Poté, kdy o sobě dá vědět nechvalně známý tektonický zlom San Andreas a vyvolá v Kalifornii zemětřesení o síle 9 Richterovy stupnice, vydávají se pilot průzkumného a záchranného vrtulníku (Dwayne Johnson) a jeho bývalá manželka, s níž již delší dobu nežije, na cestu z Los Angeles do San Francisca zachránit svou jedinou dceru. Ale jejich složitá cesta na sever je pouze začátek. A když už si myslí, že to nejhorší už mají za sebou... tak velké drama teprve začíná. (Freeman Ent.)

CaladanChmur

Dwyne mi nepřipadá jako alespoň obstojný herec...nikdy nepřišel a nikdy asi ani nepřijde....jsem nějak tak trochu alergický na hezouny s vymakanou postavou,kteří ještě zvládají to,co by odrovnalo celou záchranářskou jednotku spojenou se swatem....netvrdím,že je Dwyne od pohledu záporák,ale prostě je to jen obchodní značka... Nebudu plkat o DJ a vrátím se k filmu....trapný děj,snaha o šokující záběry bortícího se města,snaha o hraní na city nad ztracenou dcerou (myslím tím tou co ve filmu vidíme jen chvíli na raftu)...dementní dialogy,nelogická jednání....a dost často triky tak blbé,že K.Zeman dokázal před desítkami let zvládnout lepší atmosféru....všechno to je jeden velký nedůvěryhodný celek,který zaujme asi jen ty co neviděli nic lepšího z tohoto žánru....pro mě k smíchu...zlatý katastrofák 2012 (oproti tomuto je to klenot) ()

Andrew94

V určitých scénách sice hodně přitažené za vlasy a kvůli ‘The Rockovi‘ v hlavní roli sem nejprve neměl moc velké nadšení se na film podívat, ale nakonec to byla skvělá podívaná. Určitě se nedá říct, že bych se nudil – od začátku do konce se stále něco dělo a chvilkami mi dokázal nad některými efekty běhat mráz po zádech, byť by o nich hodně ‘odborníků‘ na CSFD řeklo, že byly, a teď cituji z diskuze “do očí bijící“ =D ()

LukeKiller

Najlacnejšou položkou tohtoo filmu bol určite scenár, najdrahšou olej na svaly Rocka. Tento film neprekvapí vôbec ničím. Prekvapivé je, aký je neprekvapivý. K pár pivám ako relax super, deštrukčné scény dobré, ale vykreslenie postáv, logika konania... Nemá zmysel hľadať. Zajtra už ani nebudem vedieť, že som ho videl. ()

nula87

Digitální klišoidní slátanina rezignující víceméně na všechno - od smysluplného scénáře, přes něco jako "herecké výkony" až po fyzikální zákony. 30% ()

marek29

Verbal to trefil naprosto přesně :( Kozy Ms. Duddario jsou první část filmu, vrstvy kůže na Dwaynově krku druhá a patos amerického katastrofického filmu to uzavírá. Je sice rok 2017, ale trikové scény svou neuvěřitelností by mohl závidět i takovej Semir Gerkchan, kterýmu už dneska raší asi šediny. Scény z nadpozemsky odolné superhelikoptéry, prorážení zaseknutých dveří pod vodou a průjezd mrakodrapu lodí tou delší cestou jsou jen výběrem ze sci-fi kousků, které zde hyzdí realitu. Jasně Amíci asi chtějí pořádnej adrenalinovej juice, aby jim v kině na 1,5 člověku širokejch masážních sedačkách popcorn lépe klouzal do krku, ale ruku na srdce. Není tohle už moc? :D Dávám pro výstrahu druhým 2 hvězdy. Tohle fakt pouštět jen z -těžké supernudy, nebo kvůli těm kozám :-p a ty sou ostatně shodou okolností taky jenom 2.. ()

