Sword Art Online

• Japonsko Sôdo Âto Onrain (více)
Japonsko, (2012–2020), 37 h 59 min (Minutáž: 23–48 min)

Režie:

Jošijuki Fudžiwara, Tomohiko Itó, Manabu Ono, Takaši Sakuma (více)

Předloha:

Reki Kawahara (kniha)

Kóiči Jamadera, Takehito Kojasu, Ken Narita, Tomokazu Seki, Jošicugu Macuoka, Natalie Hoover, Cherami Leigh, Ajahi Takagaki, Tóru Ókawa, Terujuki Tanzawa (více)

Série(4) / Epizody(96)

Koonix

[] Opening 1-Opening 2-Ending 1-Ending 2 [] Ani sám neviem presne popísať pocity čo z tohoto anime mám, na jednej strane je to super myšlienka, mmo hra vo virtuálnej realite, ktorá k tomu ešte aj (väčšinou:) dodržiava zákonitosti tohto žánru, a používa skratky, výrazy a úkony ktoré môžu ľudí ktorí s týmto žánrom nemajú žiadne skúsenosti poriadne zmiasť (som rád že už mám svoje odohraté:). Na druhej strane mi veľmi vadili prvé epizódy, z ktorých každá načrtla nejaký ten príbeh, s veľakrát zaujímavými postavami, ktoré však napriek tomu po 1-2 epizódach vyšumeli do prázdna. Človek si ešte môže pomyslieť - ok, predstavujú nám postavy ktoré zohrajú nejakú dôležitú úlohu v ďaľšom príbehu, ale ono nič, väčšina z nich sa objaví až v poslednej epizóde, a aj to povedia len pár viet. Čo sa týka zlomu zhruba v polovici seriálu, pre mňa osobne to nebol problém, a táto druhá dejová línia sa mi dokonca páčila ešte viac, asi hlavne vďaka tomu že bola celistvá, narozdiel od šialených časových, a náladových skokov v prvej polovici. Toto trochu pokazil akurát ten prehnaný záver (tie psychopatické ksichty fakt nemusím, škoda ze ich je všade plno), ale nečakane brutálny finiš vzhľadom na dovtedajšie "jemnejšie" razenie seriálu celkom potešil. Hudba štandart, pasovala a nevyrušovala, ale nie je to nič čo by som si musel púšťať aj po dopozeraní. Aby som to zrekapituloval, určite sa oplatí pozrieť si to, obzvlášť ak ste fanúšikom mmorpg, a snívate, že jedného dňa zažijete tento svet na vlastnej koži :) ()

Andrew_Deer

Hodnocení budu upravovat podle postupu příběhem. Kirito Kirigaya je obyčejný hráč. Stane se jedním z tisíce beta testerů novinky "Sword Art Online," která nakonec vydá pouze 10 000 kopií. Hra funguje přes jakýsi nervegear, který si oskenuje hráčovo tělo a pak promítá hráči do mysli průběh klasické MMO hry. Očividně akorát funguje jinak, nepotřebuje klávesnici ani myš, proste používá hráčovy myšlenky. Úžasné, nemyslíte? Vše se ale zvrtne ve chvíli, kdy hráči zjišťují, že byli ve hře zavřeni a jakkoli se pokusí dostat ven, s vyjímkou dokončení hry, znamená smrt. Protože je Kirito betatester, má výhodu - informace jsou moc - zná veškeré bezpečné cesty, vyzná se v dungeonech. Zkrátka ví, jak se dostat na vrchol co nejrychleji. Pomůže mu to? --- 15.7. - Čím dál víc se mně to trefuje do vkusu! --- 23.7. Cítím se dost hloupě, když v MMO hrách umřu a znovu ožiju nebo mě oživí někdo jiný. Připadám si natolik šílený, že bych si SAO i zahrál. XXXXXXXXXXXXX Konečné hodnocení: Moc pěkné, nechá vás to přemýšlet, jak to skončí, bohužel díly, které neseznamovaly s prostředím SAO a ALO za nic moc nestály, animace byla v pozdější fázi průměrná, škoda toho, a do určité doby se nic nového nestalo. Přesto ale 4* za pěkně zpracovaný nápad, ač to mohlo být lepší. ()

Gucak

Pro mě jako pro hráče bylo toto anime povinností. Myšlenka hry kterou hrajete sami za sebe je skvělá. Rád bych jí zažil, ale prosím bez té druhé strany mince. Ta spočívá v tom, že když umřete ve hře umřete i v realitě. Welcome to the new Hunger Games ! O příběh je postaráno. A ta hudba co je použita při bojích :3 ! HUSINA ! I openingy jsou skvělé. Hlavně od Eir Aoi - Ignite. Poslouchám do teď. Doporučuji. 5*. Oblíbené postavy : Asuna, Kirito ()

char_t

95% za první půlku, 65% za druhou. První část nabízí originální prostředí i příběh, a rozhodně stojí za zhlédnutí. Potěší hlavně perfektně vyvážený poměr akce, dialogů, vztahů... Druhá část trochu vypadá jako na poslední chvíli domyšlený příběh ("Oukej, zní to dobře, ale můžete ještě přidat deset dílů, ať to není moc krátký?"), a veškerá hloubka je ta tam, ale celá tahle nastavená kaše naštěstí netrvá dost dlouho, aby stihla zničit celkový dobrý pocit. Ale druhé sezóny se trochu bojím :-) ()

Hees

Spojenie hier a anime je úžasný premyslený ťah. Veľa hráčov pozerá anime a vice versa (a opačne). Celkovo anime Sword Art Online je veľmi kolísavej kvality nie len čo sa týka jednotlivých dielov, ale hlavne toho, že každá séria začína dobre a premyslene a potom druhá polovica tej série je totálna blbosť až niekedy nepozerateľná, zrýchlená, spomalená, nepremyslená, alebo absolútne zbytočná. Takto sa to deje v každej jednej sérii Sword Art Onlinu a potom divák hodnotí celú sériu zle, lebo druhá polovica v ňom zanecháva zlý pocit! Samozrejme ja tu sériu SAO (ako sa zvykne nazývať) sa nesnažím zvoziť pod čiernu zem, naopak ja som celkom fanúšik SAO a dokonca aj jej romantických liniek ...aj prvej série a všade sa nájde nejaká kvalita. Veľa ľudí má za to, že SAO je proste odpad ja si to nemyslím a skôr si myslím, že SAO je príliš veľký mainstream, alebo aspoň toto anime do neho zo začiatku patrilo, ale čo je dôležité jednotlivé série ma bavili z rôznych dôvodov. ()

Galerie (1 093)

• Druhou sezonu lze v původní Light-novele napsané Rekim Kawaharou nalézt jako pátý a šestý svazek pod názvem "Phantom Bullet", v českém názvu "Fantomová kulka". (ČSFD)
  • První ze tří závěrečných písní „Startear“ nazpívala zpěvačka Luna Haruna. Druhou ze tří závěrečných písní „No More Time Machine“ nazpívala zpěvačka LiSA, která zároveň nazpívala i poslední „Shirushi“. (CarnTheNunya)
  • První ze tří závěrečných písní „Iris“ nazpívala zpěvačka Eir Aoi. Druhou „Forget-me-not“ nazpívala zpěvačka ReoNa, která též nazpívala i tu třetí, „Niji no Kanata ni“. (CarnTheNunya)