To Kapitola 2

• USA It: Chapter Two (více)

V pokračování nejúspěšnějšího hororu všech dob, se do města Derry vrací zlo a členové Klubu smolařů spojují své síly na místě, kde to všechno začalo. Uběhlo dvacet sedm let. Nyní již dospělí přátelé se dávno rozešli a žijí vlastní životy. Mike, jediný, který zůstal v jejich rodném městě, ale svolává ostatní členy klubu domů. Přestože jsou poznamenaní hrůznými zážitky z minulosti, musí každý z nich překonat svůj nejniternější strach… a čelit klaunovi, který je nyní mnohem nebezpečnější než kdy jindy. (Vertical Entertainment)

simply

Za mě celkem zklamání. Možná jsem příliš ovlivněná knihou, ale čekala jsem mnohem víc. První díl měl příjemnou Kingovskou atmosféru, která zde bohužel vymizela. Pennywise a jeho scény působily spíš vtipně než strašidelně a moc to nezachránilo ani dobré herecké obsazení. Na druhou stranu i přes svou délku mi film celkem ubíhal. ()

Flopik

It dvojka prináša viac menej to čo sme dostali v jednotke akurát s pár mínusmi. Najviac mi asi chýbala tá chémia medzi postavami kde v jednotke to bola parta ktorá držala spolu, no a tu mi to prišlo ako nastrkané postavy. Po hororovej stránke nič strašidelné( teda pre hororového diváka) avšak lakačiek bolo hojne niektoré fungovali niektoré vôbec. Chýbal mi Pennywise, nakoľko na plátne bol strašne málinko a na konci to tiež nebol úplne on.Celkovo som sa však bavil, hlášky sadli a na konci troška emócie.Film je naozaj dlhý a tým pádom sa bohužiaľ nevyhol hluchým miestam. Celkový koniec bol však krásny. Za mňa teda 4*, oproti jednotke horšie avšak neurazí a 70%. ()

Swoser

It: Chapter Two zakončuje filmovou adaptaci kultovního hororu Stephena Kinga a společně s prvním dílem (2017) tvoří pěti hodinovou epiku, která funguje jako celek, ale nikoliv jako samostatný film, natož pak horor. Po úspěchu prvního dílu jsem byl velmi natěšený na druhý díl, ale po zhlédnutí musím říct, že jsem zklamaný. Vše co v prvním díle fungovalo, tak tady neexistuje, humor suchý až zbytečný, strašidelné prvky žádné a tří hodinová stopáž. Recept na katastrofu. Naštěstí to taková katastrofa není. Má to několik světlých stránek, které mi pomáhaly to vydržet až do konce. Z hereckého hlediska nemám výtky žádné, obsazení na jedničku a skvělá hudba. Ale největším problémem je struktura. První akt v pořádku, ale loď zvaná To Kapitola 2 se začne potápět ve chvíli, kdy se dostáváme do aktu druhého. Je opravdu těžké napsat recenzi na tento film, aniž bych se dostal do spoilerů, tak se je jen pokusím omezit. Celá podstata druhé části je, že se naše postavy rozdělí a každý sám hledají určitou věc, která jim pomůže při závěrečné bitvě. Tímto hledáním strávíme tři čtvrtiny filmu. Což by ještě nevadilo, ale když celý princip toho je, že ve flashbacku je nějaký ten jumpscare a pak v realitě je taky jumpscare a to je jako celý, tak to nemá žádnou hodnotu. Nejhorší na tom je, že i po tom všem je ten plán k ničemu, což nás přivádí ke třetí části, která je zrecyklovaná z prvního filmu, kde "hrdinové" utíkají před velkým špatným plných CGI a nakonec kouzlo lásky ho porazí. Což mohli vlastně udělat už úplně od začátku. Velké zklamání. Bill Hader skvělý, ale celý film neutáhne sám. 4/10 ()

