Maniak

• Francie Maniac (více)

Mimomisu

V kine by to urcite pusobilo lepe, mozna az zbytecne je citi osmdesatkova isnpirace a bohuzel s tim i, na muj vkus, az moc logickych lapsu- Vrah tohodle razeni by byl chycen behem par dnu (otisky, DNA, vrazda na verejnosti atd.). Coz je skoda, protoze, kdyby film hral vice na realisticnost (zvlas s podporenim POV kamery), tak je to skoro za pet...takhle nakonec jenom lepsi tri... ()

gumolit

Možno keby to nebol skoro na chlp rovnaký remake tak by hodnotenie bolo lepšie!!Je to síce lepšie o triedu hlavne trochu viac brutálnejšie a modernejšie a hlavne frodo Elijah Wood je riadny psychouš , ale okrem depresie a brutálnych scén si z filmu nič neodnesiete inak chvalitelná minutáž !! ()

aLPaC

Dobrých hororů se během roku moc nenatočí. Maniak ovšem jednoznačně patří k tomu nejlepšímu, co jsem v daném žánru poslední dobou viděl. POV pohled po celý film je výborný nápad a dokázal hutně přiostřit atmosféru, stejně jako občasné dívání se do zrcadla, aby bylo Wooda alespoň na chvíli vidět. Kromě již zmiňované atmosféry lze jednoznačně pochválit rovněž Pytlíkův výkon, elektronický soundtrack, který mi dost připomínal "Drive", režijní vedení, do kterého určitě mluvil i mistr Aja a také choreografii vražd. ()

sona123

Jeden velký omyl a já nechápu a kroutím hlavou čím to, že film má tak vysoké hodnocení. Bylo to hloupé, trapné, zvrhlé a nechutné a to vše prvoplánově a samoúčelně. Chci-li hloubku, pustím si raději Psycho, což je z podobného ranku, ale nesrovnatelné kvality. Rychle zapomenout, pro mne a snad i pro ubohého Froda (Elijah se v mým očích své nálepky již nezbaví, i když bude mít ruce zakrvavené ještě o krapet víc). ()

Kejf.

Uprimne jsem docela zklamana... Cekala jsem jeste trosku neco navic. Na stopaz filmu mi prijde film celej takovej utahanej se spoustou hluhych mist a obraz ocima Franka me v polovine filmu taky zacal docela slusne srat. Gore sceny dobry, o tom zadna, ale to dobrej horor nedela... Za me prumer. ()

fummyk

Film mě moc nezaujal, nejvíce to zachránil konec, ve kterém bylo plné akce a napětí. Příběh nebyl úplně 100%, spíše se opakovalo to stejné dokola a film začínal být v polovině nudný. Nejvíce jsem se těšil na "Froda", který svou roli zahrál překvapivě dobře a jeho výraz zabijáka mne velice zaujal. Scény zabíjení byly velice dobře nahrané. Nemám rád brutalitu, a tak jsem u řezaní "pokrývky mozku" zakrýval oči. To bylo pro mě nejhorší. Tomuto filmu dávám 40%, ale jen kvůli dobrého konce a brutality, kterou má každý horor obsahovat. ()

wampire23

Alexandre Aja je môj obľúbenec už od Nabrúsenej britvy a nesklamal ma v žiadnom snímku, či už ako režisér alebo ako scenárista. Tu opäť ukázal to najlepšie zo svojho repertoáru a Khalfoun to len vyšperkoval (takmer) k dokonalosti. Remake klasického Maniaca je v každom smere lepší ako jeho predchodca. A pritom si zachováva 80-kový look. Frodo v úlohe šialenca, ktorý sa rozhodol oskalpovať devy ľahkých mravov je až mrazivo reálny a scény, pri ktorých jeho slečny odchádzajú na onen svet ,sú brilantne natočené (slabšie povahy možno budú mať s úrovňou brutality problém). Jediné, čo by sa dalo vytknúť sú chyby v scenári a nelogické správanie postáv. Naopak zvuková stránka filmu je veľkým pozitívom a skvele podfarbuje zvrátenú myseľ šialenca. ()

Ronaldo79

Bombastická podívaná upozorňující, že Franck Khalfoun má talent a slušnou perspektivu. Maniak je hodně originálně natočen, protože většinu stopáže sledujeme dění z pohledu vraha/maniaka, takže divák je nadneseně řečeno v roli voyeura jeho hrůzných činů. Frank (maniak) obsazen Elijah Woodem, perfektně sedícím na roli psychouše, byl jsem před projekcí docela skeptický nad účastí Froda, ale po úvodu jsem si hned říkal, že docela zbytečně. POV atmosféra vytváří správně mrazivý pocit, hlavní postava navíc trpí halucinacemi, takže nouze o psycho momenty nechybí a jsou docela účinné. Nejvíce mě bavilo sledovat vraha na lovu skalpů nic netušících slečen, celý snímek je provázen perfektním soundtrackem a o senzačním gore bych měl taky něco napsat, jednoduše jeho zpracování je pro francouzského tvůrce tradičně realistické a promakané, ještě když je to vše v produkci Alexandra Ajy. Vizuál působí poměrně neotřele a v porovnání s originálem, který je špinavý a nechutný, možná obdivovatel klasiky dá palec dolů, u mě to je přesně naopak. 85% ()

