Maniak

• Francie Maniac (více)

Goodboyko

Má sa človek pri filme cítiť nepríjemne? Ak áno, tak tu sa to podarilo, ale nepozeralo sa to ľahko. A.A. píše skvelo, a jeho horory mám rád...tento mi pripomenul jeho Noc z nabrúsenou britvou. Ale raz tentokrát vidieť stačilo. ()

bedsore odpad!

Ne, půlhodina stačila, abych se vzdal možnosti chcípat nudou další hodinu. Lepši si tu hodinu strkat prst do prdele a lízat si ho. Doprdele s remakama. ()

Googooplexer

Horror 1%, thriller trochu, mysteriózny nie, krimi zaňecht. Väčšiu blbosť som už dlho nevidel, človeku sa normálne zhnusí zabíjanie neznámych žien. Sledoval som to ako reklamu, stále nutkanie pretočiť a skončiť sa striedalo so zvedavosťou, ktorej figuríne urobí ako prvej dieru do prdele. ()

CrashHP

Mám rád filmy kde sa vyskytuje málo postáv. Zaujímavé spracovanie tohto krvavého thrilleru, pohľad priamo z očí postavy priniesol nový zážitok z filmu. Drsný svet maniaka, ktorý je skutočný maniak vás necháva chladným počas celého filmu. Vydarená snímka, ktorá sa na nič nehrá. Rozhodne nie pre slabé žalúdky, tie scény sú vážne drsné. Inak veľmi zaujímavá a príjemná hudba doprevádzaná každý úsek filmu. ()

panter666

Sem na rozpacích, zřejmě si to zaslouží víc jak tři hvězdičky, ale zatím se budu držet zpátky. Mě osobně se moc líbil samotný námět a dost mě překvapila odvaha Elijaha Wooda, že do toho šel. Asi nejvíc se mi líbilo, jak asi takový psychopat tráví volné chvíle. Krvavé scény byli celkem brutální, ale na konci už filmu začal docházet dech, na štěstí to moc nenatahovali a uzavřeli to celkem rychle. V každém případě to stojí za zhlédnutí a asi bych nikdy nečekal co takovej knírek z člověka udělá. Elijah byl slušnej slizoun. ()

Colin27

Netradiční příběh masového vraha nahlížen netradičně a to hned na nadvakrát. Jednak vidíme naprostou většinu příběhu očima vraha samotného, takže Elijah Wood se na plátně coby hlavní hrdina (rozparovač,škrtič, topič a především úchyl) objeví celkem sporadicky a jednak celou dobu sledujeme jen jeho příběh, nikoliv pátrání policistů po něm. Celé je to zajímavá sonda do hlubin duše psychopata, zpestřovaná halucinacemi a flashbacky do dětství. Jediné co mi kazilo dojem je, že spáchat jedinou takovou vraždu, zastřelí ho policajti hned po té první a to snad i v Česku. 70% ()

Fananek77

Velmi zajímavá záležitost kterou táhne velmi povedená kamera a celkem kvalitní výkon v hlavní roli. Ale i přes to mi chybí ponurejší atmosféra a tak trochu směr kam by se měl film posunout. Jednoduše řečeno...více psycha a méně krve. Čekal jsem rozhodně víc. Za mně 65%. ()

Ollivander

S velkým odporem jsem dokoukal do konce. Velmi nechutné, velmi explicitní. Nicméně není tomu moc co vytknout, jen to nebylo zrovna pro mě. Co mě naopak velmi těšilo byla ale hudba, Rob je mi neznámý, dostává však první palec nahoru. Hudba (Rob): 4z5 (80%) ()

eoj

1st person už jsem ve filmu dlouho neviděl. Příjemné. Při gore scénách mi přítelkyně znechuceně odcházela. Působivé. Mnohé žánrové nelogičnosti. Tolerovatelné. Elijah Wood. Psychopat. Celkově. Velmi dobré. ()

andy60

Na mě tam bylo moc drastických a nechutných scén, takže polovinu filmu jsem měl hlavu odvrácenou od obrazovky. Škoda, ubrat trochu té řezničiny, film by nepůsobil tak lacině a třeba bych se k němu někdy v budoucnu vrátil. Takhle bohužel ne. ()

