Sam Decker (Dolph Lundgren) své ideály dávno ztratil a svůj poslední den na bojišti státního školství tráví dozorem nad těmi největšími výtržníky, kteří za trest zůstali po škole. Školní budova se má ale brzy stát bojištěm skutečným. Dobře organizovaná skupina zabijáků vyzbrojená zbraněmi a výbušninami vtrhne do školy v domnění, že je prázdná, a hodlá si v ní udělat základnu pro svou pečlivě naplánovanou loupež. (oficiální text distributora)

wikus odpad!

Haha, že masaker. Tak keď sa toto malo podobať masakru, naozaj neviem, čo pod týmto slovom *pán režisér*chápe.Otrasné. ()

Testament odpad!

Původně jsem chtěl být schovívavější, ale tohle ti Dolphe, po tom "srdceryvném" závěru nedaruji. Krom toho, že školu přepadne parta absolutních nul, které by Lundgren normálně zlikvidoval během minuty a ne za cca 90minut, je film napěchován tolika nelogičnostmi, až se domnívám, že Furie to netočil zastřízliva. Aspoň jeden originální nápad oceňuji: když studenti zastaví odpočítávání bomby k výbuchu, tak se čas nezastaví na obligátním 0:01, ale 0:02. Kolik scénáristů muselo dát dohromady takovýhle geniální nápad?:-D ()

bruceman7

Jeden extrémní megaspoiler! Banda naprosto tupých americko-maďarských(!) zločinců s výzbrojí hodnou celé čety přepadne americkou SŠ, vníž je identicky tupá skupinka študáků poškoláků. Celé osazenstvo je ale nutné do posledního študáka povraždit (včetně kripla na nitrovozíku a nabouchané dívky náhodou-budu-rodit-zrovna-teď), aby mohla tato vrcholně nebezpečná zločinecká buňka skrz sklepení tamní SŠ vlézt do kanálu, nad kterým přesně o půlnoci zaparkuje opancéřovaná kára vezoucí půl tuny heráku, hlídaná dvěma strážci (ti jsou ale hladce odrovnáni skrz vanu obrněnce několika přesně vedenými výstřely 9mm pistolí). No naštěstí banda neskutečně iritujících študáků poškoláků se pod vedením Dolpha Lundgrena (bývalého mariňáka, nyní učitele TV a dějepisu) dokáže proměnit v borce likvidující zločince umným zacházením s lukem, devítkama a mp5. Nejextrémnějším týpek je ale ten na vozejku, protože dokáže ujet idiotovi, co se školní chodbou řítí na chopperu! Nejdrsnější hláška: "já jsem těhotná, nezabíjejte prosím mé dítě" a "vydržte pane učiteli, já ty šmejdy zabiju!", také mě zaujala hláška od pana učitele k jednomu z študáků: "spočítej si náboje" (taky mu ale mohl dodat, že je jich v té devítce asi třicet, jak jsem napočítal). Nejvíc krutá hláška je ale až ke konci, kdy jeden z náctiletých hrdinů v záchvatu euforie že to dobře dopadlo všem oznamuje, že "Jsem otec! Jsem otec!" (což mi dodává sílu - pokud skórovalo takovýhle ucho, můžu snad i já). No jinak, za mnohonásobnou expolozi vrtulníku sestřeleného -jak jinak- devítkou by to mělo být nominováno minimálně na oskara. Jen mi řekněte, jak to zhodnotit. Ale co, Dolph to zmáknul, študáků zařvalo jen několik, takže nakonec všichni nasadili pravý americký úsměvy a hotovka. Dávám 2/10 za to, že jsem se pekelně zasmál. ()

Castorr odpad!

Málem jsem to ani nedokoukal, možná že by mě to přišlo dobrý kdyby mě bylo tak 7. Teď mě to příjde jako film (jestli se to dá říct) o ničem. Místo masakru, který jsem čekal už z názvu se ve filmu skoro nic neděje a já přišel zbytečně o svých 98 minut života :-( Škoda, že takových filmů není míň! ()

Slimak

Čajíček...divim se že se takové věci někomu chtějí točit...když mu může být jasné jak to skončí a co z toho vyleze.Prakticky se tam skoro nic neděje nebo se tam udávají samé nepodstatné hlouposti.A než se z toho vysekáme tak je konec...středa v noci...ideální čas na vysílání. ()

showxman odpad!

