Perla je nejvyšší a zároveň nejlépe zabezpečená budova na světě. Přesto její majitelé najmou velezkušeného bezpečnostního experta Willa Sawyera (Dwayne Johnson), aby to oficiálně potvrdil. Jenže pak začne v budově hořet a o technickou závadu se rozhodně nejedná. Will, coby bývalý šéf týmu FBI, který se specializoval na záchranu rukojmích, zažil už leccos, ale tohle je přece jen silná káva. Požár se rychle šíří a Will zjistí, že právě on je podle policie odpovědný za jeho založení. I když se zrovna pohybuje mimo budovu, bude muset rychle dovnitř, protože v jednom z nejvyšších pater je uvězněna jeho žena (Neve Campbell) se dvěma dětmi. A to stále ještě není všechno, v mrakodrapu se pohybuje ozbrojený gang, se kterým se bude muset Will taky vypořádat, pokud chce své blízké zachránit. Ještě jsme zapomněli zmínit, že po vážném zranění z minulosti má jednu nohu umělou a že jediná cesta do domu v plamenech vede přes vedle stojící jeřáb, z jehož ramene ve výšce několika desítek metrů bude muset přeskočit. (Cinemart)

LordMysti

Mega rozpočet, mega záběry, mega akce, mega výkony, mega příběh, mega stavby... ale mega nuda. Jen akční a velice přehnané scény to nezachrání. I bych hodnotil asi 3*, ale od filmu s Rockem jsem prostě čekal o něco víc no... ()

Acrobat

A žili šťastne až kým nepomreli. Už chýba iba syn Gruberovcov a premostenie scenáristu prečo miesto Brucea tam hrá Dwayne. Digitálny bordel si ide svoje ako neznámy režisérsky babrák, ktorý na prvú ligu nedorástol, pretože skoky v prvej lige robí Tom a Christophe. Všetko sa to deje v duchu zbytočnej megalománie, kde oheň je obrovský, ale vy ním prejdete v pohode a ani horúco Vám nie je. Ocko mamka deti celá rodinná terapia. Preto je to detské a pre deti. McTiernan tam dal chlapa zamazaného a testosterón bol na rozdávanie. Toto aj keď sú všetci ušmudľaný tak je to sterilné až to bolí. Ani náznak vzrušenia, len variácie, že všetci vyjdeme a každý zatlieska. Iste verejná mienka je v tom nevinne, avšak štáb je vinný na celej čiare. Novodobý fenomén týchto filmov je ako jesenné lístie. Len naň pozriete a už ho vánok odvanie kdesi do zatratenia. Takto dopadneš aj ty, mrakodrap. (videné 21.09.2018, BDRip) ()

Likan7

Johnson to zase celkem trefil. S přehledem je Rock nejaktivnější herec současnosti a nemůžu říct, že by měl někdy nějaký výraznější přešlap. Mrakodrap jede od začátku v určitých žánrových kolejích a těch se drží až do konce. Pokud to připomíná Smrtonosnou past, tak opravdu jen ve faktu, že se to odehrává v mrakodrapu. Rock tu nikoho nekosí, 90% filmu se snaží jen někam vyšplhat a zachránit rodinu. Mydlení záporáků je až na druhé koleji. A v tom mu pomáhá celkem zdatně překvapivě velmi příjemná a neukřičená manželka, Neve Campbell. Můžeme nadávat na nevýrazné záporáky, absenci logiky (hodinu hoří mrakodrap, nezřítí se a po restartu mu perfektně funguje hasící systém). Pokud ale vypnete, dostanete parádně vypadající oddechovku. Takový filmy můžu vždycky. ()

rublik05

Je to vlastně takový pokus o Smrtonosnou past v podání Dwaynea Johnsona, který je pořád neskutečný sympaťák, celý film relativně dobře táhne, role mu perfektně sedla. Děj překvapivě nijak zvlášť nenudí, pořád se něco děje, film má spád, dobré akční scény a místy i nějaký ten humor, byť se víceméně celý film tváří strašně vážně. Logiku nemá smysl řešit, moc jí zde nenajdeme, digitální efekty jsou místy strašně umělé a do očí bijící, moc se nepovedli ani slabší záporáci. Je to takový neurážející průměr, nic světoborného, ale dá se to přežít. 5/10. ()

