Maniak

• Francie Maniac (více)

dustur

Konečne som videl Elijaha Wooda aj v inom než je trilógia ( Pán Prsteňov ), a ja by som povedal že úloha psychopata mu ešte viac sadla než Frodo. Za mňa je tento film zážitok a zároveň som sa priňom pri každej scéne bavil - aj keď boli krvavé ( čo mne nevadí ), a zároveň vidno že na film dohliadal Alexandre Aja ( ktorý už má niakú tú prax z horormi kde sa nešetrí či už krvou alebo troškou brutalitou ). Za mňa najlepší Elijah Wood, a aj keď na 5 hviezdičiek to nemá, ale rozhodne na 4 má. Moje hodnotenie filmu je: 4 / 5. ()

speedy7929

Skoro celý film z pohľadu vraha? Ale áno, prečo nie! A k tomu je vrah Elijah Wood, no prosím pozrime si to. Napätie, strach, hudba, tma a starý dobrý nožík alebo britva. Podarený horor, až na ten koniec mohli to lepšie spraviť. ()

Clark_Kent

Tak tady mě bušilo srdce pořádně!!!! Depresivní od začátku až do konce, Elijah Wood vypadá naprosto neškodně ale nikdo neví kdo se skrývá za touto tváří. Naprosto perfektní hudba, výjmečný zážitek. ()

Majzlík

Alternativní konec k Pánovi Prstenů: Frodo nehodí prsten do Hory Osudu a miláášek ho úplně pohltí. Pytlíkovi pak definitivně mrdne v šišce, ozbrojí se kudlou, navlékne flanelovou košili a začne nekompromisně vraždit prostitutky ;-) Díky POV kameře máte pocit, že jste přímo v jeho kůži a vzhledem k detailnosti a naturálnosti záběrů není Maniak nic pro slabší povahy. Ovšem pro fanoušky atmosférických psychothrillerů je to pořádná bašta. Nebýt nablblého finále, dal bych 4*. ()

Marfab

Tak trochu jiný film pohledem psychopatického vraha doprovázený skvělou hudbou. První půl hodinka skvělá, potom mírný útlum kde se děj moc nepohne dopředu ale závěr to napraví pěkným spádem příběhu. ()

john.h

Zvrhlé, úchylné, ale podmanivé, nápadité, atmosferické, dobře zahrané, hudebně skvěle podkreslené a v záplavě generických snímků dnešní doby dost svěží. A hlavní herečka Nora Arnezeder je hot. Už se na ni těším v nějaké další roli. Jediné co mě naštvalo je, že jediná vyloženě nesympatická postava, které divák přeje smrt, nezařve. ()

celticek

Tolik řevu v jednom filmu jsem už dlouho neslyšel. Perspektiva podání je zajímavá, vrah je opravdu solidně vyšinutý. Chvílemi dost nepříjemné, některé "killing scenes" stylové. Mně se to ale nelíbilo. Spíš bych doporučil - Henry: Portrait of a Serial Killer.. ()

snek49

Holt když má někdo drsné dětství, někde se to zákonitě musí projevit. Zajímavě točený thriller, o psychopatovi, který si musí dát dohromady celou rodinku. Elijah byl evidentně vybrán perfektně. Teď jen přemýšlím nad tím, zda by dostal po tomto roli Froda znovu:-) Opravdu drsný film se scénami, pro některé, ne moc dobře koukatelnými. Určitě to k tomu patří stejně tak, jako užasně stresující průjezdy nočními ulicemi - divím se, že vůbec někdo vylézá v noci ven... ()

ANTYCHRYST

Netušil jsem jakej dokáže bejt malej hobitek psychoušskej, figurýnovej maniak. Trošku jsem se bál tý kamery, jelikož nesnáším roztřesené kamery alá REC a podobný srágory, ale v pohodě, dobrej nápad, sledovat to očima vrahouna, Příběh je jednoduchej a dosti bizarní, jen škoda, že se nekoná žádnej zvrat a celé to je takové jednotvárné. Každopádně zajímavej filmovej počin s neokoukanou a neotřelou kamerou a ujetým Woodem. ()

