Sam Decker (Dolph Lundgren) své ideály dávno ztratil a svůj poslední den na bojišti státního školství tráví dozorem nad těmi největšími výtržníky, kteří za trest zůstali po škole. Školní budova se má ale brzy stát bojištěm skutečným. Dobře organizovaná skupina zabijáků vyzbrojená zbraněmi a výbušninami vtrhne do školy v domnění, že je prázdná, a hodlá si v ní udělat základnu pro svou pečlivě naplánovanou loupež. (oficiální text distributora)

MickeyStuma

Když to vezmeme kolem a kolem, tak tento snímek je na způsob typické 'seagalovky' , jen s tím rozdílem, že tady nikdo nikoho neunesl. Dolph Lundgren tu hraje nějakého Sama Deckera, který patřil mezi nejlepší vojáky v konfliktu v Bosně. A světe div se, po návratu z války se stal učitelem tělocviku na Lincoln High School. No tak dobrá, dejme tomu, i bývalý voják se musí nějak živit, ale to by se nesměla stát taková podivnost, že onu školu přepadnou teroristé. A vlivem toho se začnou dít věci. Takovýto námět nám připomíná také jinou hvězdu akčních videofilmů, tentokrát z řad režisérů. Na počátku 90. let takové náměty natáčel například Jim Wynorski. V podstatě je to celé jeho styl. Tento rádoby filmový počin se tak zařazuje mezi snímky o smrtonosné pasti, tentokrát ve škole. Absurdnost nezná slitování a tak tu máme akční podivnost, která předčí očekávání v tom nejhorším slova smyslu. Dolph je Dolph, od něj se dá čekat ledasco, ale když se zaměříme na samotné žáky, kteří se do toho dostali jenom proto, že museli být za trest po škole, svou bojovou zdatností snad předčí i samotného Dolpha. Podivný děj, podivné dialogy, podivné situace a jejich řešení, podivný zkrátka celý film. A protože těch podivností je více než dost, něco takového skutečně zhlédnout jen na vlastní nebezpečí. Tímto jakoby jsme se skutečně vrátili zpět na přelom osmdesátých a devadesátých let, kdy takových podobných snímků vznikalo přehršel. ()

PenaPP odpad!

Nechápu, proč se Dolph Lundgren pořád pouští do natáčení tak děsných filmů. Možná by to měla být spíš komedie než akční drama. Ještě jsem neviděl, že by se někdo nebyl schopný při vystřílení celého zásobníku z automatu trefit do skupiny lidí ani jednou jedinou kulkou. Studenti kryjící se za balíky slámy v tělocvičně před kulkami mě také skvěle pobavili. Co se děje týče, také nic převratného, no a hlášky povětšinou spíš trapné než originální. Prostě ztráta času. ()

Yojimbo

Jedna hvězdička nikoliv za kvalitu, ale za úpadkovou zábavu, která ve zhuleném stavu nadchne, v střízlivém "jen" pobaví svou blbostí. Nelogišností je tolik, že by se tam dala popsat jedna A4ka, ale nejvíc jsem se bavil, když student na elektrickém vozíku hravě utekl ve školních chodbách nepřátelskému zabijákovi, který se ho snažil dohonit na motorce!!!! Jako akčnímu filmu jedna hvězdička s odřenýma ušima, jako parodii bych tomu dal plný počet. ()

dainio odpad!

To byl ale zase pořádný shit ! Trapné "céčko", u kterého nevíte, jestli se máte smát nebo plakat nad ubohostí. Dolph je sice herec, který většinu filmů dělá pro videa, ale i toto mi na něj přišlo moc. V celém snímku je taková řada nelogičností a trapných krkolomností, že by pro to nestačil ani formát A5. Již hlavní záporák "nemá chybu". Hláškuje ultra-debilní kidy, divně se pitvoří, neustále se cucá s ženskou, která jakoby vypadla z nějaké sci-fi porno-parodie. Grimasí se jako nějaký zoufalý klaun bez angažmá. Jeho parťáci = nemají konkurenci. Pořád jen střílí a střílí. Ale, že by někoho zasáhli, to teda ne. Všechno neživé, trefí - lidský terč nikoli -- a to dokonce ani z jednoho metru. Panečku, to jsou "bandité". Nemluvě o tom, že mají neustále plné zásobníky. Velká otřesnost. Korunu celému filmu dávají poškoláci. Zvláště synek na vozíčku, který je nejdrsnější ze všech. Jak už zde bylo zmíněno, tak honička po škole, kdy se prohání elektrický vozík vs. chopper, se jen tak nevidí. Řekl bych, že se to musí zapsat do historie nejvíc trapných scén v dějinách filmu, jako takového. Připočtěte si nesmyslné zpomalené záběry (neznám jejich účel), urážku herectví jako celku, mega-ubohé hlášky a happy end po americku. ()