vikino1

Pche i kdyby měl obě nohy, a po svých vylezl na ten pětikilometrovej jeřáb (kam speciální jednotka jela aspon pět minut výtahem) a pak skočil do toho okna - tak bych řekl, že je to spíš scifi jak akční dramathriller, Ale že to frajer celé udělal a ještě (asi aby byl ultramegafrajer) k tomu s protézou místo nohy, tak tím posunuli laťku UNREAL filmů ještě o trochu výš. Já snad začnu věřit, že z nebe můžou pršet hladový žraloci. Voni v USA si asi myslí, že lidi na celým světě jsou úplně vylízaní (a to vůbec neřeším takový štěky jako že se nerozbitný sklo ve 120 patře dá rozbít sochou v ruce). Brůsovi stačilo aby neměl boty a udělal ze svýho filmu kult, Superanabolon to upgradoval ještě o 2 lvl výšš. Bohužel kult se nekoná.. ()

waska

Lehce přestřelený, ani nemá cenu vypisovat proč. Nicméně Dwayne je sympaťák a jeho filmy prostě jedou. A co je třeba dodat, Neve Campbell je stále stejná kočka jako před dvaceti lety.. ()

Shaleman

Vzpomínáte na rok 1988? K suprovému filmu stačilo zcela obyčejného mrakodrapu, party německých teroristů v čele s charismatickým profesorem Snapeem a do té doby zcela neznámý, pomačkaný Bruce Willis bez bot s těžkou kanonádou hlášek z nadupaného scénáře. Co nám má stačit v roce 2018? Největší supermegamrtěmoc moderní mrakodrap, parta emerických teroristů v čele s jakýmsi nehercem, charismatický jednonohý, traumatizovaný The Rock s jeřábnickými zkouškami, dvě otravné děti, suchá variace Skleněného pekla, odfláknutý (ne)scénář, vyhoněné ego tvůrců a neuvěritelná sebejistota studia, že tenhle patvar k našemu sebeukojení stačí. ()

boni

To si člověk říká, že už viděl všechno, a pak si pustí Mrakodrap. Kde Dwayne Johnson skáče s „jednou“ nohou do dálek, do kterých Jenda Železný házel oštěpem, proskakuje všude možně těmi nejméně pravděpodobnými způsoby, no, a hlavně drží most – to je pro mě vážně hláška roku. Člověk si celou dobu myslí, že to je parodie na akční filmy, ale ono to je myšleno vážně, holt je vidět, že to bylo točeno primárně pro asijský trh. Ale co, sice se za ty tři hvězdy stydím, avšak bavil jsem se slušně. ()

Allecto

Možná bych ml srovnávat spíš se Skleněným peklem, ale já se nemůžu ubránit srovnání spíš se Smrtonosnou pastí. V hlavní roli chlápek, kterému je budova vlastně jedno, bohatý Asiat je mu jedno, ale má tam rodinu tak musí do akce. Jako námět to vlastně není špatné,protože tohle téma se prostě dá ždímat donekonečna. Nebo aspoň většinou. NA tohle téma se dá jít dvěma způsoby. Buď to vzít vážně a seriózně a nebo se prostě nebrat vážně vůbec a udělat béčkovou zábavu. Problém je když to myslíte vážně, ale máte tak blbej scénář, že nikdo nebere vážně vás. Nelogických věcí je v tomhle filmu až moc. V hlavní roli Dwayne Johnson je číslo jedna. Nic proti němu, spíš naopak, jako herce ho mám rád, ale tohle není role pro něj. Přece jen, když někdo vypadá tak jako on a má svaly jako on tak prostě čekáte, že tam vtrhne a rozrasí to. Viz třeba Komando s Arnoldem. Ale když jeho postava funguje spíše jako John McClane tak já mu to prostě nevěřím. Okej možná si řekli sebereme mu nohu aby to působilo uvěřitelněji, ale ve výsledku to bylo úplně k ničemu. Ale ok beru to prostě tak, že on teď hraje ve všem a my to tak musíme brát, ale jdeme dál. Will dostane tablet s maximálním přístupem do všeho, oni mu ho šlohnou a stejně ho pak potřebují aby jim otevřel dveře. Proč u těch dveří nenechali lidi aby vtrhli dovnitř až je otevře to je pro mě záhada. Proč si nemohl vypnout ty turbíny, je pro mě záhada. Proč když se dokázali provrtat do 96. patra a založit tam požár, proč rovnou nemohli dojít až nahoru a nabrat rukojmí. No a po nelogických věcech tu máme náhody. Nebo hlavně tu jednu velkou. Henry se pokusil pozvracet pandu tak honem domů, aby nás pak mohli unést, když zjistí, že potřebují toho, kterého chtěli zabít. Šmankote ještě že ho nezabili, kdo by jim pak otevřel dveře. Ne dobře klid... ale prostě je to tak blbý, že víc než * ze mě nikdo nedostane. ()

