Černá komedie vypráví příběh herce Riggana Thomsona (Michael Keaton), který se v minulosti proslavil filmovou postavou kultovního ptačího superhrdiny Birdmana, a nyní se s vypětím sil snaží o svůj divadelní debut na Broadwayi. Riggan doufá, že když uspěje jako režisér a herec nového ambiciózního představení, oživí svou upadající kariéru. V mnoha ohledech to je riskantní krok. Ale bývalý filmový superhrdina si dělá velké naděje, že díky tomuto konečně získá uznání jako umělec a všem včetně sebe dokáže, že ještě není odepsaný. Premiéra se pomalu blíží, když se představitel titulní role v jeho hře během zkoušky za podivných okolností zraní a je třeba ho rychle nahradit. Na základě doporučení hlavní herečky Lesley (Naomi Watts) a na naléhání Rigganova nejlepšího přítele a producenta Jakea (Zach Galifianakis), Riggan nakonec neochotně přijme Mikea Shinera (Edward Norton), který je naprostou neřízenou střelou. Mike je ale zárukou toho, že se představení vyprodá a sklidí chválu kritiků. Kromě samotných příprav na premiéru se musí Riggan vypořádat i se svou přítelkyní a herečkou ve vedlejší roli, Laurou (Andrea Riseborough), se svou dcerou Sam (Emma Stone), která právě prodělala odvykací léčbu a nyní pro něj pracuje jako osobní asistentka, a také s bývalou manželkou Sylvií (Amy Ryan), která se čas od času objeví v zákulisí. (Cinemart)

Psichi

Prvni polovina byla skvela a ja se skvele bavil, super kamera a zajimave dialogy a kazda malickost pekne zapadala. Bohuzel druha pulka uz me tolik nebrala. Zase tolik sem vyvoj postav nevidel a prestalo se vlastne skoro uplne mluvit a to me bohuzel uz tolik nesedlo. Mam podobne filmy rad, ale tady mi neco chybelo. I kdyz nektere sceny jsou perfektni. Tak 60% ()

balcazar

Skôr dráma ako komédia. Z niektorých vecí mi normálne naskakovali zimomriavky: vnútorný hlas hlavnej postavy, ktorý ju počas celého filmu prenasledoval, kamera, ktorá robila s postavami to isté, hlavná myšlienka filmu a jeho svojské spracovanie, divadelné scény, ktoré sa mi občas miešali s tými z "reálneho" života (no nemožno to hodnotiť negatívne), skvelý Edward Norton (ako vlastne aj viacero vedľajších postáv ako napr. Galifianakis), rovnako kvalitný abstraktno-metaforický záver filmu. V úvode som sa trochu nudil, potom sa to rozbehlo a neskôr som si uvedomil, že to bolo tak trochu potrebné pre ďalší priebeh filmu. ()

Franc1s

Sakra to byl záhul, vtip, satira,psychedelik až nechutně zábavně vyobrazená dnešní doba, kde vše se točí okolo supervšeho. To vše v hypnotické hudbě, jak kdyby stále někdo nacvičoval na bicí :) A velice povedená kamera-jak-na-jeden-záběr, až tedy do finále. I když mi trvalo, než jsem se ze začátku chytnul, ty dvě hodiny stáli za to! I kdyby se všem nelíbilo, pro každého je tu něco... Jinak Keaton a Norton, zahráto na jedničku! Po druhém shlédnutí, bych dal i 9/10 :) takhle 8/10. ()

Drtic

Film založený na uveriteľných postavách, a dramatickom postupne, až nenápadne gradujúcom dramatickom príbehu. Hlavná postava Riggana Thomsona stejne ako samotný film uviazla niekde medzi drsnou realitou a ilúziou. Film je unikátny svojim strihom ktorý vlastne ani vo filme nieje vidieť, a preto dej filmu spolu z kamerou krásne preplúva, a divák nieje ničím rušený. Birdman sa dá označiť za skvost ja som, ale vydržal pozerať až dokonca len vďaka strihu, a kamere. ()

