Maniak

• Francie Maniac (více)

zekon odpad!

Zase někdo měl potřebu vyblít svého uměleckého ducha do obyčejného horroru a proto zvolil dementní zhulenou POV kameru. Nedívatelný stupidní nudný hnus. POV styl kazí dojem z celého filmu a místo aby vtáhl diváka do děje působí trapně a nechá diváka vně zážitku. Fuj! ()

Allein4

Ne, prostě nelíbilo. Kromě toho, že Elijah byl mixem Froda a Gluma, a že film přišel s poměrně originální kamerou, to nebylo moc dramatické, napínavé, ani strašidelné. Nechutnostmi se to tam docela hemží, ale pořád dokola to samé. Nemělo to hlubší smysl. ()

ragtime

K čomu je dobrý takýto typ "hrdinu" vo filme? Má niekoho pobúriť? OK, podarilo sa. Ale je naozaj nutné aby sme sledovali počínanie človeka, mentálne niekde inde, ako je jednoduché páchať vraždy a vyhýbať sa zákonu? Má to byť návod? Elijah Wood je v roli síce dobrý, ale vidíme ho naozaj len zriedka, za to funieť ho počujeme celý film. Nerozumiem zdeleniu, ktoré mal tento remake priniesť. ()

Habansz

Pocity z tohoto filmu jsou rozporuplné. Svým zvráceně půvabným způsobem mě Maniak neskutečně bavil. Už v úvodních minutách vás film dost znechutí natolik, abyste se sami sebe zeptali na co to sakra koukam? Ale zároveň budete hltat (pokud se ovšem přenesete přes způsob, jakým hlavní protagonista "oživuje" svoje figuríny) každou nadcházející minutu. Nesympatizujete s hlavním "hrdinou" ani s jeho ... jak to jen říct úplně přesně ... kořistmi. Prostě si užíváte (slovo užíváte používám velice opatrně, protože ne každý může snést to, co uvidí už v traileru) každý okamžik filmu, protože nic tu není zbytečně a nekazí to tak celkový dojem. Už od prvních minut vás film doslova vcucne do děje. Může za to především kamera. Musím vypíchnout kameru. Po FootFotage amatérských duchařinách a pseudo Blair witch snímcích je tu konečně něco, co jsem ve filmu ještě nespatřil - téměř celý snímek z pohledu očí jak už samotný název napovídá - maniaka. POV byl opravdu moc dobrý nápad a tady skvěle fungoval a navazoval tu správnou atmosféru a dost to pomohlo se do filmu pořádně zažrat.Mě osobně příjde Maniak mnohem více pokrokovější (přestože do žánru nepřináší prakticky nic nového pod sluncem) než DRIVE, ve kterém stojí za zmínku pouze soundtrack, který je prostě fantastický a neskutečně originální. Eliah Wood zde více než kde jinde dokazuje, že to není jenom rozkoušňoučký hobitek. Paradoxně mu mnohem víc sluší role ... no prostě magorů. Přes všechny tyto klady bych ale snímek doporučil jen užšímu spektru diváků, protože ne každý u filmu vydrží do konce, i když se přehoupne přes první scénu a když ano, může mu to připadat jen jako další film o magorovi, co zabíjí, protože mu to prostě nedá. Připadám si trochu provinile, jako spolupachatel, když to dělám (kvůli obsahu filmu), ale nemůžu hodnotit jinak, než plným počtem bodů. Maniak je prostě zvrácený, odvážný, jiný a jako celek funguje bezvadně. ()

rodan21

Slabé podľa mňa.. 2 hviezdy, ktoré som dal, sú tak akurát a sú za celkom zaujímavý námet a nie veľmi tradičnú (zaujímavú a vhodnú v tomto prípade) kameru z pohľadu prvej osoby. Nesúhlasím s ľuďmi , ktorí si tento film pochvaľujú a naozaj má nudný a plytký dej. Je plno psychologických filmov, ktoré majú niečo do seba, ale tento medzi ne nepatrí..ale beriem to tak, že je to vec vkusu (očividne) ()