Kozy9

Staré dobré námety masových vrahov majú šancu prežiť iba za predpokladu, že sú sfilmované svosjky a inovatívne, čo sa Maniakovy naozaj darí. Voľba natočiť film z pohľadu prvej osoby je pre mňa úžasný kúsok, pretože oživuje aj bežné scény ako umytie tváre, či zvracanie. Dej však nanešťastie určitú magickú novosť postráda a i keď samotné zrodenie blázna a jeho úchylka sú opísané pútavo (i keď nepriamo a krátko), film má nedostatok toho šarmu, čo sa objavoval napríklad pri Lecterovi zo Silence of the Lambs. Vraždy sú na súčastnú tvorbu filmov bežné a málo inovatívne, a správanie postáv je v pár prípadoch nelogické čo narúša celkový dojem. Na druhú stranu, herci to hrajú presvedčivo (najmä Frodo podáva veľmi profesionálny herecký výkon), hudba je dobre spracovaná a dej pútavý a záživný. Najväčšie mínus predstavuje úbohá dĺžka a nejasný koniec, na to, aký to je snímok je málo vecí vysvetlených poriadne a človek je donútený stále hladať spojitosti pričom sa mu nedarí dostať do hĺbky. Zhnutím: Maniac je na svoj rozpočet a možnosti takmer dokonalý no vo svete moderného filmu sa mu bude prerážať horko-ťažko. Dobré nápady zrealizoval priemerne a podal uspokojivý výkon a určite dokázal viac ako sme očakávali a preto krásnych: 80% ()

Hisnuklusi

Krásný psycho film. Tam se s ničím nikdo nesral. Na slepý místa jsem nenarazil. Ono, jestli to vůbec z hodiny a pul jde, že. Způsob točení z pohledu vraha je originální, sice nemůžu říct, že bych si ten film neužil, kdyby to bylo natočený normálně, ale rozhodně tím nic nezkazily a ještě jsem to takhle neviděl. Takže za to taky plus. Mám rád každý originální nápad, který dokáže klapnout. Frodo naprosto skvělý, on má na ty divnochlápky taky talent, co si budeme povídat. Co mě docela zklamalo byl konec, připadalo mi to takové, nevím, docela překombinované zbytečně. A kdyby to mělo o patnáct minut víc, tak ten konec by tím pádem měl vlastně víc času a klidu, což by tomu podle mě neuškodilo. ()

sWONDER

Poriadne drsný, každý detail ukazujúci, nechutný thriller. Atmosférický, vďaka skvelej kamere z pohľadu maniaka a perfektnej hudbe. Slušné lakačky, ktoré tiež splnili účel. Ale z môjho pohľadu príliš povrchné. Príbeh je prázdny a vlažný. Nemám proste rád, keď ide vo filme iba o napätie, atmosféru, alebo detailne zábery na skalpovanie žien a iné úpravy a všetko ostatne ide bokom. Napríklad, racionálne uvažovanie. O hlavnom "hrdinovi" sa veľa toho tiež nedozvieme. Proste tu je kladený doraz hlavne na vyjadrenie pocitov a to sa darí Khalfounovi skvele. Dielo je to určíte kvalitné, ale nie pre mňa osobne, nakoľko to vďaka kamere hraničí s uchyláctvom. Ale o to vlastne išlo. ()

vozralec

Drastické scény, hodně dobrá hudba a zpracování. V podstatě vše za čtyři hvězdy. Ale ten POV mi prostě neseděl, takže celkově za tři. PS: velmi krásné ruce hlavního úchyla. ()

Miagy

Film ma bavil asi prvú hodinu, ide o pomerne inovatívny spsob natáčania - pohľad prvej osoby. Tento štýl sa mi vcelku páčil, zo začiatku človeka milo prekvapí, neskôr možno začne nudiť,keďže celý film ste v podstate s jednou osobou. PLUS: Pohľad z prvej osoby ( ku koncu i čiastočne otravne ale), dostatočne krvavé a nechutné scény, fajn thriler. MINUS: málo emócií, o osobách sa takmer nič nedozvieme, chýbalo mi akési napätie, vyšetrovanie....hlavný hrdina v podstate zabil pár žien a zomrel... ()

Marty7CZ

4 hvězdy za neuvěřitelně drsný záběry, kamera byla fakt nekompromisní, Wood je dobrej, ale jinak už to vidět netřeba... ()

TommyDiamond

Elijah Wood je pasákem výlohových figurín s lidskými skalpy v psychopatickém hororu… Myslím si, že Maniak je dobrý snímek. Někdy je hold potřeba ukázat odvráceně zvrácenou lidskou mysl v její plné síle (myslím pouze ve filmu)….. Film je převážně natočen z pohledu první osoby. Někdo asi chtěl, aby jsme se co nejlépe vžili do role psychopatického sériového vraha. A špatný nápad to nebyl. Cítil jsem jako bych tam byl! Nechci nějak znevažovat výkon Elijaha v tomto filmu. A i když vlastně nebyl moc vidět, tam mu podle mě tato role úplně neseděla. Budu rozumný a dám sympatické tři hvězdy..... ()

3mates33

Svet očami maniaka je fakt psycho.... Síce sa mi nijako extra nepáčia filmy s POV, ale musím uznať že tu sa skvelo hodí.... ()

Lilien

sledovanie, vražda a to stále dokola....napriek tomu to celkom zachránil napínavý záver, a brutálne scény. ()