DeRoyce

Když už jednou pro vždy zkoncoval se Sauronem, přichází Forodo se svým doslova maniackým soukromým POV, kterým nám ukazuje, co tak asi dělá ve svém volném čase... Ne, ..nemůžu si pomoci, ale Elijah mi do této role zkrátka nesedl. Jinak dobrej námět, rejža se zaměřil místo dlouhosáhlého nebo složitého děje na koplexní celofilmové vyobrazování absolutního magorismu a to se mu podle mě povedlo. Také v "novém" pohledu kamery vidím plus, sluší mu to nejen v pornu a líbí se mi soundrack, prolínající se filmem. ()

fibur84

Film o psychopatovi, který divák vidí většinou z pohledu první osoby (maniaka). Občas ze snímku mrazí, občas se stává odporným, ale i tak je velmi poutavým a rozhodně stojí alespoň jednou za shlédnutí. ()

+sfinx+

Zajímavý nápad s POV kamerou, ale jinak jde o průměrný film. Nemám rád horory, kde má napůl nesmrtelný padouch neustále štěstí a oběti pouze smůlu. Za maraton s tyčkou zaraženou v břiše, si to vyšší hodnocení také nezaslouží. Co se mi líbilo byla hudba - především ta ústřední melodie (piano), protože Ave Maria je snad už v každém druhém podobném snímku. ()

LennyCowler

Nuda,nuda a ještě jednou nuda. Málem jsem to ani nedokoukal. Naprosto zbytečný film,bez jakéhokoliv napětí. Možná že chtěli tvůrci tímto filmem šokovat. Nepovedlo se! ()

Akatsuki

Stručně: Maminka na něj měla zjevně špatný vliv. Obsáhle: Tenhle snímek jsem dost dlouho odkládal, nicméně konečně na něj přišla řada. Co mi nabídl: dost bizarní menu, za kterého bych nevybral nic a raději rychle prchl. Doslova naservíroval zvrácenou, dost poznamenanou psychiku Franka, jenž žije ve svém figurínovém království a nemůže si pomoci v tom ukájet svou potřebu uchovávat si své přítelkyně, matku...Nebudu spoilerovat děj, nicméně předchozí vraždy, které vidíme ve snímku prvně, jsou myslím ponechány z jistého důvodu, umocňují výjimečnost "vztahu" nového. Ten je velice důmyslně rozvíjen, v závěru filmu je vyřešen. Vraždami se tu nešetří a jsou dosti ... no jsou vidět. Stěžovat si na násilí u filmu, kde je mezi tvůrci Aja, to nemá cenu, smiřte se s tím a přeneste se přes to. Ostatně tvůrci jen ukázali tu tvář vraždy, kterou se většina filmů nesnaží ukazovat. Je ovšem fakt, že zcela naturalistické to také není, hlavně co se okolností dopadení obětí často týče. Dále tu máme samotné figuríny. Vítěz strašidelnosti - ano, přiznávám, že klauni, figuríny a podobná havěť mě odjakživa dost děsí, takže Aja aspol. mohli klidně natočit film bez krve jen s figurínami a u mě by to mělo snad ještě silnější efekt. Figurínové obludárium, ve kterém si Frank libuje, mi asi dlouho bude brázdit napříč nočními můrami. Ale k filmu - ten se snaží vetřít se do našich myslí i formou snímání. Ta mi občas pokulhávala - pohyby Wooda jakoby působily nemotorně, na realitě by možná pomohlo i mrkání - přeci jenom Elijah si vesele mrká do zrcadla, kamera ale nereaguje. Jestli je to prvek, který nás nutí držet si od Maniaka distanc, tak to ovšem přijímám. Celkově působí film velmi mrazivě, riziko internetových seznamek je opět představeno na další způsob a Elijah šílence předvádí dost...šíleně (viz SinCity...)...Závěr 2xtak mrazivý - nejen ta násilná část, ale i ustrnulost figurín...brrr...Jo a bonbonek pro SPN fanoušky: (SPOILER!) Scéna, kdy si Frank bere novou maminku ve vaně za tónů Ave Maria, je využita v S09E07 Bad Boys... ()

Edwin44

Atmosféra hodně dobrá. Dokonce to má i brutálnější záběry než jsem zpočátku čekal - skalpování propichování vše zde vidíme do detailu. S jedním však musim souhlasit s Verbalem. To že 50 kilovej Elijah Wood si jednou rukou přidrží asi 70 kilovou ženskou pod vodou například - působí opravdu velmi divně. Nebo to že je schopen jednou rukou táhnout po zemi asi tak stejně vážicí ženskou je docela na pováženou. Jinak je ten film hodně spíš takovej temnej než děsivej, ale lepší než většina hororů co se v dnešní době točí. Chtěl jsem dát jen 3*, ale za to finále jednu musím přidat. ()