Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Samotářský a nerudný pohodný se ujme sirotka Petříčka a jeho psa Punti. Pod jejich vlivem se natolik změní, že už nemůže vykonávat svoje povolání. Sentimentální komedie - nadhled, o který se autoři pokoušeli, není vždy jasně rozeznatelný. V německé verzi "Das Gässchen zum Paradies" hrál hlavní roli Hans Moser. Použité stavby pocházejí velmi pravděpodobně z natáčení koprodukčního filmu "Golem". (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Ukázka z filmu

Recenze (21)

troufalka 

všechny recenze uživatele

Před válkou se točila řada komedií. Důraz byl kladen na komediálnost, film měl především pobavit. Dramat se točilo poskrovnu, většinou šlo o zpracování historirćkých událostí. V dramatických tématech, jako zde, se objevují humorné scény, které často korespondují s němou groteskou (klukovská bitka, cvičený pes). Většina humorných scén je postavena právě na postavě hlavního hrdiny skvěle zahrané Hugo Hassem. (Zdá se že, zde a ve filmu Svět kde se žebrá našel Hugo Hass inspiraci ke svému pozdějšímu filmu Jednou nohou v pekle) ()

Marthos 

všechny recenze uživatele

Sociální balada o lidech se srdcem na dlani. Hugo Haas se po několika moderních gentlemanech ze soudobých veseloherních příběhů přehrál s překvapující autenticitou v člověka z opačné společenské křivky – v smutného a rezignovaného strejce, k němuž se štěstí obrátilo zády, postava prožitá a pravdivá do nejposlednějšího zachvění víček, ryzí ve svém citu a jemná ve svém humoru. Z ostatních herců nutno zmínit alespoň vynikajícího Štěpánka v roli cirkusového rabijáta. ()

Reklama

Snorlax 

všechny recenze uživatele

V popisu žánrů mi chybí komedie. Jelikož byl Haas spoluautorem scénáře a výtečným hercem, určitě svoji postavu zamýšlel jako tragikomickou. Navíc i závěrečná blátivá bitva jako kdyby z oka vypadla němým groteskám. Příběh je poněkud naivní a hodně zromantizovaný, ale Haasovi jeho rasa věřím od A do Z. Až na jedno zaváhání (když Petřík sedí poprvé Tobiášovi na klíně, je naprosto mimo roli), je mu Jedlička dobrým parťákem. Vítová s Dohnalem tvoří velmi sympatickou dvojici. Vlastně jediným opravdu nesympatickým je Gustav Zdeňka Štěpánka. Je vidět, že Štěpánek si svoji zápornou roli opravdu užívá. Já jsem si užívala především Fričovo kouzlení v exteriéru. Bitva s bahnem by bez mrknutí oka obstála i jako samostatné dílko, perfektní choreografie, nasvícení, nasnímání i střih z ní činí nejlepší sekvenci filmu. ()

dr.fish 

všechny recenze uživatele

Ulička v ráji je v podstatě sociální drama. Stárnoucí pohodný neboli ras Hugo Haas bydlí stranou města v rasovně, chytá zatoulané psy, je protivný starý chlap, nikdo ho nemá rád. Je sám, starý mrzout. Jednoho dne mu osud přihraje opuštěného chlapce a jeho život se změní. Začne se starat o kluka, radovat se ze života, lidi ho začnou mít rádi. Ztratí ale zaměstnání a věci se zkomplikují. Film je sice dramatem, ale nebyl by to slavný Haas, aby neopepřil situaci svými obvyklými vtipy. Jeho humor je velmi zvláštní, směju se mu jenom když mám náladu, ale nemůžu říct, že by mne nebavil. Haas má mnoho lepších filmů, ale tenhle je přece jiný a zvláštní, nelze mu prostě dát jen tři hvězdičky. Má zvláštní poezii, je vlastně romantický a nerealistický, ale to vůbec nevadí. 70% ()

Padme_Anakin 

všechny recenze uživatele

Příběh malého chlapce, o kterého příbuzní nestojí a odvedou ho do sirotčince, tvůrci zpracovali, možná lépe nabídli, sice jako sociální drama, nicméně v milém, úsměvném, sentimentálním kabátku. Bručounský pohodný Tobiáš, úžasný Hugo Haas, odchytí chlapcova psa a tím vykročí na svou životní křižovatku... Celkový dojem velmi dobrý, herci do jednoho se mi líbili, zejména uvěřitelný Vladimír Jedlička a nepřehlédnutelný Zdeněk Štěpánek v záporné roli. A přiznávám, že jakési zvláštní kouzlo tento snímek má, dýchá z něj hřejivá člověčina... ()

Zajímavosti (2)

  • Film bol uvádzaný aj pod názvom Dobrodinec chudých psů. (Raccoon.city)
  • Použité stavby pocházejí velmi pravděpodobně z natáčení filmu Golem (1936). Zdroj: Český hraný film 1930-1945, NFA 1998. (ČSFD)

Reklama

Reklama