Maniak

• Francie Maniac (více)

vZeč

I přesto, jak je film pojat (první pohled vraha), nepraští hned do očí svou výjimečností. Stále spadá do té šedé zóny středně dobrých filmů, je ale naštěstí v té lepší polovině. Přes svou jednoduchost a doprovodnou hororovou účast na kalbách je totiž krásně nekompromisní a na své ambice skvěle natočený. Jinými slovy... u mordů mě mrazilo jak sviňa. Začínám mít podezření, že Frodo ten prsten nezahodil. Soundtrack je samozřejmě boží a připomene Drive. Neskrývaný společenský podtext je jen využitý a nerozebíraný (protože skalpování je tu prostě důležitější než psychologická sonda), ale přesto se proti němu nedá říct ani popel a je dobře, že tam je. ()

BrianStorker

Už jsem si zvykl, že "Jasminum Oleaceae" dává podobné filmy do svého pomyslného žebříčku "Horror movie of the year", zvykl jsem si i, že tam má spoustu Thrillerů, které vedle horroru ani neležely. Mezi tyto snímky patří i thriller Maniak. Co k němu říci? Čistokrevná úchylárna, ve které údajně hraje hlavní roli Elijah Wood, já bych spíše uvedl, že hlavní roli mluví (pokud neshlédnete dabovanou verzi) Elijah Wood. Celý film je totiž točen z pohledu hlavní postavy, kterou jen tu a tam zahlédnete v zrcadle, nebo když zrovna na okamžik kamera, jako by nechtěně, uhne. Wooda tak v celém filmu uvidíte tak cca 2,5 minuty. A k ději? Námět špatný není, původní snímek jsem neviděl, nemohu tedy srovnávat, nicméně tolik nechutností a zvráceností snad ani na obrazovku (filmové plátno) nepatří. Komu se to líbí, mám silné pochybnosti o jeho psychice. Korunu všemu nasadilo finále ve stylu "přeber si to jak chceš". A že tento škvár je označován za nejlepší thriller všech dob?? Proboha to snad ne!? A co je potom Psycho?? ()

beso74

Desivá autopsia myslenia vyšinutého človeka a fungovania jeho mysle. Ako cvičenie to nie je zle, ale ako film je to na mňa príliš chladné a neosobné. Možno že po ďalšom pozretí by som si názor na tento film opravil, ale žiadne ďalšie už nebude. Navyše koniec v tak vyšinutom filme je ešte vyšinutejší ako by mal byť. Sorry, u mňa to nejako veľmi nezabodovalo... ()

hero_bk

Do posledního detailu vypiplané psycho, u nějž téměř nedýcháte. Wood naprosto perfektní, i když většinu času vlastně není vidět, protože se díváme jeho očima a i v dalších rolích přesvědčivé výkony. Celkově naprosto precizní horor! ()

SunWuKung

Frodo Bublik a jeho handycam. Absolutne zbytocny a nudny film, ktory od uplneho odpadu zachranilo poslednych 10 minut. Babiky, lahke zeny a parochne - neskutocna nuda, ktorej korunu nasadil ten, co vymyslel ze Frodo si zahra v 'dospelackom' filme. Nakoniec samozrejme nesklamal, aj v tomto snimku sa objavil s prstenom v ruke. Hura! ()

Scorn_

Možná to mělo sem tam nějaký chybičky, to nevím...Ale první zhlédnutí byla jízda od začátku do konce, poprvý od You're Next. Klaustrofobická kamera v první osobě, střih má ten správnej úder, celkově trochu osumdesátkovej nádech, hlavně díky synťácký hudbě. Skalpování je nechutná zábavička, ale co oceňuju, a na co se poslední dobou zapomíná, vykreslit celý to prostředí, ve kterým se takový psychopati pohybujou a přidat tam aspoň náznak příbehu. A jinak, Elijah se na to hodil perfektně. Podle většiny je prej problém, že je tintítko, ale to je podle mě dobrej kontrast. Ti nejúspěšnější psychopati maj nejlepší maskování. Uznávám, originál neznám, byť věřím, že má jiné nesporné retro kvality. ()

LilyDeLarge

Na Elijah Wooda jsem byla vážně zvědavá. Tak nějak jsem si myslela, že ho pořád uvidím jako hobita, ale ne - dovedl se z Froda nějakým způsobem vymanit, což je fajn. Nicméně vůbec jsem nečekala, že by mohl skvěle ztvárnit někoho skutečně odpudivýho a nějakým kouzlem přitažlivýho najednou. Neřekla bych, že tohle téma je unikátní, protože mi strašně připomnělo May. Oceňuju ale to, že se děj nevleče a nemá hluchá místa, čehož jsem se obávala. A zbytečně. Nakonec Franka stejně všichni mají rádi... ()

Shanen29

Velmi dobře natočený film,kde jsou patrné stopy A.AJI a Rosenberga.E.Wood opět perfektní.Opravdu horůrek jak má být. ()

papadoce

Tak toto bola nadhodnotená pičovina najhrubšieho zrna. Jediné čo ako tak za to stálo boli detaily rezov, ale na film, dokonca aj 90 minútový, je to pramálo. Herci nehrali, režisér je úchyl a nemohúcnosť scenáristu, ktorý si od 50 minúty nevedel počnúc s tým, že čo teraz, bola iba korunkou na skazenej torte.Volil som to nepozerať.Tie 2 hviezdy sú za brutalitu a za to, že v istých momentoch som veril, že možno to bude lepšie. Nebolo. ()