E lan

Slušný odpočinkový akčňák a Johnsonem v té pravé roli, obstojnými triky a vcelku průměrným scénářem. Někdy nevadí se dívat na film, u kterého víte jak to musí skončit. ()

gemi

Mně se tyhle Bobuláčovy akčňáky líbí. Připomíná mi to zlatou Šváňovu éru osmdesátek, akorát v moderním kabátku. Jinak je tu všechno - skvělá akce, jednoduchá zápletka i notná dávka nesmrtelnosti úhlavního hrdiny. Když člověk vypne mozek, parádně se pobaví. ()

ER

Trademark Dwayna funguje i když natočí takovou tuctovku. Faktem je, že forma má navrch a i kdyby tam v hlavní roli hráli"opičáci",tak se na to dobře dívá. Ovšem za atmosférou Die Hard zaostává tento kousek o pár desítek pater. ()

Armin82

K filmu mám několik poznatků. Jednak souhlasím s tím, co tady většina píše. Režisér a scénáristi se moc nenadřeli. Kombinace Smrtonosné pasti a legendárního katastrofáku Skleněné peklo vč. podobných dialogů v podání číňana z Temnýho rytíře - jsme dost nahoře, sem se oheň nikdy nedostane apod. bláboly. Běh, bitky, šplhání a skákání hlavního hrdiny s protézou, za to by se nestyděl ani Terry Fox. Ale asi by kompletní Rock v očích tvůrců filmu, byl moc silným soupeřem záporáků. A ten konec je nejvtipnější. Budova dvě hodiny v plamenech, pak dá dole od Vřískotu vyvinutější neherečka základní nastavení přes tablet a budova se zmátoří. Rock má teda lepší filmy, toto je bída. Pohádka pro nenáročné divactvo. Každopádně jako popcornovka postrádající kvalitu na zabití dvou hodin dostačující. 40% ()

Nix

Hvězdičku jen za tu umělou nohu. Netušil jsem, že to dokáže být i velice užitečný prostředek ke skákání mezi mrakodrapy. Zase jsem díky takovým filmům o něco chytřejší. ()

BigBang

Padouchové jsou povětšinou rodilí skandinávci, dobráci  pak people of colour. Jinak celkem lehce běžící akčňák s několika dobře načasovanými hláškami a bez nadměrného krveprolívání. ()

Ceberus

Nerozumím zdejšímu nízkému hodnocení. Na jaký film všichni ostatní vůbec koukali? Očekávali snad nějakou těžkou filozofickou myšlenku a sedm nečekaných zvratů? Film do puntíku plní to, k čemu je určen - nenáročná akční výplachovka, která i dobře vypadá, nic víc, nic míň. Jediné, co tomu chybí do pěti hvězd, je to, co má navíc první Smrtonosná past - dardu vtipných hlášek. Mimo to jde ale o vzorovou čtyřhvězdičkovou vizuálně výplachovou Dwaynovku (San Andreas, Rampage). Pokud jste hltouni moderních amerických blockbusterů jako já a přemýšlíte, že si doplníte vzdělání zkouknutím dědečka tohoto filmu, Skleněné peklo s Newmanem a McQueenem, pak vás varuji, že je to skutečně film ze sedmdesátek, takže ze speciálních efektů nebudete úplně nadšeni (ale pyrotechnici se vyřádili). ()

Clark_Kent

ZÁVRATĚ, BRILANTNÍ SESKOKY A HLAVNĚ DOJMY Z MRAKODRAPU Zapomeňte na Arnolda, Sylvestera ale i na Bruce Willise je tu nový Real American Hero. Dwayne Johnson se v poslední době snaží a snaží se celkem vytrvale. Upřímně novinka Skyscraper má styl, napětí a taky slušnou akci. Pamatujete na sérii Vřískot? Jasně, mladá středoškolačka Sidney Prescottová vzdorujcí maskovanému zabijákovi. Čtyřiačtyřicetiletá Neve Campbell, která se od Vřískotu 4 nikde v něčem větším neobjevila. No a teď celkem oslnila coby odvážná manželka bezpečnostního experta Willa Sawyera Sarah Sawyerová. 👉Moje závěrečné shrnutí k filmu zní: I přes svůj hendikep, můžeš nabrat silnou motivaci. Jěště musím podotknout, že bych tento film nedoporučil nikomu kdo trpí Akrofobií- panický strach z výšek. Pokud si chcete řádně vyčistit hlavu do biografu rozhodně zaskočte, určitě neprohloupíte. ()

Dungeons & Dragons se dočká i seriálu

Dungeons & Dragons se dočká i seriálu