Maniak

• Francie Maniac (více)

kokofek

Filmu chybí to co má mít každý thriller,napětí! Chvílemi jsem se nudila.Pár zbytečně naturalistických scén.Začátek nadějný, postupem film ztrácí tempo. ()

maniak.sused

V prípade, že sa snímok vyznačuje výraznou originalitou (formálnou, obsahovou, konceptovou, atd), mám tendenciu prehliadať drobné nedostatky a inak tomu nebude ani pri Maniakovi. Záverečná časť niekedy nemá ďaleko od skĺznutia do trápnych vôd a bohužiaľ trošku znižuje celkové vyznenie filmu. Nič to však nemení na tom, že Maniak je veľmi zaujímavým a svojským filmom. Skôr než kriminálkou či hororom je portrétom psychopata. Portrétom precedentným, kedže film je nakrútený POV. Hoci doteraz mi tieto tri písmenká asociovali skôr pornovideá z internetu, teraz dostali silného súpera v podobe Maniaka. Treba však povedať, že ak niekto uvažuje nad návštevou kina, mal by si detailne zistiť, či vie, o čo vlastne ide. Maniak asi nemá ambíciu, že každý divák v kine vydrží až do záverečných titulkov. Zobrazovanie násilia hraničí so žánrom exploitation, vyznenie je však o to silnejšie, že sa na to všetko pozeráme akoby v ,,prvej osobe". Niektoré zábery sú skutočne len pre tie najsilnejšie žalúdky. Pripájam sa k chválospevom na adresu vybraných lokácii. Najšpinavšie štvrte mesta anjelov urobili atmosfére filmu veľkú službu, podobne ako experimentálny soundtrack, miestami pripomínajúci OST k Virgin Suicide od Air. Elijah Wood bol výborný a niektoré scény nezabudnuteľné. Nápad vziať osemdesiatkové hororové béčko a natočiť ho áčkovo a v roku 2012 sa osvedčil a snímok má naozaj veľmi osobitú atmosféru, ťažko prirovnateľnú k niečomu inému. Stále sa však tlačí na pery konštatovanie, že tých chybičiek krásy azda mohlo byť aj menej. Tak či onak, vďaka za tento film. ()

morwen

Původního maniaka jsem neviděl proto nemohu porovnávat. POV tomu sluší co o tom, ale Wood na toho maniakálně nevyrovnaného psychopata v obličeji prostě nemá (s Wilfredem by to bylo lepší), alespoň to zachranujě jeho hlas, který jsem díky POV zaměření filmu slyšel víc než viděl jeho samotného. Celková sestupnost filmu a finální propadnutí do úplného šílenství bylo zvládnuto bravurně. Brutalita je slušná (hlavně tedy během skalpování) nu a jeho Femme fatale byla obsazená skvěle (Nora Arnezeder mi nezdvihla jenom obočí). Já jsem spokojen. Teď už jen objednat pár figurín, koupit si nůž Krokodýla Dundeeho a jde se na věc. 75% ()

Davemix

Takhle si přesně představuju bezchybný horor... Hustá a mrazivá atmosféra celých 90 min, úžasná kamera a to všechno hlavně umocněno z pohledu vraha, E. Wood tam není skoro nikdy vidět, prostě bomba ! Vzbudí ve vás velmi reálný pocit napětí a strachu... 90% ()

veverysiak

Na môj vkus príliš zádumčivý kúsok, síce poteší znesitelná surovosť niektorých mordov, ale nemá to švih a potrebnú dávku napätia, nevýraznosť klincuje herecký drevenák Elijáš, pokiaľ na heroickú cestu za zničením prsteňa mu stačili tri výrazy tváre na famózny úspech, na zobrazenie podareného psychoša je to žalostne málo, takže 25%. ()