Mouchal

Začnu tím, jaká je v tomto filmu úsměvná ironie mezi osudy Riggana a jeho hereckého představitele Micheala Keatona, kdy oba zmínění sdílejí stejný herecký status vyčpělého komiksového hrdiny (na jedné straně Birdman, na druhé Batman). Ale nenechte se zmást, tím nesnižuji kvalitu herectví Michaela, spíše naopak. V Birdmanovi si střihl svou roli s lehkostí a i přes jeho postupující věk má neskutečné charisma. Co se mi ale na filmu líbilo nejvíc byla jednoznačně kamera. Film byl natočen takovým stylem, jakoby ani mezi scénami nebyl žádný střih a filmový děj tak ladně postupuje pořád kupředu a neustále se něco děje. Technická stránka naprosto bez chybičky i přesto, že tu nějaké výrazné "mega" efekty neuvidíme. Jde spíše o detailní efekty, které prokreslují takřka každou lokaci a situaci. Každopádně i tak mě film ponechal mírně zklamaného, ale možná si za to můžu sám svým velkým očekáváním. Čekal jsem více humoru, který se dostavoval bohužel až po druhé půlce a některé scény mi přišly celkem nadbytečné a bez významu. Věřím tomu, že si film fanoušky najde, ale věřím i tomu, že v tomto žánru se dají nalézt daleko lepší kousky. 75% ()

Inozuka

Birdman není zas až taková pecka, jak by se podle recenzí a zdejších komentářů zdálo. Ano, je to dobrý film, promyšlený a precizně natočený, ale někdy až moc rozvláčný a točící se v kruhu. Michaelu Keatonovi role sedla jako přišitá a rovněz Edward Norton si svou hereckou primadonu očividně užil. Nejvíc mě však fascinovala hudba, která spočívá jen z nepřetržité bubenické eskapády černošského pouličního hudebníka. Ta muzika film hodně drží a posouvá do úplně jiné dimenze. A její propojení s titulky je vskutku geniální... ()

Pathrose

Film má několik argumentačně silných míst (o vkusu, Hollywoodu, vytváření umělecky 'prázdných' blockbusterů či filmové kritice), jež člověka přinutí trochu více přemýšlet o hodnotách vytvářených filmů, každopádně celková forma zobrazení zmíněného vyzdvihování umělecké hodnoty divadla oproti prostoduchým akčním filmům se superhrdiny je chladná a odtažitá. Neubírám filmu skvělé výkony Keatona a Nortona, bohužel film jako takový nestrhne. Budete jím spíše pomalu proplouvat a mám pocit, že film plně nevyužil možnosti jak ukázat divákům, že ne všechno 'umění musí být nudné'. ()

desade

Na mňa film nepôsobil ako dráma, ani ako komédia (a už vôbec nie čierna). Len ako trapný (nie tragikomický) príbeh v istom čase "slávneho" herca, ktorý po natočení nejakého "betmena" podľahol presvedčeniu o nesmrteľnej sláve, z čoho má nevyliečiteľný komplex, celý život hodil za hlavu a žije v oblakoch. Prelínanie reality so snovými predstavami hl. hrdinu je tiež trochu nešťastné, človek zo začiatku nevie, na aký žáner sa má naladiť. Keď po čase pochopí, že sci-fi to asi nebude, dá vám na konci facku "koniec". Nechápem ten "boom" okolo tohoto filmu. A keby sa tam nemihol E. Norton, dám asi za 1. ()

West

Umělecky laděný snímek o vyhaslé slávě herce (Michael Keaton) , který chce znovu nastartovat svou kariéru hrou na Broadwayi. Kamerou a střihem precizní. Herecky výborné (hlavně Ed Norton), scénářem originální, ale mohlo to být víc záživnější.. Černý humor pobavil, i Birdmanova halucinační "schíza". Přesto nemůže konkurovat Whiplash, která měla naprosto grandiózní konec. A tak to vyzní, jako utichající činel pouličního bubeníka na 5th Avenue... ()

ppospisil

A sakra,co teď,jak hodnotit? Na jednu stranu naprosto uchvacující film hereckými výkony,režií,nestřihem a kamerou,ale na druhou stranu - Proboha za co,ty španělskej blázne? V mých komentářích bývám seriozní,ale tady mi odpusťte.Až příliš mě to nasralo!NEbýt těch komiksových debilovin a ujetých scén s debilním ptákem,by ten film byl pro mě téměř dokonalý(90-100%),ale takto se to dle mého vkusu úplně vypařilo a v ústech zůstává částečné zklamání.Tohle jsem nedokázal skousnout,ne když jsem viděl skvělé obsazení,děj a hlavně Keatona.Ach jo,jak bych si přál tu komiksárnu vidět jako součást filmu,ale pro mě to tam nebylo.80%/// "Zmatené" komentáře: Radek99, Arbiter ()

