Mazel

• Dánsko 10 timer til Paradis (více)
všechny plakáty

Téměř čtyřicetiletý Denis se živí se jako profesionální kulturista a ve svém věku je stále starý mládenec. K seznámení mu chybí dominantnější povaha i správná příležitost. V posilovně se mu nedaří a celou situaci rozhodně nevylepšuje fakt, že bydlí pod jednou střechou se svou vetchou, ale panovačnou matkou. V momentě, kdy se Denisův strýc ožení s dívkou z Thajska, rozhodne se rovněž skoncovat se samotou. Odjíždí do Thajska, aby našel „pravou lásku“. Ale nevěsta se v sexuálním turistickém ráji s názvem Pattaya nehledá tak snadno... Denise čeká dlouhá a strastiplná cesta erotickými podniky, aby na konci našel ženu, která pod jeho vypracovaným svalnatým tělem objeví i jeho křehké srdce. Originálně pojatá romance autenticky i s humornou nadsázkou zachycuje různé podoby lásky, ale především citlivě zobrazuje niternou potřebu po blízkém člověku, touhu po opravdové lásce. (oficiální text distributora)

easaque

jak introvertní svalovec šel za svou vysněnou láskou přes hory, doly a možná i nějaká ta moře a ani ohromná saň mu nepřekazila jeho plány. Toť byla hezká pohádka - akorát pro mě. Provedení je přesvědčivé a polodokumetární styl vůbec nevadí. K tomu všemu severská mentalita a nadsázka. Nedopadlo to vůbec špatně - i když se tomuto milému filmu k pěti hvězdičkám nepodařilo vyšplhat - dokonce ani díky obrovitým svalům ;-). [ PŘÍBĚH: 2 /// ATMOSFÉRA: 2 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 1 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

Autogram

Hora potetovaných svalov, ale v zovretí svojej detskej izby. Tak som chcel dať štyri hviezdy, ale ten odfláknutý záver, keď medvedík stráca všetky sympatie, a film vyznieva do prázdna, to ma veľmi sklamalo. Dobre rozohraná hra s cestou do raja za (skutočnou) láskou, zaujímavé momenty, trochu očakávané, ale živé, a potom sa to skazí. A nakoniec je z toho akoby návod na použitie života pre neskorých tridsiatnikov v Dánsku, kde už nezoženú žiadnu voľnú ženu. ()

noriaki

Matthiesenův kraťas si delší stopáž zasloužil, o tom není pochyb, ale je otázka jestli neměl být příběh přepracován trochu víc filmově. Režisér totiž jednoduše roztáhl osmnácti minutový námět do devadesáti tří minutového vyprávění, a tím pro něj práce skončila. Ovšem zatímco kratší verze měla skvěle vybalancovanou gradaci a nestihla nudit, o celovečerní variantě se to říci nedá. Dívat se hodinu a půl na neherce a jejich sice realistické, ale veskrze banální dialogy není pro každého. Chtělo by to trochu zapracovat na scénáři, přidat trochu humoru, nějakou napínavou scénu, nebo alespoň zvrat. Vedle Teddy Beara je i totiž akční a hollywoodská i love story Markéty Irglové a Glena Hansarda. Abych jenom nekritizoval, Kim Kold je zase perfektní a ve filmu to emocemi jenom jiskří, takže nakonec je to za solidní čtyři hvězdičky. ()

joehot

Existenciální červená knihovna pro chlapy a pro ještě větší chlapy. Dennis je doopravdy mazel, kterého však přespříliš tiskne despotická manipulativní matka. V první "Thajské" polovině příjemně a pozitivní, návrat do šedivosti všedních dnů znamená i propad již tak nikam nespěchajícího tempa. Pozitivní hodnocení mám k nehercům, kteří podávají lepší výkony, než naprostá většina našich herců v televizích a filmech. ()

DannyBoy80

Festival Kamera OKO Ostrava 25.9.2012: Dánská vztahovka, která by mohla být natočená kdekoli, hlavně teda v Itálii. Nicméě se toho chopili Dánové a hezky vyobrazují vztak matky a syna. Kdy matka je typickou krkavčí matkou a nedovolí svému synovi (který je 4 větší než ona - kulturista) vůbec nic a zejména vlastní život. V téměř 40ti letech se ovšem Mazel rozhodne se vymanit a někteří to těžce nesou. ()

• Mnoho postav je ztvárněno neherci. (Terva)
  • Kim Kold (Dennis) měří 193 cm a jeho váha se pohybuje kolem 140 kg. (žvanimírek)

Časové pásmo bylo změněno