Muž z Vysokého zámku

• USA The Man in the High Castle
USA, (2015–2019), 36 h 6 min (Minutáž: 45–70 min)

Tvůrci:

Frank Spotnitz

Předloha:

Philip K. Dick (kniha)

Alexa Davalos, Rupert Evans, Luke Kleintank, DJ Qualls, Rufus Sewell, Michael Rispoli, Carsten Nørgaard, Conor Leslie, Rick Worthy, Hank Harris, Ron Roggé (více)

Série(4) / Epizody(40)

Flekster

Zatial som videl iba dve casti. Ale je to velmi dobry serial. Proste take zamyslenie sa typu co ak... Co ak by vsetko dopadlo inak ako by svet asi vyzeral. Velmi sa mi to paci a musim si to setrit aby som celu 1 seriu nepozrel za dva dni. ()

PaKo1980

Knihu samotnou od Philipa K. Dicka jsem nečetl, ale po shlédnutí první řady seriálu to určitě napravím. Děj samotný tak neuvěřitelný že se prostě neubráníte zamyšlení nad tím zda by to tak opravdu mohlo být, kdyby to ti němčouři a japonci vyhráli. První řada možná trochu utahanější. Z tak velkého tématu šlo asi vytěžit vice, ale i tak.. Vidět hákový kříž na Empire State Building, dost silný zážitek. ()

Jindra_S

Atmosféra alternativy "Co kdyby vyhráli Němci 2.světovo?" je vykreslena perfektně, postavy jsou plastické, s celou škálou motivací, pocitů a činů, které je ženou kupředu. SPOILER: Bohužel, čekal jsem, že se konečně něco pohne kupředu a stejně jak v knize ... nic. Na rozdíl od knihy je přidáno vyšetřování atentátu, nějak se to ukončí, ale to hlavní, kde se berou filmy, jak je možné přecházet mezi realitami apod. se samozřejmě nevysvětlí. A takto je to možné protahovat několik sezón až k úpadku zájmu diváků (Jako jiné seriály). Takže seriál lze opravdu doporučit jen těm, kdo mají zájem o atmosféru. ()

JanniV

To, co mi po velkém očekávání nedala kniha, jsem dostal o tohoto seriálu. Jen ta poslední scéna v posledním dílu mi přišla drobet nevysvětlená. :-D Těším se na druhou sérii. 5* ()

kristovanoho odpad!

Četl jsem knižní předlohu a stálo to za hovno. Zkusil jsem seriál a překvapivě, stál za hovno. Ještě by mohli udělat komiks, ať je hovní triumvirát komplet. ()

hujerita

Vcelku spokojnosť. Pomalé tempo zo začiatku troška vadilo, ale keď sa to rozbehlo bolo to ono. Možno troška viac akcie a napätia by seriálu neuškodilo a mnoho vecí zostalo rozbehnutých, tak som zvedavý na druhú sériu, ktorá už má aj trailer a ten vyzerá výborne. Uvidíme či si druhá séria udrží latku kvality alebo ju ešte zdvihne. Smith "number one" ()

sclavux

Historické sci-fi, alternativná história, Hitler, Nackovia..perfektne namiešané, pre fanúšika histórie je to proste elektrizujúce. Musel som to pozrieť na jeden hlt, v práci som sa tváril, že pracujem..proste musel som pozerať! Už sa neviem dočkať pokračovania, dúfam, že bude..ak nie, predám obličku a dám tvorcom, nech pokračujú :) A taký menší vtip na záver... hrubokrkého nácka sa pýtaju, či vie ako sa volal Hitler krstným menom...vraj sa volal Heil :) Heil funf! :) ()

pekkanik

Toto je tuším prvý seriál, čo hodnotím... Tak pekne po poriadku. Najprv som si poctivo prečítal Dickovu knihu. Tráviť som to musel dosť dlho. Statočne som sa pustil do seriálu. Zatiaľ mám za sebou tri diely. Na rovinu - atmosféru z knihy sa zatiaľ do seriálu preniesť nepodarilo - ani som v to nedúfal, ale čakal som, že aspoň niečo z ducha knihy sa tam objaví... Čerta starého, nejdem tu vyratúvať zásadné rozdiely, to by bolo na tri A4, kniha je kniha, seriál je seriál, O. K. Ale - pri sledovaní som mal stále silnejší dojem, že je to propaganda proti nechutným Japoncom a chvála viac - menej normálnych Nemcov (v knihe je to presne naopak). Vzdialená love story je naozaj vzdialená reálnemu chápaniu, ľudský tajný agent sa vyskytuje naozaj len vo filmoch (a seriáloch), vážení tvorcovia, ak vám ide o utuženie ekonomických vzťahov s Nemeckom a oslabenie s Japonskom, toto pochopí aj momentálne zaostalý. Ale prečo kvôli tomu natáčať seriál? Zatiaľ dve hviezdičky za výpravu a za hercov. A idem sa pustiť do ďalších častí, ak to bude takto pokračovať, asi sa dostaneme k jednej hviezdičke - a taký dobrý nápad to bol.... ()

dalia

Po 2. sérii stále vynikající, napínavé, pečlivě promyšlené a originální drama. Působivé herecké výkony a spletitý děj, který se odkrývá jen postupně a přináší stále nové otázky. Přesvědčivé ztvárnění alternativní historie. Po 4. sérii musím říci, že to byl skvělý seriál, ale zakončení bylo nelogické. Jediným řešením situace by podle mne bylo zničení portálu. Nechápu, co by bylo pozitivního na tom, kdyby se stalo to, co na konci seriálu. Z toho by byl jen neskutečný chaos. Navíc proč nikdo z příchozích není překvapený? Všichni věděli, kam jdou? Proč najednou ti, kdo měli žijící protějšky v druhém světě, při průchodu portálem nezemřeli? Brýle už taky nikdo nepotřeboval? Škoda, jinak to bylo výborné. Nejlepší postavy John Smith, Tagomi, Kido a Childan. ()

raininface

Vymakané zobrazení alternativního světa. Perfektní herecké obsazení. Skvělá úvodní znělka. Bonusy: supermateřská kráska Chelah Horsdal + šéf Yakuzy a nazi agent Okamura. ()

