R´ha

(festivalový název) (amatérský film)
  • Německo R´ha
všechny plakáty
Celý film
Krátkometrážní / Animovaný / Sci-Fi
Německo, 2012, 6 min

Mimozemšťan, zajatý a mučený zlovolným robotem, vypráví divákovi příběh o vyvražďování svého druhu a chystá plán na útěk a záchranu zbytku svých blízkých. (DaUr)

Celý film

Terzeus

Tu nejde o príbeh takže hodnotenie je tu vzhľadom k nemu trochu irelevantné. Ide o ukážku toho, čo sa dá pokiaľ má človek odhodlanie, niečo ho baví a nepustí sa do roboty kvôli tomu, že nemá peniaze. Kaleb Lechowski si získal práve svojím zapálením a skvelými efektami prakticky vybudovanými bez peňazí, len z láske k filmovej technike, špeciálnym digitálnym efektom a StarCraftu. Výsledok je nadštandardný animák, ktorý svojím príbehom vytrie zrak každému neskeptikovi. 85% ()

Piri

Chlapec má talent. Pri dnešných technológiách, resp. programoch to skutočne môže dokázať každý, kto má čas, chuť učiť sa a má doslova nekonečnú trpezlivosť. Ak by som hodnotil prevedenie, tak to je na 80%, aj keď s elementárnymi chybami, na študenta animácie a VFX je to však zarážajúce. Ak si dal tak záležať na budovách a iných scénach, tak nepochopím, ako mohol odfláknuť lietajúce objekty, ktoré fakt vyzerajú ako starý Enterprise na šnúrkach. To mi prišlo komické. Ak to porovnám s ďalším samotvorným dielom The Passenger od Chrisa Jonesa, tak Jones aspoň svoje video spravil bez chýb. ()

animaxis

Docela mě překvapilo,že tento film udělal dvaceti dvou letý student.Po vizuální stránce je to krásné.Ale bohužel ne úplně všechno.Svět krásný,robot,mimozemštan,...Ale ty stíhačky mi přišli nedodělané.Normálně by mi to nevadilo,ale když je tu všechno tak vizuálně dokonalé,tak si na těch stíhačkách měli dát více záležet.Ještě mě velmi zaujal vzhled mimozemštana.Nemohu uvěřit tomu,že se jedná o amatérský film! ()

sirien

Obsah: Storka o tom jak AI vyslíchá zajatého mimozemšťana. YT link na Dust channel. Hodnocení: Jako... opět to je tradiční v podstatě neoriginální námět a je to i vcelku předvídatelný, ale to převrácení do perspektivy mimozemšťana tomu dává určitou hezkou humornost navíc. Sice to sou hodně silné dvě hvězdičky, ale pořád jen dvě... ()

JohnnyD

Wow! Neuveriteľne presvedčivé. Síce je to len update Terminátora s náznakom zaujímavej úvahy, ktorú ďalej nerozvíja a to ako sa "ľudstvo" môže brániť vzbúreným strojom, bez toho, aby použilo stroje. Jediné výrazné mínus je, že je to skôr prehliadka schopností a vizionárstva tvorcu ako ucelený kraťas a do očí bije pointa filmu:"toto dokážem, dajte mi pár melónov a nakrútim vám sci fi roka", no každopádne držím palce! ()

• Město zahrnuje 50 kompletních modelů budov. (DaUr)
  • Film upútal pozornosť a “vytrel zrak“ veľkým štúdiám v Hollywoode. Rozmýšľalo sa, že by sa natočil aj celovečerný film. „Jeho dielo je nielen profesionálne, je aj nadštandardné. Môžeme tam vidieť zábery, ktoré vyzerajú, ako by boli natočené za 150 miliónov amerických dolárov,” povedal Scott Glassgold z IAM Sports & Entertainment. (Carol Pifková)
  • Dvaadvacetiletý student pracoval na tomto snímku 7 měsíců, 10 hodin denně. (DaUr)