Maniak

• Francie Maniac (více)

Agnostik

Syrově mrazivé a působivé krimi o psychopatovi a vrahovi žen.Jednodušeji působící děj není filmu vůbec na škodu z pohledu vraha.V podstatě temná studie osobnosti seriového vraha, co se mu v jeho palici může odehrávat.Eliah Wood zde nehraje vůbec špatně a své role se zhostil velice dobře.Překvapivý závěr filmu 75%. ()

AlohaAnty

Film dostál svého názvu na 150%. Takový brutus jsem neviděl hodně dlouho, a když si pak uvědomíte, že takových magorů běhá po světě několik. + Za Froda! :D a za to, že je něco točeno z 1 osoby. - za až příliš velké magoření. Film doprovázela hrůzu nahánějící hudba. Shrnuto, podtrženo, dneska budu usínat se zvláštním pocitem. ()

fabregas1

Brutální a děsivá podívaná při které nedoporučuju konzumovat jídlo. Jeden z mála filmů, kde schizofrenie a bludy vraha jsou uvěřitelné. Film si užijete z pohledu zabijákových očí. A to doslova. Elijah Wood nejde skoro vidět. Jsme pořád s ním, ať už dělá ty největší zrůdnosti, sleduje své oběti, skalpuje ženy nebo má ty svoje halucinace. Při jeho sledováním vám bude sakra nepříjemně. Zápletka je sice nezajímavá, a nějaké to odhalování vraha nás nečeká, to ovšem neubírá na kvalitě a jedinečnosti filmu a mohu jen doporučit. Je třeba zkusit i něco nového. ()

Big Daddy

Jeden z mála filmů, který ve mě prakticky nic nezanechal, tedy kromě pachutě opravdu nechutných scén. Elijah Wood se do tohoto počinu jako hlavní postava nehodí a ani jeden z jeho kolegů nepozvednul prapor hereckého řemesla moc vysoko. Co je potřeba uznat je zvláštní pojetí kamery a vizuální zpracování nechutností. I přes zmíněné film postrádá napínavou atmosféru a to je u hororo thrilleru dost podstatná závada. ()

Film2

Dokonala psycho atmosfera, vyborne herecke obsadenie, paradna hudba. Nic pre slabe povahy. Filmu niet co vytknut, hodnotenie malo byt vyssie, aspon 80% mininalne ()

Trescha

Elijah umí být nejen rozpustilý pytlik, měkký chuligán, ale taky extra magor první třídy,což už v podstatě dokázal v Sin City.... Pohled první osoby dává filmu celkem ojedinělý punc a Nora Arnezeder je kundička, takže nevidim důvod proč film neshlédnout;.) ()

Snakefinger

Ufff po dlouhé době film s klasickou skoro devadesátiminutovou stopáží, ovšem emocemi je tady narváno jako na třináctidílný večerní seriál od Jaroslava Dietla. Fantastické vedení kamery ještě umocňují temné záběry a průniky do pošahané mysli hlavního borce - BTW Eliah Wood hraje skvěle a já si jej nebudu spojovat s Pánem Prstenů (který jsem naštěstí neviděl), ale s tímto fantastickým psychodelickým tripem, který ve vás nechá stopu na hodně dlouho. Jo a taky konečně vím, jak se skalpuje. ()

Hannibal

Maniac z roku(1981). byl perfektní muž,který byl zneužit jako dítě,bere svou pomstu na ženách vážně.Maniac(2012),se vydařil i když jsem měl strach přeci jenom FRODO a páni Elijah Wood to zahral velmi na úrovni navíc originál znění jj,a ta mrazivá hudba BOMBA. ()

EddyT3

Netradicnim zpusobem natocenej psycho horor, kterej funguje presne tak jak ma. Vypada to jako kdyz hrajete treba Dead Island na ps3 nebo jakoukoliv jinou hru z pohledu hlavni postavy. Oblicej Elijah Wooda uvidite z 90% jen v odrazu zrcadla. Scen kdy kamera zabira primo jeho je jen 16. Coz je na 90. minutovej film fakt malinko. Jeste k tomu je to vzdycky jen na par vterin. Atmosfera filmu je opravdu strhujici. Na zacatku me rozsekala pisnicka ktera zaznela ve filmu Mlceni Jehnatek. Hned jsem si vybavil tanciciho Buffalo Billa,kterej si pri ni hraje na holcicku. Az me to rozesmalo. Hudba ktera provazi celej film je paradni a jeste vic umocnuje celej zazitek z filmu.Jako malej jsem sbiral hokejovy karticky,pogy nebo treba autobusovy listky. Lidi sbiraj ruzny kraviny. I Frodo neco sbira. Proc to sbira? Kouknete na to a zjistite. Jo jo, i takhle to muze dopadnout kdyz je vase mama veselejsi v rozkroku a nespi porad jenom s tatinkem. ()

little_kitty

Nechutný psychofilm plný filmových aj dejových chýb. Napätie minimálne ... akurát to už človek chce niekde v polovici dopozerať. A keď to skončilo tak som len zostala s výrazom "Dop**i to čo bolo?" ()

Mark1983 odpad!

Dostal jsem se k úplně něčemu jinému,než jsem původně očekával,jelikož kdybych věděl,že v celém filmu je kamera pojatá očima toho maniaka,vůbec bych o film neměl zájem,jelikož mě to výrazně zklamalo a nakonec i nudilo,jelikož je pro mě absolutní nesmysl natočit horor,či jakýkoliv film takovým způsobem.Aspoň mě to takhle skoro nebaví.Abych pravdu řekl P2 a Neodvratná pomsta se mi líbily o sto procent víc,než tenhle maniak,který dle mého názoru může bavit jen lidi,kteří se víc,než stoprocentně zabývají stoprocentní psychologií a nebo tzv. úchyly,které také to láká vraždit,ale nemají na to koule tak se alespoň kochají u tohoto (pro mě) nezáživného filmu. ()

klaranapoli

Ou fuuuj to byl hnus :/ Co se stalo s tím malým roztomilým hobitem, který zachránil středozem? :D Bylo dobrý natáčení z pohledu toho maniaka, takže za to jedna * a ta druhá * je za Elijaha, mýho Frodíka milovanýho. Fůj, tady zahrál takovýho hnusnýho úchyláka, že kdyby mi ted ON zaklepal na dveře a chtěl jít dál tak mu snad radši ani neotevřu :D ()