sniper18

Arnold v osemdesiatych rokoch prakticky neustále striedal kultové filmy s tými priemernejšími a v rámci čistokrvného akčného žánru je práve Červená horúčava asi z nich najslabší. A pritom kladov je tu dosť, film sa môže oprieť o celkom zaujímavý nápad a slušnú zápletku o ruskom policajtovi, ktorý spojí svoje sily s americkým kolegom, aby dostali nebezpečného obchodníka s drogami, s ktorým má Rus nevyriešené účty, keďže mu zabil partnera a ani ten scenár vôbec nie je zlý. Dve tretiny si film drží slušné tempo, rusko-americká spolupráca je dostatočne zábavná, postará sa nielen o trochu odlišné vyšetrovanie metódy, ale aj o viacero výborných dialógov a hlášok, prčom ani to samotné pátranie po zločincovi nesklame, aj keď nie je ničím výnimočné. Ale práve posledná tretina, kedy to má celé vygradovať ma dosť sklamala, tu ma už nezaujalo takmer nič a dopozeral som to len zo zotrvačnosti. A film výraznejšie nepodporí ani akcia, úvod v Rusku ešte slušne navnadí a obe sekvencie ma bavili, ale zvyšok filmu už ponúkne len jednu krátku prestrelku a pár maličkostí a to je teda poriadne málo. A finále s autobusmi je teda to posledné, čo ma v akčnom žánri zaujíma. Inak obsadenie vôbec nie je zlé, Arnold chwarzenegger je tu stále vo vrcholnej forme, takže má charizmy na rozdávanie, dokonca aj James Belushi je celkom zábavný, aj keď ho inak moc nemusím, k tomu niekoľko známych tvárí vo vedľajších úlohách, ako Laurence Fishburne, Gina Gershon a Peter Boyle, len by to chcelo lepšie vybrať zápornú stranu. Ed O'Ross nie je zlý, ale chémia medzi ním a Schwarzeneggrom vôbec nefunguje a to dokonca ani v ich spoločných scénach a nemá ani výraznejších poskokov, vlastne len malý černošský gang. A Walter Hill si tu opäť odvedie svoj štandard, všetky jeho filmy majú slušnú vizuálnu stránku a zaujímavú atmosféru, ale vždy im ešte trochu chýba k tomu pravému akčnému zážitku, určite aj väčším množstvom akcie. Takže ani Červená horúčava nie je vôbec zlý film, už som ho videl viackrát, len jednoducho vzhľadom na akčné osemdesiate roky a prítomnosť Arnolda vo vrcholnej forme by som čakal trochu viac. 62% ()

3DD!3

Čím starší film je, tím je i lepší. V dnešní době už takový snímek uvidíte těžko. Mrtvoly vršící se jedna přes druhou, všichni mluví sprostě. Prostě stará dobrá osmdesátá léta. Schwarzenegger (ve vrcholné formě) je klasický sovětský "robot" a James Belushi zase klasický neschopný americký policajt. Takže není nouze o zábavné situace ani o akci. Myslím, že takovou honičku v autobusech už nikdo nikdy nenatočí. Ach jo, zase na mě dýchlo dětství. Mimochodem, kdo z vás si všiml "Otíka" Jánose Bána z VESNIČKO MÁ STŘEDISKOVÁ? :-) ()