Hoe_Ba

S velkým očekáváním se většinou bohužel pojí i velká zklamání, oproti první kapitole nepochopitelný propad. Skoro tříhodinový LSD trip sice utekl rychlostí blesku, ale i přes vydařeně rozvinuté flashbackové sekvence musím film označit za těžko stravitelnou slátaninu. Přízraky jsou spíš k smíchu, než aby diváka děsily, zápletka s artefaktem jak z Věřte nevěřte a ani ten McAvoy v hlavní roli fakt nesedl. Kam se poděla dech beroucí atmosféra a sofistikované hrůzy dětských fantazií? Ve zkratce shrnuto jednoslovným popisem uslintaného kanálového klauna: shIT ()

Caine

A Oskara za nejlepší zprznění super předlohy letos získává...….. TO 2! Jak jsem jedničku považoval za sračku, tak dvojka mé očekávání ještě předčila. Nejdříve jsem tvůrce podezříval z toho, že knihu vůbec nečetli. Pak že ji nepochopili. Teď už ani nevím, co si mám myslet. Knížku totálně zprasili, to ten první díl byl k ní ještě docela milosrdný. Ta kniha je plná silných i strašidelných scén. Bylo z čeho vybírat! Na vlastní nápady odpovídající kvality autoři holt asi nemají. No a kdyby kniha neexistovala, tak je z toho jen dost nudný a hrozně nastříhaný nestrašidelný horor bez hlavy a paty. Divím se tomu Kingovi, že se v tom vůbec angažoval. :-( ()

Hernycztek

Pokračování nejúspěšnějšího hororu historie obstálo po všech stránkách, ač se to, vzhledem k hodnocení může zdát naopak. Hvězdný casting dospělé party vyvrací negativní ohlasy z recenzí, kde byla nejvíce kritizována ztráta atmosféry v podobě dětských představitelů. Nejenže jsme o onen původní ,,Looser's Club'' nepřišli, no on tu hraje důležitou roli, díky které by se teď oba díly, jeden bez druhého neobešly. Muschietti měl toto prolínání přítomnosti s minulostí natolik promyšlené a skvěle načasované, že je potřeba shlédnout nejdříve první kapitolu a oživit si tak původní příběh, aby vám do sebe všechno zapadalo. Obsadit současnou partu se povedlo na výbornou, jelikož jsou všichni podobní svým mladším verzím jak vzhledově, tak chováním, což je výsledek jejich hereckého umu a precizní práce tvůrců. O Billově talentu se vůbec nemusíme bavit, tam stačí vědět z jaké pochází rodiny. Pennywise jako takového jsme dostali méně oproti Chapter I., za to jeho ,,creepy'' podob tu bylo požehnaně a nejedna ,,jumpscare'' scéna byla infarktová nebo při nejmenším nepříjemná, a to navzdory tomu, že bylo předem jasné, že se něco takového chystá. Humor je tu zakomponován velmi chytře, kdy ho postavy používají jako obranu proti strachu. To tomu dává správný nádech racionality, protože by se tak zachovala většina lidí. Vysoký rozpočet byl vidět během celé tří hodinové stopáže, a jakkoliv se může závěrečná půl hodina zdát příliš přeplácaná CGI, tak to vizuálně působilo pěkně. Pozastavit by se určitě dalo nad nereálností, kdy pár postav válčí s Pennywisem a zbytek města, navzdory spoustě mrtvolám a pohřešovaných, o ničem neví. Stejně jako nikdo neřeší, že psychicky narušený, nebezpečný vrah Bo.... utekl z blázince. Ovšem na řešení takovýchto detailů, by nestačilo ani 5 hodin filmu. Chapter II. je tak stejně jako Chapter I. z hororového hlediska suverénně nejlepším filmem v roce a s největší pravděpodobností to tak i zůstane. ()