montel

Frank (Elijah Wood) je psychicky velmi narušený mladík, který přes den restauruje figuríny a v noci objíždí město autem a vyhlíží si mladé ženy, které posléze velmi brutálně zavraždí a poté ještě skalpuje. Do života mu vstoupí krásná Anna (Nora Arnezeder), která ve Frankovi vidí pozorného a velmi hodného muže a čím dál více se s ním sbližuje. Frank, který se do Anny zamiluje však dál vraždí ženy a jen otázkou, zda mu jeho narušení z dětství, dovolí svou novou kamarádku ušetřit...Mnou dlouho opovrhovaný film se proměnil v pořádné překvapení. Film má už od začátku grády. Ta osmdesátková hudba je boží a Elijah je zde temně vražedný. Rozhodně bych nečekal, že takovoutu brutalitu dají i do kin, ale vyjímka potvrzuje pravidlo. Maniak je prostě pecka, na kterou když se podíváte večer, nebude se vám usínat úplně klidně. 70% ()

uprchlice

"Maniak" není špatný film. Režisér se snažil o pouto mezi divákem a vrahem, což se mu povedlo na výbornou. Divák díky tomu mohl proniknout do jeho těla a být jeho součástí. Navíc díky skvělému herci Elijahu Woodovi, který potěšil svou rolí před 16 lety ve filmu "Fakulta", byl film "Maniak" snesitelný a koukatelný. Vraždy byly vcelku slušné a vlastně pokaždé stejné. Vrazi, jako například Hannibal Lecter či Norman Bates, měli problémy s matkou a také, jako vrah v "Maniakovi", stahovali své oběti z kůže. Film ale přesto nevyvolá nevolnost jako našemu vrahovi a i v ten moment jsme jeho součástí. Přesto se jemu udělá zle, když zabíjí svou oběť, ale divák to ustojí. Kdybych to tedy měla shrnout v jedno, tak "Maniak" je slušný thriller, který nevyděsí, ale upoutá vaši pozornost, protože se stanete jeho součástí, byť jen na krátkých 90 minut ;) ()

Unrealik

Někde mezi jednou hvězdičkou a odpadem. Ten způsob natočení byl strašný. A děj tomu nepomohl, byl divný, nebavil mě, jsem půlku filmu projel zrychleně. ()

Jeez

Nikdy bych nečekal, že ten herec představující roztomilou postavu z Pána Prstenů se může stát tak nechutným slizounem. Je to možné a je to dobře vidět v tomto filmu. Z některých scén, kdy rval skalpy svých obětí mi bylo místy opravdu špatně. Film velice dobře natočen, dobře ukazoval, co se takovému nemocnému člověku děje v hlavě. Tímto filmem si Elijah poněkud pošramotil pověst milého hocha, dávám mu hvězdu navíc, že na to měl koule. ()

ANATHREIUS

Něco mi v tom filmu chybělo, proto dávám 4 hvězdy, akorát i s odstupem času nevím co. Každopádně skvělý filmový počin. ()

Richie4422

Psychopatická skľúčujúca rozprávka prerozprávaná cez obrázky po ktorej budete privoniavať k vlasom vašich partneriek o niečo častejšie. ()

Fritaaa

Té nevinné hobití tvářičce to prostě nevěřím. Pohled kamery z vlastních očí tomu ne vždycky sedí a když si představíte, že kamera je vlastně člověk, působí to v některých scénách opravdu prapodivně. Celé je to zbytečně roztažené a konec je zcela očekávaný. Tohle mohlo vydat na dvacetiminutovou stopáž, ne na hodinu a půl. ()

Smoulinka odpad!

Musím říct, že nudnější film jsem v životě neviděla. Po půl hodině bylo jasné tlačítko STOP, a hned do koše s takovým filmem... Takže jasný odpad! ()

Tr0nic

Nejak ma to POV skalpovanie nestrhlo, aj postupné rozuzľovanie, bolo vlastne vykreslené už od začiatku. Sklamanie. ()

Miroslav.Zac

Je jasné, že se chce Elijah Wood vymanit z životní a nepřekonatelné role Froda Pytlíka a tak vzal tu naprosto a totálně odlišnou roli psychopata, jehož očima vidíme celý film (což je pro Maniaka rozhodně plus), ale se svojí postavou rachitického deváťáka po tělocviku mi prostě nepřipadal uvěřitelný. Takových těch překvapivých scén, kdy tajíte dech a čekáte, co bude dál - těch tam věru taky moc není. Snad jen ty samotné vraždy, viděné vrahem, můžou být jediným důvodem si tento film pustit. ()