Maniak

• Francie Maniac (více)

Little_Sawy

Kvalitka prostě jak má být. Psychodepka od první minúty až ke koncu. Měla jsem husinu. No, celkem jsem se i podobala na pytlíkovskou první oběť, jenom ti farba vlasů moc nesěděla, ale jinak celá já.. El byl pořádnej psychouš, zdá by i ne, když jeho mamka pořád pýchala a chudák mladej s toho měl traumu. Využití figurín zde bylo mňamózne a gore jemně příjemné. Závěr šokantnej. Tak na tohle bych šla s chutí na premiéru do kina! ()

Dunric

Ach jo, tomuhle filmečku chybělo snad všechno podstatný, co může vyvolat napětí, strach, ba až hrůzu. Neuvěřitelnost a nelogičnost chování postav, neuvěřitelnost situací, plochý příběh, nulová gradace a navíc fyzika i anatomie dostávají těžce na frak. Tím je daná lhostejnost k postavám a sráží i efekt gore scén. Drobné plus je pohled očima hlavní postavy, které trochu zachraňuje před neherectvím "Froda" E. Wooda, jinak bych dal asi ještě nižší hodnocení. Pokud bych měl přeci jen něco vyzdvihnout, tak by to byla kamera a určitě soundtrack, kterého bylo pro tohle dílo škoda. ()

Vaso

Tak mě to docela dostalo. Jak herecké výkony tak i režie a střih. Jen pro slabší žaludky nebudou celkem dobře realisticky natočené scény (nejen) vražd skousnutelné. I já jsem občas musel přimhouřit oči v očekávání krve. Dost dobré. ()

pornohavo

Dosť reálne spracovaný profil psychopata, ktorého postihlo v detstve zopár nepríjemných zážitkov s vlastnou mamou a to zanechalo na jeho podvedomí vážne defekty. Vo filme nechýba niekoľko naozaj brutálnych krvavých scén a Elijah Wood veľmi dobre zvládol svoju rolu. Napriek tomu mi pri tomto filme niečo chýbalo. Max. 65%. ()

Toro8

Veľmi primitívny scenár, avšak stojí za spomenutie práca kamery a zvuku to jedine vás dostane trošku do pomikova no aj to len v kine pri kvalitnom ozvučení. ()

sevila

Tento film jsem vybrala náhodně podle ukázky. Nicméně přes moje očekávání mě docela zklamal. Tak, jak ho dost lidí obdivuje, já si po zhlédnutí neřekla "wow" a rozhodně jsem si z něj na zadek nesedla. Je příjemná změna vidět scény z pohledu vraha a i Elijah Wood zahrál svoji roli vskutku brilantně (nemusel se ani moc snažit jelikož z části vypadá trochu jako šílenec, což přisuzuji značně vyvaleným očím a roztomilému pohledu neviňátka). I přes tyhle fakta byl děj trochu nedomyšlený. Napětí se krájet nedalo a hodně scén bylo předvídatelných. Co se týče nechutnosti a množství krve v pár záběrech, je např. proti filmu Saw slabý odvar. Citlivější povahy by mohly mít nutkání odvracet hlavy od plátna, ale otrlejším nebude pár odhalených mozků vadit. Podtrženo sečteno - zajímavá lehce napínavá podívaná s nedomyšleným dějem, kterou ale stojí za to alespoň jednou vidět. Hudba nemá chybu. ()

Patrix000

dobře!!film byl doprej napad dobrý vraždy brutalni kravavi ok ale to točeni kterým režiser chtel ukazat neco noveho mi fakt nesedlo proto o dve hvezdicky dolu jinak bych dal pet a možna i za to že to nemelo pribeh jen dej nic vic cekal sem od toho vic!!! ()