kamil.i

Prvej polovici To som udelil takmer absolutórium. Rozhodne to nebola stopercentná záležitosť, no šlo o nadpriemerný horor, ktorý nad kvality podobných počinov ťahali mimoriadne sympatické výkony detských hercov a príjemná retro atmosféra. Napriek menším obmenám sa príbeh držal logiky Kingovho diela. A čo druhá polovica? Partia ktorej sa oplatí fandiť a 80tkové retro ... všetko fuč. To je ale najmenší problém. Kvalitný horor? Ani náhodou! Myšlienka Kingovho opusu? Roztrhaná a pošliapaná. Mohli si tvorcovia už v úvode skrz Billyho postavu prorokovať tak spackaný záver? ()

radekgfx

V It: Chapter Two hrůzu nahání spíše tříhodinová stopáž než samotný klaun Pennywise, ale zatímco z délky filmu se v umných režisérských rukou stane benefit hrající za domácí tým, klaunské piškuntálie po celou dobu filmu dopadají spíše na plocho. Bod a uznání patří tvůrcům za schopnost zprostředkovat ucelený, osudů hlavních protagonistů držící se děj, jenž nepotřebuje dějové dramatické obezličky typu vyšetřování policie interferující – jak se říká na Bystřicku – se zájmy hlavních protagonistů. Nic takového ve filmu není. A je to dobře. Film díky tomu příjemně ubíhá a zmiňovaná tříhodinová stopáž se zdá subjektivně mnohem kratší. Film dle mě trpí dvěma hlavními nedostatky. Tím prvním je absence obecného ostnu překvapení, jenž byl tak predominantní v prvním díle. Parta dětí a motivy strachu vyjevované tématy mnohdy tak bezelstnými, jako je iracionální strach z temného sklepa, dle mě byly pro mnoho lidí určitým throwbackem – jak se říká na Strážnicku – do dětských let a byl to jeden z důvodu vpravdě pozitivního diváckého ohlasu. Nic takového ve druhém díle není. Parta čtyřicátníků konfrontovaná s postavou klauna prostě není tak silným motivem a film toto omezení nedokáže uspokojivě překonat. Druhým nedostatkem je posléze proces budování napětí a jeho pozice v žánrovém vymezení filmu. V okamžiku, kdy má jít protagonistům zdánlivě o život a Bill Hader do toho začne vtipkovat, jde celá snaha o jakoukoliv emocionální angažovanost ve vztahu k osudům hlavních hrdinů k šípku a divák začne neochvějně tápat. ()

jerenymo

Svůj předešlý komentář musím změnit na základě přečtení knižní předlohy. Hned jsem se na film koukal úplně jinak. Ale samozřejmě by filmu svědčila delší stopáž (či rozdělení na dva filmy). ((((((Bohužel tahle dospělá partička včele s "mladým Denzelem Washingtonem" nefungovala. Ani děs a napětí z předchozího dílu se nepodařilo přenést do této kapitoly. Koukatelný, ale první díl dal laťku hodně vysoko. Možná to opravdu chtělo tuhle kapitolu rozdělit na dva filmy a trochu si pohrát s charaktery postav.))))) ()

petikacka

Tak teď asi naštvu Verbala, ale mě se tohleto To nelíbilo...Líbilo se mi tedy víc než tamto To a toto To z r. 2017...Přesto si nemůžu pomoc...Mě nejvíc přesvedčila kniha, která mě pořádně dostala a vystrašila...Díky ní jsem si i vyřešila, spoustu svých životních strachů z dětství...To ( teď je to normální, obyčejné to) se ovšem ani jednomu z filmů nepovedlo...Teda tomuto To se nejvíce povedl vizuál, herecké obsazení i se nejvíce přiblížilo knize...Přesto jsem se, tak příšerně nudila a nepřišly vůbec žádné emoce...Sorry jako...Za mě 45% ()

