Radko

Drsný ultra cool kapitán Danko z Moskvy prichádza do USA otestovať pružnosť amerických pravidiel vyšetrovania v priamej konfrontácii s rusko násilným lapaním zloduchov. Grča zábavných hlášok i nechceného humoru v drsnom deji, plnom mŕtvol. Film obstál v súboji s časom, na rozdiel od mnohých iných akčných kriminálok z 80. rokov. Odpúšťam drobné nedokonalosti. Konfrontácia kapitalizmu , symbolizovaného pornofilmom v tv, ktorú si Danko v prvý večer pobytu pustí v hotelovej izbe, rešpektovaním práv zločincov a púšťaním relaxačnej hudby na odbúranie stresu, s boľševizmom. Vyhrávajú riešenia ruských záťažových momentov vodkou a účinná fyzická konfrontácia vypočúvaných. Poznámka: Na Slovensku sme mali v rokoch 2016-2020 na čele parlamentu menovca hlavného hrdinu - kapitána Danka. Spoločné mali náchylnosť k Rusku; u slovenského kapitána Danka bol zjavný poníženecký postoj k Putinovi (záber, akým spôsobom sa klaňal a podával ruskému prezidentovi ruku pri vojenskej prehliadke v Moskve hovorí za všetko), takže v porovnaní s nekompromisným ruským Dankom, uvedomujúcim si zákerné politické hry mocných, bol slovenský Danko len podržtaškou Ruska, žiadnym hrdinom. Poznámka 2: Dobre mienená rada o zastrelení politikov, ako prvoradom vyriešení problémov, nemá chybu. ()

Lacike

Koncom 80tych rokov Sly aj Arnie natocili pre nich netypicke buddy movie komedie a mna vzdy stvalo, ze vtedy ked boli este v spickovej forme, nespojili sily. Namiesto toho si vybrali inych partakov. Sly si vybral Russela a vytvorili rovnocennu dvojku a Arnie Belushiho a tu jednoznacne dominoval Arnie a Belushi cely cas pôsobi ako vtipny poskok. Arnie tu mal najskôr obstaravat hlavne akciu a na ukecanom Belushim mal spocivat humor, ale tie najlepsie hlasky ma nakoniec aj tak Arnie. Holt je zvyknuty zo svojich soloviek obstaravat aj humor a ide mu to aj tu perfektne. Ale inak je chemia medzi nimi slusna. Arnie ako soviet predvedie aj vtipnu rustinu a cely cas je strohy vdaka comu je dost zabavny. Belushi tu je skôr za blba, ale tiez vtipneho a vlastne ma nenapada vela filmov, v ktorych by podal lepsi vykon. Zaporak Ed O'Ross je dôstojnym protivnikom. Potesi aj par dalsich znamych hercov. Hnusny xicht Brion James tu ma zabavny vystup, Peter Boyle zahral v tej dobe netypickeho sefa, ktory neustale nevrieska na nasich hrdinov, ale vsetko berie s kludom, kraska Gina Gershon bola este neskutocne mlada, mihne sa tu aj nas milovany Otík János Bán a cim by bol Arnieho film v tej dobe bez camea Sven-Ole Thorsena. Zapletka je na tu dobu originalna. Sovietsky a americky polda musia riesit pripad. Dnes to uz pôsobi zastaralo, ale zaroven to ma vdaka tomuto spojeniu neopakovatelnu atmosferu. Takze je to cele zabavne, obsadenie je slusne ale ako celok mi to pripada trochu nezazivne. Chybaju mi tu poriadne akcne sceny. Mame tu nejake prestrelky a na konci slusnu nahanacku na autobusoch, ktoru pouzili aj v dalsich filmoch, ale nejak extra ma to neuchvatilo. Musim priznat, ze Slyov buddy movie pokus je o nieco zabavnejsi a ma aj lepsie akcne sceny. Ale zase ma Arnie väcsie svaly, co v tomto filme naplno dava na obdiv. V mojich ociach Červená horúčava naplno nevyuzila svoj potencial a vysledok je slusny standard asi ako väcsina filmov rutinera Waltera Hilla. 6/10. ()

dobytek

Neni to taková typická Arnoldovina plná akce, výbuchů, střílení a krve. Je to spíš taková buddy-movie ve stylu třeba Smrtonosný zbraně a celej film stojí hlavně na hromadě různejch hlášek, který jsou docela povedený. Jinak se ve filmu v menší roli objeví na chvilku i Otík Rákosník z Vesničko má středisková. ()

LION-MR.T

Schwarzenegger jako ruskej tvrdej polda společně s James Belushim coby tvrdej drzej sprostej polda z větrnýho města Chichaga? Rozhodně,ano. Arnold dokáže bejt otravnej a nepříjemnej ale zároveň skvěle zapadající. Belushi má ve filmu ty nejlepší hlášky. Původní distributor Guild Home Video-teď Bonton. Radši se budu dívat na ohranou kazetu se starým s dabingem než na super DVD s nezáživným dabingem. ()

Gimp

Ve scénáři je děr jako v ementálu a úplně to postrádá bitky jeden na jednoho - Arnold je naprosto nevyužitý. James Belushi občas utrousí nějaký ten rádobyvtipný kec, ale zas taková sláva to taky není.. Zajímavé možná tak ohledně zkoumnání různých stereotypů o Rusech, jenž sám Váňa Danko zběsile podporuje. ()

• Režisér Walter Hill usoudil, že je Arnold příliš mohutný, proto zhubnul o 10 liber. Naopak, James Belushi 10 liber přibral. (Džejkop)
  • Film sa medzi ruským publikom nestal kultovým (napriek tomu, že ruský hrdina vyznel pozitívne), pretože bol podľa nich len veľmi slabým stvárnením tak ruského jazyka, ako aj ruských stereotypov. (marlon)

Stallone: Méně brutality, víc srandy

Stallone: Méně brutality, víc srandy