anitae

Pěkná parodie...aha, ona to parodie nebyla, ale mě to celkem pobavilo. Úplně normální střední škola - jeden učitel - úplnou náhodou je to bývalý voják, a po škole zůstane pár týpku s jednou těhotnou slečnou, po chodbě se řítí student na vozíčku - prostě nudné všední odpoledne.... a pak to už konečně vypukne - střílí tu úplně všichni a taky všichni mají velký problém s mířením, ale to nevadí, protože zabijáci vypadají a chovají jako chovanci ústavu pro choromyslné..zase jeden z béčkových filmů, který byl tak zoufale blbý, že mě nenechal ani usnout. ()

Lord Fuck

Tak nejdřív bych těm volům co překládaj názvy filmů do češtiny spřerážel ruce za ten "masakr". JInak film stojí za hovno, i když Dolphovi to tam celkem sekne. Ale ten posranej vozejčkář-to byla z nouce cnost! ()

HonzaMag

Masakr tento snímek způsobí spíše ve znuděných a otrávených řadách filmových diváků. Dolph spasitel "řádí" jako učitel. Jo, akční film se dá natočit také (h)různým způsobem... ()

Boris. odpad!

Strašně hloupej a nudnej film. Parta trapnejch padouchů, která je podle obsahu popsaná jako "Dobře organizovaná skupina zabijáků", což nechápu, když sem viděl třeba jenom jak přesně stříleli, bojujou ve škole s učitelem a skupinkou poškoláků. Učitel je ale bývalý voják a tenhle "masakr" vyřeší. ()

Acrobat odpad!

Antiherec Dolph v zúfalej snahe pretaviť svoj vojenský potenciál v boji proti tým najhorším, najtupším a najprehrávajúcejším zločincom v histórii kinematografie. JE nemožné pozerať ten film súvisle. Toľko agresie a zúfalstva prináša čo i len dialóg, beh, skrýša, streľba. Ako vravím je nad ľudské sily diváka vysvetliť si potrebu zobraziť 4-5-6 primitívnych zločincov ako niekoho kto má plán. Masaker na strednej škole je masakrom filmovej hniloby, grandióznej neschopnosti štábu, totálnej hereckej biede a škodným príbehom. Úplný blud. (videné 28.01.2020, Dajto archív) ()

boo-boo odpad!

Tak a ja som si myslel, že to nízke hodnotenie je Dolphom. V každom prípade, parta stredoškolákov ktorá po všetkých stránkach vyniká (zodpovedný gangster, tehotná holka, čo ubehne pomaly maratón, vozíčkar čo sa učil od Schumachera a iní) a k tomu banda TAK DEMENTNÝCH záporákov akú som dokopy už veľmi dlho nevidel. No a k tej všetkými hanobenej streľbe - ľudia strieľajú a strieľajú a okolo cieľov to iskrí a iskrí...a všetci bežia ďalej. No a keď ten hajzel policajt konečne niekoho trafí, tak ten má v náprsnom vrecku ploskačku...Pardon, spoiler, snáď vám nepokazím dojem z filmu. ()

vanityfair

Pane jo! Tak to bylo něco!Po tomhle filmu si řadím Dolfička do kategorie Z jiné planety( bude tam spolu s Chuckem, Claudem a Arniem)...nejvíc mě dostalo, že Lundgren je tak rychlej, že když běží spomalý se i čas! Né ted vážně...bylo to hodně zlý, špatní herci, špatný scénář, špatná kamera atd. Prostě tenhle film ve mě vyvolal to, že jsem od začátku fandila záporákům, a to asi neměl být úmysl! ()

Uberlord

Nemůžu říct, že by se mi to vyloženě nelíbilo. Je to slušně natočené béčko... Ale teda ty přestřelky... a vůbec ti "gansteři" to je děs... myšlenka není špatná, ale v závěru se to spíš podobá parodii. ()