Reklama

Reklama

Představte si policajta, který umí číst ve vaší mysli.... a pak jí odhodí pryč! Jeho táta byl scanner. On sám je scanner. Samuel Stazjak byl jedním z dětí, jejichž vývoj ovlivnil pochybný testovací lék. Ten u svých obětí nastartoval výjimečné telepatické schopnosti a umění číst lidskou paměť a ovlivňovat jeho činy. Bohužel má tento preparát také hrůzné vedlejší účinky. Smysly scannerů jsou tak napnuté, že z toho časem úplně zešílí. Jedinou zmírňující látkou je ephemerol, který omezuje možnosti scanování. Pokud ho však člověk nebere, stává se časovanou bombou, připravenou kdykoliv vybuchnout. Proto se také Samuel Staziak dává k řadám policie, aby své pekelné umění využil pro boj se zločinem. Jeho soupeřem však nebude nikdo menší,  než samotný otec všech scannerů. (Řitka video)

(více)

Recenze (36)

Campbell 

všechny recenze uživatele

Scanner od Cronenberga je klasika, a když byl úspěšnej proč neudělat další díl? No tohle je prostě béčko na který jde dobře koukat. Quinn je sympaťák a starý dabing co si pamatuju to jen umocnil, sice se nedočkáme moc krvavých orgií, či nějakého velkého gore(to si tvůrci šetřily na druhý díl), ale film i přesto běží dál a dál do zdárného konce. Celý film prostupuje taková pohodává krásná atmosféra toho správného béčka. ()

fcreading 

všechny recenze uživatele

Už úvodná scéna mi naznačila, že sa bude jednať o veľmi zaujímavý príbeh točiaci sa okolo policajta, ktorý je Scannerom, teda človekom, ktorý ochraňuje ľudí a zabíja nepotrebné zlo. V pólke som si ale uvedomil, že sa pozerám na Cronenbergovu kópiu a tým pádom ma to totálne zarazilo a mal som problém tento film dopozerať, ale keď som si uvedomil, že je to béčko a hrá sa to na slušné béčko, vravel som si: No čo už, není to až také zlé a ono to ani nebolo, len stále som mal v hlave ten originálny príbeh od Cronenberga, na ktorý nikdy v živote nezabudnem a žiadny iný režisér, ani Pierre David mi tento skvelý pocit neukradne 60 percent. PS: Idem si pustiť Cronenbergov originál. ()

Reklama

honajz 

všechny recenze uživatele

Jsou to slabé čtyři, dějová linka nepostrádá klišé podobných filmů, ale mně se líbil ten pokus o jakousi realističnost v rámci v podstatě sci-fi žánru, ty vnitřní běsy jsou zahrané fakt dobře (u scény nad fotbalovým hřištěm jsem se docela bál), navíc to tady má čtvrt hodiny před koncem zajímavou mysteriozně snovou pasáž. Richard Lynch strašně připomíná Rutgera Hauera - co mne překvapilo, že on, ani Daniel Quinn, už nežijí, oba zemřeli v podstatě ne tak staří. A film také hodně stojí na výkonu Hilary Shepard - její podání vysmáté věštkyně, z toho až mrazí, prostě vysmáté zlo. Taková klasika 90. let v tomto žánru, naprosto sebejistě režijně, dějově i herecky vedená. ()

tron 

všechny recenze uživatele

Pozrel som si „hlavnú“ trilógiu nazvanú Scanners z rokov 1981 - 1991, ktorú počiatkom 80. rokov pomáhal odpáliť Cronenberg. Pamätám si, že už ako puberťákovi ma mimoriadne sklamala, pretože avizovala vybuchujúce hlavy, ale nakoniec to bolo celé o dosť inom a až na pár detailov sa s hlavami nič výnimočné nedialo. Paradoxne sa „to“ s nimi začalo diať až v polovici 90. rokov, keď k pôvodnej trilógii pribudli dve béčkarské pokračovania nazvané Scanner (všímate si tie rafinované rozdiely, však?), ktoré vznikli v rokoch 1994 a 1995.  Pribudli úmrtia a najmä nechutné efekty s maskami, hlavami a pridruženými časťami tiel. Scanner: Policajt sa (na rozdiel od pôvodnej trilógie) na nič nehrá a jedná sa o očividné krvavé béčko. ()

Chrustyn 

všechny recenze uživatele

Když David Cronenberg přišel v 81 roce s filmem "Scanners" nejednalo se o bůh ví jaký zázrak ale film zaznamenal slušný úspěch, na kterém se přiživily ještě dvě slabé pokračování. Avšak nejen dnes tvůrci z úspěšné látky dolují maximum (zdravíme Saw) ale i dříve měli podobně blbé nápady a proto vzniklo toto. Nudné béčko s béčkovou výpravou, béčkovými herci a béčkovými triky. Kdyby to alespoň byla zábava. ()

Zajímavosti (3)

  • Natáčení filmu probíhalo v Los Angeles (Kalifornie, USA) od 25. ledna do 22. února 1993. (GASTON73)

Reklama

Reklama