Dlouho sem přemýšlel nad nějakým kladem tohoto filmu, bohužel marně. Prkený Lungren a ostatní neherci mě nenadchli ani v nejmenším, ba naopak. Záporácí jsou inteligentní jako kýbl písku, ale alespoň některé ty jejich hlášky v podaní českého dabingu vykouzlí úsměv na tváři. Přes to přes všechno Odpad! ()

Paity odpad!

Stejně jako ostatní tady i já jsem chtěl dát alespoň 1* za účast Dolpha, ale prostě nostalgie musí pryč! Tohle je skutečně garbage s velikým G. Prostě ani pro ten jeden deštivý večer se nevyplatí tohle dát do DVD přehrávače. Výjimku udělají snad jen zanícení Lundgrenisté. Už jen ten začátek, kdy Dolph zachraňuje děti v Bosně, aby se pak o deset let později proměnil v učitele dějepisu a tělocviku je natolik pitomý, že to dokouká jen ten, kdo u TV usne. ()

AdamesWWE

[5/10] Ako akčný film je to pekne na hovno, ale ako film na pobavenie to stačí dostatočne. Je to také hlúpe, až je to zábavné, nelogické, teenegerské herecké obsadenie, záporáci ktorí sú na smiech, ale Lundgren tu je veľký čávo tak ako stále, takže hodnotenie akurát. ()

TheDude odpad!

Dolph vytahuje možná svůj nejtěžší kalibr a český dabing ještě umocňuje, jak moc moc je tento film zbytečný. ()

Wishkah odpad!

Koukám, že se opět objevila jedna překladatelská perla. Koukaje na název filmu a osobu v hlavní roli sem si říkal, to by mohlo být dobré a krvavé akční béčko. První vykřičník mi v hlavě začal blikat, jen co se na v titulcích objevil anglický název filmu Detention. Tady něco nehraje sem si říkal a byla to pravda. Vždyť se v tom filmu nic nestane. Masakr se nekoná a film nejspíš navždy skončí v propadlišti dějin. Díky bohu ()

waits

Hodně odflaknute béčko, a nemyslím tím scénář, od toho se dalo asi těžko něco čekat ("dostanem toho hajzla"..apod.). Ale nešlo by vybrat do castingu někoho, kdo aspoň vzdálene vypadá jako student střední školy? Nemohli by zločinci aspon trochu nevypadat jako parodie na zločince? A hlavne, nemohl by režisér vymyslet něco, co by narušilo téměř konstantní pocit nudy a absolutniho nedostatku napětí? S bidou jedna hvezda za okamžiky, kdy se nezajimave proměnilo na pitome směšné. ()

Rambo159

Strašná kreposť, až som sa čudoval, ako je možné, že si to ani tvorcovia neuvedomili. Plno nelogickostí, chýb, nekonečné zásobníky, a neschopnosť sa trafiť do niekoho, kto pred vami beží po chodbe a pritom....ňáááh čo sa budem rozčuľovať, je to zbytočné. Takto si to odskákal chudák Dolph. 1* ()

constrictor.boa odpad!

To už je větší masakr na střední škole, když u nás probíhá poslední zvonění. Všem aktérům, jako by chyběl mozek. "Nejlepší" scéna je asi ta, kdy žáci střílí po lumpech plastovým lukem a schovávají se přitom před smrští kulek za slámou. ()

Yarwen odpad!

Chtěl jsem dát jednu hvězdu za použití technické novinky - nábojům se samovyhýbacím mechanismem, protože i kdyby jim zavázali oči, tak z pohledu pravděpodobnosti by je museli všechny postupně postřílet, ale je mi líto. Vrcholem bylo, když se nesympatické postavy skrývaly před palbou za balíky slámy. Tohle byla ultra hloupost, na které marně hledám cokoli, co by film posunulo nad těch 10%... ()

xavierr13 odpad!

Masaker to rozhodne je, predovšetkým pre diváka. Z filmu už od začiatku je vydiet zúfala snaha o akciu za každú cenu. Film je len hromadou nezmyslov, ktoré možno maly "Dolfimu" zachránit kariéru alebo skôr účet. ()

SidneyP

Tu hvězdu dávám jen za to, že jsem se na to dokoukal. Na nudu tenhle film ujde, ale normálně bych si ho opravdu nepustil a dál ho přehlížel. 20%. ()