TheSpearCZ

Jednoznačně pro velkou většinu publika zklamání roku a bohužel to vidím podobně. Nepochopil jsem přepálenou stopáž, kde byla minimálně hodina filmu složená z flashbacků a ze samotného prvního dílu... úplně zbytečné! Navíc nejlepší věc na jedničce (samotný Pennywise v podání Billa Skarsgårda) se zde vyskytuje velice málo a opravdu nechápu co si Andy Muschietti myslel. O napětí nebo snad atmosféře ani nemluvím. Na druhou stranu zas až takový průser to také není, hororově to stále funguje, potěšila například scéna s břitvou v koupelně a hlavně to tu tak trošku zachraňuje OPĚT skvělý McAvoy, který jednoznačně patří mezi nejlepší herce současnosti. Konec a samotné vyústění mě jen utvrdilo v tom, že Muschietti prostě nedokázal ukočírovat celistvý příběh a zklamání to je tedy naprosto zasloužené. Slabší 3* ()

Illy

To že dětští herci zvládli kapitolu 1 na výbornou je daný. Výkřiky typu "lépe než dospělí kolegové" mi přijdou na hlavu, i o dvacet sedm let starší verze hlavních postav byly přesvědčivé a já dostal dohromady přesně to co chtěl. Výborné ztvárnění románu který je označován jako Kingův magnetický opruz. Bavilo, líbilo a doporučuju. ()

Sunny.69

"Jednička" mě příjemně překvapila, docela se mi líbila i ta idea, že tuto knížní dějovou linku (kdy josu všichni dospělí) pojmuli jako druhý díl. Dává to smysl... Musím taky ocenit, že se dost dobře poprali s tím celým bizárem a bizarnímu vyvrcholení (myslím knížnímu), za mě rozhodně jedna z dobrých knižních adaptací. Ale... Je to hrozně dlouhé a to, jak moc je to dlouhé (a jak moc zbytečně natahované jsou některé scény z miunlosti) tomu ubírá na kvalitě. Ne, že by TO nebylo dobré, dostatečně děsivé, ale kdyby byl první polovina filmu o polovinu kratší, ničemu to neuškodí. Právě naopak, mělo by to po celou dobu rychlejší spád a člověk by měl asi více i pocit, že se tam vlastně něco děje. 165 minut je prostě moc. ()

jajsemja

Trochu jsem přeskočil a podíval jsem se nejprve na druhý díl. Může mi někdo prozradit, je ten první díl taky komedie? ()

Tet.Ew

Losers club NAVŽDY.................................................... ... Každý kdo četl knižní předlohu musí ten film milovat. Když přišel do kin první film nikdo to nečekal. Nikdo nečekal jakou kvalitu přinese a jaký pohlazení a zážitek si divák bude odnášet z kina. A laťka byla nasazena tak vysoko že ji nejde překonat a tak jsem počítal s možnostmi jako že se nepovede navázat tam kde to skončilo a film se nepovede a neosloví mne. NESTALO SE!!! Odcházím z kina a jsem plný emocí. Hrozně se mi to líbilo a tak jak si Andy poradil s těžší části knihy mě doslova položilo a spadla mi brada. Hrozně moc lidí se mě ptá jestli na to mají jít do kina jestli je do lepší jak jednička nebo jestli se budou bát popřípadě lekat. Moje odpověď je vždy stejná. Pokud se ti nelíbil první film nebude se ti líbit ani ten druhý. Děkuji za tento projekt opravdu se povedl. Nejsou to jen prázdný lekačky a nic neříkající příběh. Má to atmosféru, úžasný herecký výkony, humor, strach, a nejkrásnější barvy a kameru jakou jsem za poslední roky viděl. A nebál bych se, občas i na nějakou lekačku dojde. Za mě nejlepší horror všech dob a tím myslím dohromady oba dva filmy. ()