Pitryx

Tak za efekty naprosto jednoznačně šedesátka, to je jasné. Nu, a to je také vše. Protože nic jiného film nepřinesl. Stupidní příběh stokrát omletý a unavující. Při druhém podívání možno hluchoty v klidu přeskákat. ()

helrohir

Len priemerný letný katastrofický blockbuster, na aké sme (v lepšom a zábavnejšom formáte) zvyknutý najmä od Rolanda Emmericha. Samozrejme, že deju musia znova dominovať otrepané rodinné vzťahy, pretože harmonická rodina zrejme nie je to pravé orechové pre takýto typ filmu. Dobré triky, slušne natočené deštrukčné scény a samozrejme pohľad na Sašenku Daddario robia z tohto filmu pozerateľnú záležitosť, ale ak by som to nevidel, výčitky by som zrejme nemal. 60%. ()

borohub

Na tenhle film jsem se docela těšil, ale z neznámého důvodu jsem ho nestihnul v kině (což je možná dobře), bohužel jsem byl zklamán. Film většinu času šíleně nudí, lepší je až konec. Efekty jsou sice cool, ale tím tak výčet cool věcí končí, velké části postav bych dal nejradši pěstí. Čekal jsem to alespoň na úrovni filmu 2012, kvalitou se tento film k 2012 ani z daleka nepřiblížil. Škoda.. Dávám dvě hvězdy, jednu kvůli Skále, druhý kvůli poslední čtvrtině filmu, která mě už bavila.. 35% ()

ostravak30

Na tomto filmu se dají bohužel obdivovat jen efekty. Když pominu už tolikrát použité klišé o rozvádějících se manželech, které spojí dohromady katastrofa, pak tu máme další. Děti v ohrožení a napříč všemi katastrofami se rodina vydává na pouť za záchranou, všechno přežijí, všemu utečou na poslední chvíli a samozřejmě se zachrání. Bylo to už použito tolikrát, že se tomu lze spíše jen zasmát. A co víc, Američané tyhle pohádky pro dospělé nejspíš milují. Průměrný scénář vedle těchto klišé nepůsobí tak průměrně, nicméně mužskému divákovi se alespoň dobře dívá na Alexandru Daddario. Jak jsem říkal, ty efekty, pády budov, zpustošené město, tsunami, na ty je fakt úchvatný pohled a přesto, že žiju ve 21. století, stále mě udivuje, co všechno dneska tvůrci filmů dokážou. Ovšem efekty jsou téměř to jediné na co se lze více než sto minut dívat. ()

Hovadin

Už to tady párkrát zaznělo. Strašně předpovídatelný děj. Vlastně žádný překvapení za celý film. Navíc skoro žádná pořádná akce, celkem nuda. ()

Jereme

No takové typické americké katastrofické béčko, objektivně jsem film výrazně nadhodnotil, ale prostě jsem ho asi viděl ve správnou dobu a ve správném rozpoložení, takže mě takhle v pátek večer docela příjemně bavil... ()

murkl

2 hvězdy. Pro Alex a pro Carlu. Kdyby vystřihly 90% scén s Dwaynem Johnsonem, tak by to bylo možná o trošku zajímavější. Scény s ním jsou bez špetky napětí což je problém skoro všech jeho filmů. ()

mrclTV

Z času na čas si pozriem nové katastrofické filmy, aby som zistil, či sú stále také ako si ich pamätám z mladších liet. Áno, sú. Sú rovnako slabé. Stačilo mi prvých päť minút, aby som sa presvedčil, že aj San Andreas nie je výnimkou. Potom, ako hlúpa krava, ktorá sa nevie venovať riadeniu viac ako dve sekundy vkuse, prežije krkolomnú nehodu, sa stretávame s hlavnou postavou dnešného filmu, hrdinským pilotom vrtuľníku, ktorý sa rozhodne zachrániť dievčinu úplne nepochopiteľným spôsobom. Od tohto momentu si ide film už klasickú schému katastrofických filmov, na obrazovke sa pravidelne striedajú profesor, ktorému nikto neveril, rozorvaná rodina, ktorú hlavná postava bude musieť zachraňovať a určite si k sebe opäť všetci nájdu cestu (prežije to aj bezcharakterný nevlastný otec? Skúste si vsadiť.) a samozrejme skaza čoraz väčších rozmerov. Katastrofické filmy majú svoje čaro jednoduchosti a deštrukcie. Len sa obávam, že tá jednoduchosť začína čím ďalej, tým viac prevládať. Ale dám dve, tá epická scéna s cunami bola šialená (a pokiaľ viem, tak totálne nereálna, veď cunami sa šíri od miesta zemetrasenia ďalej, čiže vlny by zasiahli opačnú stranu Pacifiku.). A zase za ten presladený záver by som jednu hviezdičku strhol (západ slnka, americká vlajka, záchranárske vrtuľníky v spoločnej formácii - bléééé), ale nechám to už tak. PS: Študentka na vysokej škole sa pýta, či nejaké zemetrasenie hrozí Kalifornii - ty kokso ako prešla cez strednú školu (možno už základnú)? Ja viem, že to bolo podhodenie informácií ako návnada pre nevedomých divákov, ale veľmi chybný postup. ()

