Chování maskovaného zločince při přepadení auta bezpečnostní agentury probudí zájem Václava Plíška (B. Polívka). Policejní bard po odchodu od pražské mordparty hlídá bezpečí zákazníků nákupního centra a záznamy z kamer hravě doplní odborným komentářem. Pro nováčky na 1. oddělení tak může působit jako přechytralý důchodce. Přesto rád nabídne své zkušenosti mladším kolegům a přispěje k vyšetření případu. (Česká televize)

Pepi74

Musel jsem dát pět *. V porovnání s prvními dvěma díly se zde ukázalo, že mladý nadějný je jen namistrovaný blb, který uráží každého, kdo je podle něj níž než on. A tady narazil na Polívku a Hanuše a to mu nevyšlo. Ta průhledná paní pronesla jen asi dvě věty a tak jsem byl ještě víc spokojený. Za to druhá hvězda. Zbytek je za to, že se ukázalo, že je potřeba mít zkušenosti a ne jen sebevědomí. Jediné co mě mrzí, že jsem neviděl Skopala, jak kropí škorpionem tu dodávku. A ještě jedna věc - opravdu by si kriminalisté tak dlouho mysleli, že ten bezdomovec by mohl být pachatelem? Jak by pod tu kuklu nacpal to háro a Krakonošovy vousy?! ()

Chudobka

Tak jako ostatní mě potěšil návrat pánů Polívky a Hanuše. Ovšem postava Vladyky už spíš působí jako karikatura, i když má občas světlé chvilky. Škoda, Vladyka je dobrý herec. Zatímco Bočková podle mě do týmu skvěle zapadla a je uvěřitelná, Juraj Loj na mě stále působí prkenně a amatérsky. Nejvíc se mi líbí Petr Stach. Víc než Ondřej Vetchý. To, že jsem pachatele odhadla hned na začátku, mi nevadilo. ()

strom-z

Jako dobrý a zároveň souhlas s bloom, že Vladykův dřív suprovej Sršeň už je tady chvílema opravdu zbytečně moc na hraně laciný parodie - ten samej problém mi zkazil závěr pilotní epizody, kdy do tý doby naprosto dokonale ztvárněnej Korejs Hanušovi/režii sklouzl do totální karikatury, ne v dobrym slova smyslu. A jako ta chemie originálního castu v prvních dvou řadách (byť Chmela už mi to občas trochu kazil) byla prostě per-fekt-ní a tady už je to nějaký chladnější a necejtim z toho tak ty vztahy - v originále i Devadesátkách byly častý prostřihy do soukromí, tady zatim nic. Souhlas, že Bára Bočková je přesto fajn a Juraj Loj zatim celkem nuda, nicméně i božstvo jménem Spáčilová prohlásilo, že třetí řada roste s dalšími díly, takže samozřejmě koukám dál, bavím se slušně, spíš myslím, že takřka dokonalý kvality původních dvou řad to holt nedosáhne, ale už teď je to i tak opět výýýraznej nadprůměr a (opravte mě) jediná opravdu poctivá krimi v TV. ()

angel74

Potěšil mě návrat Boleslava Polívky a Miroslava Hanuše do staré party, ale jinak musím říct, že všeobecné nadšení nesdílím. Na rozdíl od mnoha ostatních diváků sice nemám problém s novými postavami v podání Juraje Loje a Barbory Bočkové, nicméně zdá se mi, že kriminální případ s názvem Veteráni tvůrci nepřevedli na televizní obrazovky zrovna moc dobře. Největší potíž vidím v poměrně snadné a rychlé odhadnutelnosti pachatele, díky čemuž pak vyprávěný příběh postrádá jakékoliv napětí. Tuto skutečnost by většina zdejších hodnotitelů určitě jinému detektivnímu seriálu neodpustila, tak nechápu, proč jim to tady nevadí. (60%) ()

Enšpígl

Přesně tohle tomu chybělo, starý dobrý postavy, je až neuvěřitelný, jak dva herci dokáží (Hanuš, Polívka ) dokáží dodat to správný divácký koření. Celý se to posunulo nahoru Hanuš vs Vetchý. Hanuš vs Juraj Loj a jako dezert Bolek Polívka versus stará parta a versus Juraj Loj. Mimochodem postava Joraje Loje vedle Hanuše dostala úplně jiný a pro mě mnohem, ale mnohem zajímavější lak. Navíc mě i případ hodně bavil i když i tvůrci Případů dělají klasickou chybu filmových kriminálek, když totiž udělají okruh podezřelých, ale z těch podezřelých je jen jeden známější herec.......no, kdopak bude asi pachatel ?? Tohle bohužel je klasika, která mě zničí mnoho jinak kvalitních českých krimošek, resp zkazí moment překvapení. ()

• 1. oddělení koordinuje vyšetřování recidivisty Lustiga (Svatopluk Skopal) s Jihočechy, konkrétně s Táborem. Josef Korejs (Miroslav Hanuš) ke konci epizody mluví o tom, že Jihočeši prošetřují Lustiga v souvislosti s vykradenou hernou ve Voticích, které však leží ve Středočeském kraji, okrese Benešov. Tvůrci zřejmě zaměnili Votice za Mladou Vožici. (MIK0cz)
  • Policisté se do garáže dostanou pod záminkou, že hledají ztracené štěně německého ovčáka jménem Pelé. Takového psa si scenárista Josef Mareš pořídil po odchodu od policie (zmiňuje to v knize „Moje případy z 1. oddělení“). Pes se jmenuje podle slavného fotbalisty, protože fotbal byl Marešovou velkou zálibou. (melica)
  • Když se policisté probírají zadrženými zbraněmi pachatele, jsou krátké palné zbraně každá zvlášť v sáčku, ale dlouhá zbraň není chráněna před otisky a policisté ji berou do rukou bez rukavic. (sator)