Trinactka

Když nevíte, co s načatým odpolednem a rozhodnete se na tohle jít do kina, rozhodně to nebudou peníze, vyhozené z okna :) Film mě zaujal už podle traileru, děj byl skvělý, chvílema jsem měla husí kůži... Co mi ale strašným způsobem vadí a dělá se mi z toho zle, jsou filmy, které mají "roztřepanou" kameru - čili z pohledu hlavního aktéra.. Ale i tak dávám 5*, protože to byl prostě skvělý zážitek. ()

momii

Elája s komplexem z jeho věčně nadržený matky, halucinacema a nutkavejma násilnickejma potřebama ve filmu, kde jen obměňuje svý oběti a celý se to tak nějak plazí právě v tomhle duchu.Co se mi moc líbilo, bylo natočení aka POV a super detailní záběry na skalpace, etc. ()

Iveta47

Herci zlý, hudba zlá, dej zlý akurát ma z tohoto akože hororu rozbolela hlava.Nepáčilo sa mi to a dve hviezdičky dávam za Woodové modré oči. ()

ProchySBK

Pokud vás zajímá jak se cítí seriový vrah a máte doma knížky o těchhle maniacích musíte tohle vidět! Je dobře že tu neni nějaký rozebírání psychiky postavy. To už tu totiž bylo. Tady máte jen migrénu, rozostřený vidění a návraty do dětství, kde to jeho matka pěkně odstartovala. Nic neni náhoda a všechno má své důvody.... Bál jsem se, že Elijah z toho nebude, ale je super. Možná je to tim, že vidíte víc to co vidí on, než jeho samotného (nemůžu dostat z hlavy Froda). Nicméně jsem nastoupil na tenhle film nepřipraven a po první vraždě jsem si pro ten jogurt do ledničky už nestihl do konce filmu dojít. Dávám plnej knedlík! ()

Rattlanake odpad!

No co to bylo? Totální úlet v podání Wooda, který kam vleze, tak to je hrozné. Film je úchylný, hnusný bez špekty filmového umění. Chápu, že v mnoha případech se tento film bude líbit, protože perverzáků a úchylů je tu celá řada. Naprostá nuda a kamera Maxime Alexandre to byl další hluchý výstřel. Režisér filmu se pokusil o remake, ale sám asi má velké mindráky a představy. Ty holky jsou taky tupé. Jedna si vezme domů chlapa hned po na první schůzce i když vypadá jako vrah a vyřazuje to z něj, tak je stejně blbá a doplatí na to. Další běží na zavřené parkoviště, kde je jasné, že jí dostane i když měla spoustu jiných možností. Jedině tu co zavraždil v koupelně tak tam to fakt nečekala, to chápu. No a ta Anna se také chovala hloupě, když zjistila co je zač, měla ho zapíchnout hned a né se s ním prát, a to auto, nechápu řidiče jak mohl nabourat. No strašné tento film. ()

kollera

Nie som na ramake a takisto som bol dosť opatrný keď som videl, že je natočená Lustigova klasika. Musím povedať, že zo začiatku som mal zmiešané pocity, no postupne ma film úplne vtiahol. Wood to zvládol na výbornu a celkovo atmosféra, dej a hudba boli naozaj skvelé. Po dlhej dobe výborný horor/thriler s pravým oldschoolovym nádychom. Žiadne kliše, žiadne happyendy... drsné scény nemali chybu. ()

klobasa

Originál jsem zatím neviděl,tak není s čím porovnávat.Jinak nemám moc co bych vytknul.Osumdesatková hudba výborná, ženský sympatický, gore ucházející,atmosféra taky nechybí.Třošku mě mrzelo jen docela absurdní jednání vraha.To neměl vůbec žadnej pud sebezáchovy? ()

roflmao

Mam z toho smíšený pocity.. expřítelkyně z toho nechápala, tlemila se u toho jako kráva, kroutila očima. Ale mě to nenudilo, jen to mělo nesympatické prostředí a kolikrát by režisér zasloužil doučování z fyziky, jelikož ty "nejlepší" scény byly moc přehnané.. Škoda! Bejval bych přemejšlel i o pěti hvězdách.. ()

JaMar

Od filmu jsem po přečtených kritikách čekal více. Na filmu mi nejvíce vadí velmi předvídatelný děj a to, že se kromě hlavní hrdinky a vraha všichni chovají tak, že se nic nestalo a nebo nemají mozek. Díky tomu mi to ani nepřišlo jako thriller a horor, ale jako normální předvídatelná vyvražďovačka. ()