sa nadšení. ()

segovesus

Arabela po americku ve stylu Lost, po shlédnutí série jsem naprosto nadšený. Seriál je milý a příjemný, jako plyšové zvířátko. Happy endings, to je, oč tu běží. Po každém dílu jsem si zážitek rozšířil poslechem podcastu SQPN: Secrets of Once Upon a Time, což je pak úplně nový zážitek ze sledování seriálu. ()

aknamor

Pohádkové postavy, které to o sobě nevědí a jsou zakleté v našem světě - skvělý nápad. Chvíli to trvalo, ale po pár dílech mě to neuvěřitelně vtáhlo a netrpělivě budu čekat na druhou sérii, i když se trochu bojím, že jestli se bude seriál natahovat, ztratí hodně ze svých kvalit. Nejlepší postava je bezpochyby Rampelník - pan Gold, na každou scénu s ním se vysloveně těším, taky mě hodně baví Karkulka, Jefferson a samozřejmě zlá čarodějnice, které bych ale nejradši dala jednu do zubů. ()

nemesis333

Jednoducho najlepší fantasy seriál nie len tohto roku, ale celkovo. Rozprávky v spojení s realitou - dokonalá kombinácia z ktorej vzniklo toto dielo. Po pilote som sa od Once upon a time nevedela odlepiť. Teším sa na ďalšiu sériu. 100% ()

Zloduši od Disneyho dostanou seriál

Zloduši od Disneyho dostanou seriál

05.03.2019

Star Wars v televizi?

Star Wars v televizi?

07.08.2016

Kdo by zapomněl na Star Wars: Underworld? Ještě než George Lucas prodal Lucasfilm, objednal si 50 scénářů k epickému seriálu, který měl navázat na Epizodu III. Projekt se nikdy nerozjel a nakonec se… (více)

Čeká nás Trainspotting 2?

Čeká nás Trainspotting 2?

08.09.2015