Detektivka Hazel Micallef (Susan Sarandon) si poklidně žije ve společnosti své matky (Ellen Burstyn), utišujících léků a alkoholu. Brutální vražda v sousedství ale jejím nerušeným životem pořádně zatřese. S pomocí svého kolegy (Gil Bellows) a policejního nováčka (Topher Grace) odhaluje sérii podobných vražd, ke kterým došlo v celé zemi. Když místní kněz (Donald Sutherland) naznačí možnou spojitost s dávným rituálem, Hazel své pátrání zaměří na náboženského fanatika, kterého k činům žene smrtící vnitřní hlas. Film na motivy románu Ingera Ashe Wolfea nabízí výpravu do temné krajiny víry a strachu. (Bontonfilm)

emma53

Já se ztotožńuji s většinou uživatelů, kde jsem podle hodnocení většiny usoudila, že moc velké nadšení se nekonalo. Role Hazel v podání Susan Sarandon byla nevděčná, ale ona prostě umí, to se jí upřít v žádném případě nedá i když bych uvítala s jásotem daleko větší ponor do její postavy. Takhle působila jen jako policajtka, která je věčně přiopilá a nebo pod vlivem prášků a kde se důvod jejího sebedestruktivního chování dozvídám až téměř na konci. Biblická linie, která vedla k sérii vražd, mně vysloveně nesedla, nebo to bylo špatným zpracováním....... já nevím, ale za mě je to ve výsledku nakonec dvojka. ()

mac000

Co odlišuje tento thriller od jiných filmů se sériovým vrahem je skutečnost, že oběti se nabídly k obětování dobrovolně s cílem zachránit své duše, zatímco vrah věř tomu, že je léčitel, jenž dokáže vzkříšení zemřelého tím, že nabídne dvanáct obětí ze své vůle. Tedy nikoliv obvyklý motiv úchylného predátora pronásledujícího svou kořist. Scénář je dobře vybudovaný a udržuje v napětí až do konce. Film je přepisem thrileru The Calling, který pod pseudonymem Inger Ash Wolfe napsal kanadský romanopisec a básník Michael Redhill. Kniha je první ze série prozatím tří románů žánru "mystery" s policejní detektivkou Hazel Micallefovou jako hrdinkou(vydaná roku 2008). Druhá část serie, pod názvem "The Taken", vyšla roku 2010, třetí část potom roku 2012 pod názvem "A Door in the River". ()

MiniRecenze

Když koukáte na dobrý thriller,tak čekáte dobrou zápletku,která Vám v samotném závěru zamotá hlavu.Když koukáte na krimi,tak čekáte dobře obkecaný motiv a jeho rozluštění.V tomhle snímku se nedočkáte ani jednoho a to ani v případě kombinace žánru mezi sebou.Spousta nudných a zbytečných dialogů,které se s Vámi jak smrad potáhnou skoro dvě hodiny.Téměř bez napětí a absolutně zpackaný závěr. SLABÉ!!! ()

hanagi

Klasická detektivka, zachmuřená a bez efektů, která si bere vzor ze skandinávských kriminálek. Hrdinové sledují stopy a neřídí se žádným zázračným vnuknutím, konec je tedy předvídatelný, protože se drží logiky a nesnaží se šokovat. Občas mě vysloveně potěší právě ta jednoduchost, snaha držet se reality a jen lehce nahozený nějaký ten otazník. A Susan Sarandon ještě nikdy nezklamala! ()

XXXXXXXX

Kdepak, doby, kdy masoví vrazi vraždili čistě na základě tělesné blízkosti a očního kontaktu, jsou nadobro pryč! Dnes je to Ebola támhle, c4 tuhle a inovace v oboru sériový vrah není v žádném případě vyjímkou. Představte si, že se nám vraždy dokonce přemístily i do kostelů a fikaný vrah si dokonce domlouvá čajové dýchánky, na dobu určitou přes internet! No Ježíš by valil bulvy! A teď mě prosím omluvte, musím jít sehnat ještě jednoho kultistu a paruzie Archanděla Uriela, už bude fuckt na spadnutí! A kdybych náhodou žádného dlouho nemohl najít, vezmu zavděk třeba i nějakým tím trashmetalistou kult jako kult. ()

• Příběh je natočen podle stejnojmenného románu, který napsal Michael Redhill. Publikoval ho však pod pseudonymem Inger Ash Wolfe. (Terva)
  • V čase 1 hodina a 5 minut jde na letišti proti policistovi turista v kraťasech a tričku, ač se děj odehrává na konci zimy. (JerryPilsen)
  • Natáčení probíhalo převážně v obci Dundas v kanadské provincii Ontário. (Terva)