Wancohoff

s kludnym svedomim mozem povedat, ze je to najlepsi remake za posledne roky, a urcite lepsi remake ako evil dead. atmosfera, hudba, perfektna kamera z pohladu vraha, celkovy pohlad do jeho mysle a Wood sa so svojim blbym xichtom do toho vazne hodil ! neskutocny zazitok. menej je niekedy viac, a tu to plati pri gore scenach, ktore su v inych filmoch brutalnejsie, no nevyzneju tak realne ako tu! znepokojiva psychosonda do hlavy vraha, ktoru urcite odporucam! P.S: ak sa tento "horror" neudrzi v cervenych cislach, tak potom uz neviem !!! ()

andio

Snímek mi dokázal ve svých posledních minutách sebrat dech. Neskutečně originální záběry, díky kterým se člověk perfektně autenticky dokáže vžít do pozice šíleného masového vraha. Celým filmem mne provázel takový ten nepříjemný pocit a doufal jsem, že se Elijah třeba polepší a všechno bude zachráněno. Z novodobých horrorů je podle mého právě tento ten nejpovedenější a nemůžu si pomoci než 10/10 ()

Illy

Depresivní a rozhodně výborné zpracování osmdesátkového hororu. Parádní kamera, hudba a vykulenej Pytlík s nezdravou vazbou na matku obšournici. Super. ()

RomeroIsGod

Frodo Úchyláček v poměrně uměleckým hororu/thrilleru s několika povedenejma gore scénama a příjemnou hudbou. POV mi nejdřív vadilo, ale zvyknul jsem si. 70% ()

jajsemja

70% dávám. U tohoto filmu velice těžko rozhodnout. Tento film jsem viděl na Festivalu Fantazie a šel jsem na něj, protože to měl být horor. Chtěl jsem si jen dát na večer něco pěkného na odreagování. Nejdřív jsem byl zklamaný, ale pak, když se na ten film dívám s menším odstupem, tak nebyl tak špatný. Prostě příběh normálního lidského šílenství, podle hesla: každý jsme tak trochu debil. ()

Silviaxx

Kto by to bol o Pánovi Prsteňov povedal? Na to, čo som čakala to bol pomerne slušný brutál so zaujímavou technikou zabíjania. Taktiež pohľad očami vraha je v tomto prípade osviežujúcou voľbou, ktorá umožňuje divákovi byť priamo vtiahnutý do deja, akoby všetko čo robil vrah robil on sám. Aspoň mne sa teda vďaka tomu podarilo stotožniť s Woodom. Atmosféru dotvárala aj celkom zaujímavá hudba a koniec-koncov je tento snímok fakt slušný. ()

IvcaSammet

Jeden z nejlepších thrillerů, které jsem kdy viděla!! Nejvíc mě dostal ten originální pohled kamery, ještě nikdy jsem takto zpracovaný film neviděla. Každopádně film je to opravdu úžasný, nedonutil mě ani minutku se nudit. Opravdu se mi líbilo i to psychologické pojetí filmu, nejen, že jsem mohla film vidět očima Franka, ale dokonce jsem ho s ním mohla i prožít a tak jsem daleko líp pochopila jeho situaci. Elijah byl naprosto vynikající, vlastně si ani nedokážu, a nechci, v roli Franka představit kohokoli jiného ... Každopádně i pět hvězdiček je pro tento film málo ... ()

Nolanofil

Takto. Je to veľmi monotónne, sledovanie, brutálna vražda, sledovanie a ďalšia vražda a takto stálo dookola, plus sledovanie očami monotónnosti len pomáha. Vraždy sú nechutné a zaujímavé zároveň a zachraňuje to dosť posledných 15-20 minút, ktoré gradujú napätie. Nakoniec som aj celkom spokojný, čakal som horor a dostal som úplne originálne psycho. ()

Antaeus

Ten chlap vážne potreboval doktora. Alebo dobrú kefovačku. Nie len tú, čo predvádzal s drôtenkou v kuchynskom dreze. A keď ju už-už mal na dosah, "preplo" mu no a bolo to.. Na druhej strane byť ním a mať také "haluze", tiež by som sa vŕšil na.. komkoľvek. Že je prakticky celý film POV, mu dodáva zvláštnu príchuť. Hlavne počas záchvatov. Doslova som ich prežíval. A nemal som z nich vôbec dobrý pocit. A to je dobre. Ide predsa o psychopata. Takže vidieť svet jeho očami musí byť pre zdravého (no dobre.. menej psychotického) človeka silné kafe. A tým to aj bolo. Navyše hudba bola BRUTÁLNA! Nenapadlo by ma sem šupnúť niečo také, ako tu znelo celý čas. Ale sadlo to tam perfektne ako skalp na figurínu. Plný počet nedám, pretože pár krát som sa mimovoľne uškrnul. Najmä keď pipiny utekali pred maniakom do tmavej uličky namiesto na preľudnené námestie, ale dobre no.. Do filmu sa to hodilo, nejaké to klišé tam tým pádom bolo, ale dojem to vyslovene nekazilo. Alebo len trošičku. V každom prípade ide o solídny filmový masaker. ()