KiR0

O tomto seriálu jsem se dozvěděl relativně nedávno... a přiznávám se, že jsem očekával něco ve stylu herního Wolfensteina... ale nečekal jsem něco tak syrového, tak uvěřitelného... první sérii jsem dal 100%, ale druhá série byla mnohem lepší... a závěrečné finále 2. série bylo úchvatné... a to jak v záběrech v Berlíně či v USA... ()

Gandalf_Sedy

Nejsem schopný tenhle seriál ohodnotit. Knihu miluju a první série mi učarovala; líbily se mi všechny ty "guess your game" věci, pohled do tak nějak absurdní a totalitní společnosti, příběhy v podstatě obyčejných lidí. Ten konflikt japonské a německé kultury (spíše teda jen nacistické). Druhá série přinesla víc akce a zodpověděla otázky, vyvrcholilo několik příběhů, ale ztratilo se to cosi, co se mi na první sérii tak líbilo. Třetí sérii jsem neviděl a ani nechci. Podle traileru už vůbec nezáleží na těch lidech a na té společnosti; všechno se stane lacinou bitkou mezi fanatickými vůdci a pár vyvolenými z "odboje" - už žádný pan Childan a jeho krámek, Frink a ukrývání jeho původu...za mě to bude děsná nuda. ()

BigJohn02

Z Dickovy předlohy si seriál bere v podstatě jen námět, pak se vyvíjí zcela po svém. Tagawa, který kdysi proslul v rolích potetovaných jakuzáků, zde ve své životní roli - jeho ministr Tagomi je nositelem tradic a posledních zbytků pokory a cti - přesně toho, čeho se skopčákům nedostává. Dějem nás provází šmrncovní Juliana, která vyroste z obyčejné holky v bojovnici odporu. Některé špeky jsou fakt boží - třeba J. Edgar Hoover jako šéf náckovské ARBI nebo to, že hlavní árijskou postavou je Gruppenführer s tak obyčejným americkým jménem: John Smith. K vyvrcholení třetí série dojde velmi předvídatelným způsobem, který ale vyvolá až bolestivou zvědavost, kam se bude děj ubírat v poslední sérii. ()

BranuliQ

Nemám slov. Seriál odohrávajúci sa v alternatívnej realite, v ktorej Nemci v spolupráci s Japoncami vojnu vyhrali a rozdelili si celý svet? Sem s ním. Nechápem, ako je možné, že som doteraz tento seriál nevidel, pritom som ho registroval. Neuveriteľne mi to sadlo. Seriál tiež oplýva veľmi chytrým scenárom, ktorý dej prekrúca do naozaj veľmi nečakaných a o to lepších situácií, pričom všetko stojí a padá na postavách. S tými sa scenár veru nemazlí. Každá postava skôr či neskôr dostala priestor na to, aby sa ukázala a hoci nie sú všetky najzaujímavejšie, tie hlavné ako Juliana, Smith, Tagomi či Kido seriál dvíhajú takmer k dokonalosti. Stavím sa, že keby si niekto pustil prvú epizódu a potom hneď hoci akú napríklad zo série tretej, bol by náramne prekvapený, akým nečakaným a skvelým vývojom tieto postavy prešli. A hoci akčnejšiu linku seriál tak trochu postráda, pribúdajúcimi epizódami človeku dôjde, že v tomto príbehu akcia ani potrebná nie je. A to som sa ani na chvíľu nenudil, čo je myslím obdivuhodné. Divák si užije všetky tri série takmer narovnako, ale len ak tvorcom pristúpi na ich hru s paralelnými svetmi a pochopiteľne prijme to, že v neskoršej fáze sa Man in the High Castle mení takmer na čistokrvné sci-fi. Ja som im na to skočil aj s navijákom a bola to pre mňa vynikajúca jazda, ktorá sa možno 4. sériou premení aj na takú, ktorá si zaslúži miesto v mojej Top 10, samozrejme za predpokladu, že sa príbeh uzavrie spôsobom, ktorý ma nesklame. 1. SÉRIA: 90%, 2.ŚERIA: 100%, 3. SÉRIA: 95% ()

eoj

Podařilo se udržet vývoj příběhu až do konce. Posledních pár minut bych střihnul, ale což. 90 % ()

godzilak

První tři serie byla docela jízda. Zajímavý alternativní svět, docela zajímavý příběh i postavy. Je tam spousta věcí co úplně nedávají smysl, ale ty tři řady to vlastně tak nějak funguje. Čtvrtá řada je vlastně celá špatně a kdyby to ukončili po třetí řadě bez zakončení udělali by lépe. "Naroubovaný" happy end na konci seriálu jen podtrhuje, jak špatná špatná byla čtvrtá serie a díky tomu nelze dát vyšší hodnocení, pokud to má člověk hodnotit jako celek... ()

Amazon zachránil The Expanse

Amazon zachránil The Expanse