TheJirkaW

Po Panchartech a hlavně po Maniakovi mám stále větší a větší chuť někoho skalpovat.....nebo mu vrazit sekáček na maso do huby! Nemá někdo čas? :D . . Chvílema nuda a sral mě ten pohled první osoby!!! Jinak film dobrej... Plešatější Frodo se na to hodil jelikož vážně vypadá jako magor :D ()

wick

Lehce nadprůměrný ponurý thriller, který nedosahuje kvalit kultovního originálu, ale těží z dobré kamery a kupodivu i obsazení Wooda do hlavní role. ()

FOndra

Je mi jedno že je to supr natočené. Bylo mi dost nepříjemné sledovat svět očima nějakého zvráceného psychopata. Je to tak úchylné, až mi připadá že to slušný člověk nemůže zvládnout dokoukat do konce. Navíc chybí nějaká zápletka. Zabije tu holku nebo ne? To bylo tak vše 20% ()

StinkingPooh

Zajímavě natočený tuctový příběh. I když dějová linka s fotografkou ten film dost oživuje-bez ní by to bylo opravdu totálně o ničem. Gore efekty povedené, napětí až na pár okamžiků nulové. Pytlík "zahrál" úchyla slušně. Celkově to na mě ale dělá dojem naleštěného nic. ()

david666

Vraz s klučičím obličejem v podání Wooda kontra brutální záběry vražd. Funguje to velice dobře. Akorát, že vlastně je to pořád o tom samém a nějaký vývoj tady nehledejte ()

Neo007

Naprosto těžký průměr a pro mě dost velký zklamání. Děj se tak nějak napojí na začátku a na konci zase odejde. Nic zvláštního nic převratnýho a Elijah Wood působil jako daleko větší psychopat v Sin City, tady jsem mu to prostě neuvěřil. 55% víc nic, slabší průměr. ()

Templář

Zvláštní film natočený zvláštní formou. Na druhou stranu se nejedná o nic převratného, ale shlédnutí nejspíš litovat nebudete. Dávám pěkných 60%. ()

MiniRecenze

Tento snímek se nám snaží ukázat "nový" pohled na vraha,který je zase a opět traumatizovaný z dětství.Novým pohledem je myšleno to,že 98% záběru z filmu budou tvořeno přímým pohledem "hl.hrdiny" i to je zajímavé,že hlavní postava je vlastně ta zlá,takže je tu nový,brutální pohled pro diváka,který bude mít dilema a bude fandit v další vraždu nebo v milosrdenství.Samozřejmě příběh není buhví-jak chytlavý ,ale splní svůj účel a dovede Vás k závěrečným titulkům.Herní obsazení je príma,sice tady narazíme na zhruba 60kg. psychopata,který bude mít záhadně nadlidskou sílu a háže s obětmi jako s panenkami,ale to postižení mu budete věřit.Určitá dávka napětí a hrozně useknutý nedovysv... konec :-) Na film se má smysl dívat a strašně rychle utíká. PSYCHO!!! 7/10 ()

R.I.S.A

Frodovi hráblo a docela solidně :) Jako namotávač se mu tedy daří to se musí nechat ale spíš bych všechny vojel než je skalpoval :) Nora Arnezeder je kus jak sviň na tu se koukalo krásně :* ()

Idoviren

Woode, ty kluku jedna okatá!!! To už si po Frodovi nechceš zahrát nějakou obyčejnou roli? Nějakého zoufale zamilovaného mladíka, poťouchlého studenta matematiky, nebo snad fanouška undergroundové metalové hudby, který přes den vede útulek pro pejsky??? Proč tě poslední dobou vídáme jen v rolích zabjáků a úchylů? Pro tvoje modrý voči? Maniac má skvělou hudbu a dobrou atmosféru a i ten vrahoun Wood je fajn, jen je to někdy trochu nudné a to je škoda. ()

GzL

Zlej Frodo řádí! Vůbec nic by se nestalo, kdybych tenhle tzv "nejlepší thriller všech dob" neviděl. ()