Knor

Originál s Joe Spinnellem zůstal nepřekonán, ale to samozřejmě neznamená, že se remake nepovedl. Naopak, tohle se povedlo skoro na výbornou. Elijah Wood sice nemá vizáž psychopata jako Spinnell, ale není s tím žádnej větší problém. Líbí se mi originální zpracování z pohledu psychopta, hned to tomu dodalo trochu jinou šťávu. A ani se Frodovi zas tak nedivím, že mu takhle mrdlo. Po těch hrůzách, co prožil s prstenem moci to není až tak šokující :-) ()

Emafera

Prvky a účel hororu to splňuje, ale je to celé takové divně úchylné a Frodo Pytlík je nejnepravděpodobnější herec, který to snad mohl hrát. Děj je čitelný dlouho dopředu a i když kamera dodává napětí, celkově mi to nějak nesedlo. ()

GameboyNES

Tohle mě neskutečně překvapilo. Luxusní 80. synťáková hudba + super starý fláky. Fritol Šourek ty magory celkem umí. K tomu pár pěkných kočiček s kamzíkama a máme tu výbornou zábavu 93% A včil si jdu pustit originál z 1980. ()

Kazenka

Film pro silné a odvážné diváky! Už budu s sebou vždycky nosit pepřák a nikdy nepůjdu v noci domů sama! Každopádně úžasné filmové záběry, kamera za 5 hvězdiček. Kazí to trochu scénář, pár věcí si protiřečí, např. precizní restaurování figurín a krvavý skalp jen tak nastřelený na hlavu. Ale ok, maniak je maniak, kdo ví, co má zrovna v hlavě. Ještě větší kiks byla autohavárie, vzít cizí vyděšenou holku do auta, napálit to do jejího pronásledovatele a pak ještě bourat sama a při tom zřejmě umřít?...ze zkušenosti z vlastní bouračky dost těžko! Blbá náhoda, nebo představa vychýlené mysli...? Jinak skutečně zajímavý film! ()

srncek

Fúúha...no tak rozhodne to nebolo to,čo som očakával.Ako už nespočet krát,trailer film vykreslil ako psycho nášup plný krvi a dychberúceho výkonu hlavného "hrdinu",ale tento film ma fest nudil a bude takisto každého psychicky zdravého človeka,až kým si pár minút po závere neuvedomí,že je to vlastne dokonale zobrazená hlava a svet narušeného kokota a tým pádom skvelý výkon Elijaha Wooda..proste je to paradox,lebo to,ako kvalitne a realisticky je tento film natočený ho vlastne robí dosť nudným a ťažko stráviteľným..ale budiš,zase niečo nové .. 62% ()

rob_troy

Nejzajímavější na snímku byl pohled first person, kterej vás dostane za oči sériového vraha a přiblíží vás to více k vraždám a šmírování svých obětí, což jsou z větší části nějaký děvky. Atmosféra tuhne bez jakýchkoliv přehňácaných efektů a klidný pohyby kamery působí mnohem lépe, než kdyby sebou házela sem tam. Můžete si taky díky tomu vychutnat krásný krvavý efekty z vlastního pohledu, jako by jste ty prasárničky dělali vy sami :-) A Elijah Pytlík Wood se konečně předvedl taky v jiný tváří a nabitej skvělou negativní energií s patologicky narušenou hlavou, kterou co chvíli zasahuje silná migréna a chuť odpravit nějakou ženskou. Za rok 2012 vynikající dílo, které si zaslouží velikou diváckou pozornost. A pokud by se ženská strana publika odvracela od Maniaka pryč, určitě se mezi muži najde veliká většina, která si snímek užije a potečou jim sliny. Jen škoda, že do filmy nebyly vybrány kozatější herečky a znovu se odhalily jenom plošiny s jahodama. Snad se režiséři poučí a začnou používat i víc svůdnějších hereček, které vypadají dobře nahé i skalpované. Pro tentokrát prominu a dávám plný hodnocení. S pozdravem. ()

Solverino

Takové prapodivné... hlavní úchylák aka Frodo Pytlík vypadá spíš jako honimír než brutální úchyl. Gore na vysoké úrovni, ale celkově film to nezachrání. Hmmm, docela nudné, ale dá se sledovat v malém okýnku na monitoru, když člověk dělá ještě i něco jiného... protože děj je jaksi dosti řídký. 1 hvězda za gore. Chutný konec :) ()

konysua

Když už se někdo chce pouštět do POV horroru, musí mít něco v rukávu a u Maniaka měli prázdné ruce. Sral mě ten dabing, sice hlavní postava měla zajímavý hlas, ale tou umělostí ztrácel na grácii. 4/10 ()

miki68cz

Vážně hnůj, zbytečně až úchylně brutální. Režisér ve snaze udělat umělecký film, sklouzl k naturalistické frašce, kde množství krve supluje kvalitu. Elijah Wood si u mne touto rolí vykoledoval přezdívku Mr.Odporný. Nedoporučuji, tedy pokuď nejste upír ()