Tominni

Příspěvěk do žánru katastrofických filmu, tentokrát je na vině tektonický zlom San Andreas, který vyvolá nejprve zemětřesení a pak i Tsunami. K tomu hledání či zachraňování dcery dvojicí bývalých manželů. První polovina filmu byla celkem fajn, ale pak to trochu upadalo respektive to pozvolna směřovalo k očekávanému konci. Je řada lepších katastrofických filmů........ ()

instageek_cz

San Andreas je velkolepá katastrofická síla od začátku až do konce, člověk se nenudí ani na vteřinu, pořád se něco děje. Zemětřesení, tsunami, tornáda, to jsou za mě ty naprosto nejděsivější náměty pro apokalyptické příběhy. Protože vy můžete useknout hlavu zombie, můžete najít slabinu u mimozemšťanů. Ale tváří v tvář živlům můžete leda tak utíkat pryč a doufat, že to přestane. Nic a nikdo vám nepomůže... Tedy, možná prkenný Rock, když budete mít štěstí! Každopádně San Andreas je dílo z ranku old school hollywoodských katastrofických velkofilmů a v 90. letech by to byl na TV Nova sobotní megafilm s vlastní upoutávkou!:) Opakovaně mě zaujalo, že se tu postavy nechovají stupidně, nikdo vás neštve a naopak jednotlivým hrdinům upřímně fandíte a bojíte se o ně. Dobrá práce! Hodnocení: 7,5/10 PS: Půl bodu z hodnocení jsem ubral za příšerně patetický závěrečný patriotický záběr. Měl jsem husí kůži, jak mi z toho bylo trapně:)) PPS: Z nějakého důvodu se zde na 58 vteřin objeví Kylie Minogue! Takže se nenechte rozhodit, fakt je to ona, a zase rychle zmizí…:))     Více nejen filmových recenzí a jiných zajímavostí čtěte na Instagramu, profil instageek_cz , díky!:) ()

PlysovyMacko

Zem sa trasie, budovy sa rozpadaju. Rock je nastastie zachranar, pilot vrtulnika a motoroveho clna, takze vsetko je v cajku, pekni ludia aj rodina prezije. Destrukcia super, tsunami super. ()

Fruit Ninja míří na velké plátno

Fruit Ninja míří na velké plátno

24.09.2016

Rock vyrazí do džungle

Rock vyrazí do džungle

20.08.2015

A ne, bohužel nepůjde o pokračování oblíbeného béčka Vítejte v džungli. Dwayne Johnson se místo toho upsal projektu jménem Jungle Cruise, který se u Disneyho snaží oživit už několik let. V jednu dobu… (více)

Bourneovský The Rock

Bourneovský The Rock

11.07.2014

Dwayne „The Rock" Johnson je momentálně na vrcholu kariéry. Letos ho sice uvidíme jen v Herculovi a seriálu Ballers, v příštích letech se ale vrátí jako Hobbs v Rychle a zběsile 7 i jako Roadblock v… (více)

Pod Rockem se zatřese země

Pod Rockem se zatřese země

16.10.2013

Dwayne Johnson jen nedávno dotočil historickou fantasy Hercules: The Thracian Wars a právě předvádí bicepsy na placu Rychle a zběsile 7 v režii Jamese Wana. Má ale v plánu několik dalších projektů, k… (více)