Lacike

Koncom 80tych rokov Sly aj Arnie natocili pre nich netypicke buddy movie komedie a mna vzdy stvalo, ze vtedy ked boli este v spickovej forme, nespojili sily. Namiesto toho si vybrali inych partakov. Sly si vybral Russela a vytvorili rovnocennu dvojku a Arnie Belushiho a tu jednoznacne dominoval Arnie a Belushi cely cas pôsobi ako vtipny poskok. Arnie tu mal najskôr obstaravat hlavne akciu a na ukecanom Belushim mal spocivat humor, ale tie najlepsie hlasky ma nakoniec aj tak Arnie. Holt je zvyknuty zo svojich soloviek obstaravat aj humor a ide mu to aj tu perfektne. Ale inak je chemia medzi nimi slusna. Arnie ako soviet predvedie aj vtipnu rustinu a cely cas je strohy vdaka comu je dost zabavny. Belushi tu je skôr za blba, ale tiez vtipneho a vlastne ma nenapada vela filmov, v ktorych by podal lepsi vykon. Zaporak Ed O'Ross je dôstojnym protivnikom. Potesi aj par dalsich znamych hercov. Hnusny xicht Brion James tu ma zabavny vystup, Peter Boyle zahral v tej dobe netypickeho sefa, ktory neustale nevrieska na nasich hrdinov, ale vsetko berie s kludom, kraska Gina Gershon bola este neskutocne mlada, mihne sa tu aj nas milovany Otík János Bán a cim by bol Arnieho film v tej dobe bez camea Sven-Ole Thorsena. Zapletka je na tu dobu originalna. Sovietsky a americky polda musia riesit pripad. Dnes to uz pôsobi zastaralo, ale zaroven to ma vdaka tomuto spojeniu neopakovatelnu atmosferu. Takze je to cele zabavne, obsadenie je slusne ale ako celok mi to pripada trochu nezazivne. Chybaju mi tu poriadne akcne sceny. Mame tu nejake prestrelky a na konci slusnu nahanacku na autobusoch, ktoru pouzili aj v dalsich filmoch, ale nejak extra ma to neuchvatilo. Musim priznat, ze Slyov buddy movie pokus je o nieco zabavnejsi a ma aj lepsie akcne sceny. Ale zase ma Arnie väcsie svaly, co v tomto filme naplno dava na obdiv. V mojich ociach Červená horúčava naplno nevyuzila svoj potencial a vysledok je slusny standard asi ako väcsina filmov rutinera Waltera Hilla. 6/10. ()

Niktorius

Rudé horko? Narudlé vlažno! Z námětu se dala ukuchtit perfektní akční komedie, ale to by Walter Hill musel nasadit ostřejší tempo, natočit povedenější akční scény (ne, systém záběr na střílejícího hrdinu následovaný protizáběrem na padajícího padoucha fakt není moc cool) a především vykřesat nějaké jiskry z konfrontace Danka a Rostavilliho... Pár vtípků se sice povedlo, ale nestačilo to na víc, než na veleprůměrnou kriminálku s pěkně nasvícenými scénami. ()

Bauer

Tenhle film musel být v roce 1988 hit ale v dnešní době je to klasika.Arnold Schwarzenneger jako Rus??? Ani náhodou to je jako kdyby byl MR.Bean Afroameričan ale i tak je Arní dobrej a James Belushi......skvělej.Dobrej film s dobrou akcí , skvělýma hláškama a konečnou autobusovou honičkou co víc si přát od filmu se Schwarzennegerem?? ()

• Arnold Schwarzenegger se musel kvůli této roli naučit něco rusky, u této role mu byl výhodou jeho přízvuk. [Zdroj: kniha Total Recall: Můj neuvěřitelný životní příběh – Arnold Schwarzenegger, Peter Petre] (asdfasdf)
  • Autobusy, se kterými Rostavili (Ed O'Ross) a Danko (Arnold Schwarzenegger) svádějí závěrečnou honičku, nesou označení MCI (Motor Coach Industries) MC-7. V době natáčení spadala MCI pod společnost The Greyhound Corporation. Jako většina typů měly i MC-7 přezdívku Challenger. (Robbi)
  • Při při pohřbu Dankova kolegy Jurije Ogarkova (Oleg Vidov), kterého zastřelil Viktor Rostavili, je na náhrobku uvedeno 1949-1988. Když se ale Ivan Danko (Arnold Schwarzenegger) v Chicagu zapisuje do hotelové knihy, uvádí datum 8/4/87. (Robbi)

Stallone: Méně brutality, víc srandy

Stallone: Méně brutality, víc srandy