ROCK,THE

Jak dopadlo pokračování jednoho z nejlepších hororů co kdy vznikl? Jedním slovem famózní. Skvěle né-li lépe odvyprávěné než předchozí díl. Herecké výkony jsou přímo špičkové a Andy Muschietti jejich potencionály využil na 100%. Co se týče Pennywise jako takového tak Bill Skarsgård je opět ve svém živlu role mu pasuje přesně na míru a dostáváme tak přesně toho hrůzostrašného klauna na kterého jsme se dva roky od první kapitoly těšily, spolu s tím dostáváme i mnoho nových zobrazení a skvělých efektů již zmiňovaného klauna. Výprava filmu je úžasná a příběh jako takový je grandiózní, leč si mnoho lidí stěžuje na to že film je až moc zdlouhavý a nudný dle mého osobního názoru tomu tak není, režisér chtěl odvyprávět příběh se vším všudy i s mezi scénami a vše do sebe perfektně zapadá takže se prostě povedlo. Film je napínavý, zábavný, dojemný a nechybí ani mnoho nepředvídatelných lekaček. Čili kdo má trochu vkus a cit pro kvalitní příběh tak se rozhodně nudit nebude. Dále bych opět chtěl vyzvednout soundtrack od žáka mistra mistrů Hanse Zimmera a to nikdo jiný než Benjamin Wallfisch který si s hudbou opět náramně vyhrál stejně jako v předchozím dílu a posunul hudbu svým hororovým stylem zas o level výš, rozhodně doporučuji poslech i samotného soundtracku nejen jako doprovod k mistrovsky natočenému dílu ale i jako mistrovsky složená hudba sama o sobě. Takže k závěru všem fanouškům kvalitního filmu a dobrého hororu doporučuji ať neváhá a hned jak bude moct navštíví kino, a dejte si pozor ať vám něco nespadne do kanálu mohl by vám to pak nabízet tančící klaun který je prostě... TO KAPITOLA 2 Mé hodnocení: 9.5/10 ()

Chundys

Ta úmorně dlouhá stopáž celému filmu podkopávala lekavé momenty ve srandovní taškařici ve finále, což je veliká škoda, protože by to klidně o hodinu kratší v klidu být mohlo! První díl byl ale parádní, takže to že se nepovede dvojka je v pořádku! Málokdy to vyjde ()

zahadum

Ruky a nohy posekať a tvorcov zavrieť do telefónnej búdky s Pennywisom ktorý má v ruke dvojmetrový konský vibrátor a zahrá sa na inseminátora ! ! ! ()

Omnislash

cetl jsem, ze "it: chapter two" je vyrazne horsi nez jednicka, ale takovouhle filmovou tragedii jsem opravdu necekal. nejdesivejsi scenou byla ta, kde hned na zacatku parta volicu trumpa (chybely jim jen MAGA ksiltovky, vazne) zmlati par gayu a jednoho se pokusi zavradzit. v tom ale pennywise paradoxne vubec nefiguroval. zbytek byla jen prehlidka velmi bidnych efektu a neskutecne protahovanych scen bez hodnoty pro dej. strasidelneho na tom nebylo vubec nic, naopak ta mizerna kvalita byla misty spis az komicka. takove podivne scifi, ktere nevi, cim chce byt. prvni dil pritom nebyl vubec spatny. tohle ale pusobi, jako by za tim stali uplne jini lide... kdyz to ted tak ctu, ono to vlastne je celkem desive. jen asi ne tim zpusobem, ktery zamysleli tvurci ()

Muschietti míří od Flashe k Batmanovi

08.09.2019

HORROR NIGHT v multikině Premiere Cinemas

HORROR NIGHT v multikině Premiere Cinemas

29.08.2019

Již ve středu 4. září 2019 multiplexy Premiere Cinemas Praha a Olomouc předvedou zbrusu nový koncept akcí PREMIERE HORROR NIGHT s předpremiérou hororu To Kapitola 2. PREMIERE HORROR NIGHT je filmový… (více)