Matt007

Velice chytrý tah tvůrců zasadit příběh do divadelní scény, člověk si více všímá famozních výkonů téměř celého hereckého obsazení, 5 hvězd ode mě Birdman nedostane, ale 4 jsou opravdu zasloužené. A k hercům Oskara za vedlejší role by určitě zasloužili Norton a Stone. Michael Keaton výborný, ale spíše mě uchvátili herecké výkony Emmy a Edwarda. No uvidíme v noci po předávání Oskarů. Další Oskary bych dal za hudbu a kameru. ()

Forty-

Keby si filmy mohli dať kokain, tak by vyzerali presne takto. Intenzivna ochutnavka broadwayskeho zivota ocukrena neuveritelne skvelou pracou majstrov kameramanov. Tempo to malo fantasticke, interpretacia mysterioznej a nadprirodzenej stranky hlavneho hrdinu ostala krasne ponechana na divaka. Skoda troska slabsej hlavnej zapletky, ktora ma nejak extra nezaujala. 90% ()

arajnoha

Až absurdní jak se u tohoto filmu dokáží místní pseudokritici vyjádřit a podpořit své názory lecjakým jiným filmem. Vytáčí mě, když tu lidé píší recenze plně objektivní. Mě se snímek líbil na tolik, že po prvních 30 minutách, když jsem šel na záchod jsem si sám sobě nahlas povídal, jak skvěle tu či onu věc ve filmu vyřešili. Od všudypřítomných bicích přes reálné prvky zákulisí divadelní scény až po velmi potěšujícího Nortona, který si zase zahrál ve filmu s tendencí "Let's fuck up their minds". Přes ty průhledné hlavy, k nimž se dostávám mezi řádky těch kometnářů, kterým film "prostě nesedl" se nemůžu lehce dostat. Hořká zaujatost sráží pro mne perfektní film a mne nezbývá než ho hvězdičkami jak cípů v pentagramu podpořit. Krátce novodobý film s těžkou pravdou dramatického inkubátoru co naráží do hlavy režiséra zobákem. ()

Demonic189

Ked som si tento film pustil prvýkrát, tak som to znechutený vypol po slabej polhodinke. Reparát som začal s dabovanou verziou a čuduj sa svete, ono to funguje a celkom sa mi to páčilo. Tak či onak, určite by som ale film skrátil o minimálne 20 minút. Keaton je ale fantastický, Norton mu výborné sekunduje, hudobný podmaz sakra originálny (ala Whiplash), kamera sama o sebe geniálna, posledná polhodinka výborná a scéna v slipoch to najsmiešnejšie, čo som za posledné mesiace na obrazovkách videl. Sypem si teda popol na hlavu a davam s prižmúrením oka síce slabé, ale predsa 4*. ()

Acrobat

Človek sa stal kritikom, lebo nedokázal byť umelcom. / Žiaľ aj na tomto filme sa prejavuje moja ohraničenosť, neschopnosť socializácie a pochopenia satiry, ktorej úprimne nerozumiem. Neschopnosť (či nezáujem, kiež by som to vedel) empatie o ľudí s ktorými a v krajine v ktorej som nebol. O Lubezkim nepochybujem ani na nanosekundu. Lietanie a predstava je blok mysle, uvedenie pracujúce ktorý vníma rozkrádanie štátu do nádejných, ale falošných vôd - výborné, čiastočné riešenie nech ste kdekoľvek. Špina ulíc a veľkomiest, chce sa veriť v presahy na relativizmus vzťahov a riešenie, ale dennodenné kauzy – nevyriešené. Už si odpadom a chodiacim vrecom. Nehovor iné, lebo je tu múr vyjadrení. Neslobodný žijem a stráca sa obraz v zrkadle. Birdman ako výpoveď, polovičná realizácia. Suverénne najmdlejší Alejandro. Ale či je aj liekom? Suverénne najmdlejší Alejandro. (videné 28.02.2015, BDrip) ()

haWranka

Neskutečně těžko hodnotitelná záležitost. Jako celek na mě působil film divně - v tom dobrém i špatném slova smyslu. Jednotlivosti byly ale dost dobré. Kamera, (ne)střihy, herecké výkony, scénář, to vše bylo skvělé. Hudba šla úplně mimo mě. A myšlenku jsem asi úplně nepobrala. Jestli si dám někdy repete, to nevím, ale hodnocení možná ještě přehodnotím, až se mi to víc uleží v hlavě. ()

Michael Keaton vs. třetí světová válka

Michael Keaton vs. třetí světová válka