Papírový dům (Netflix verze)

• Španělsko La casa de papel (Netflix version) (více)
Akční / Krimi / Thriller / Mysteriózní
Španělsko, (2017–2021), 38 h 56 min (Minutáž: 41–76 min)

Tvůrci:

Álex Pina

Úrsula Corberó, Álvaro Morte, Itziar Ituño, Miguel Herrán, Jaime Lorente, Pedro Alonso, Esther Acebo, Darko Perić, Alba Flores, Enrique Arce (více)

Série(5) / Epizody(48)

Recenze uživatele Sany33 k tomuto seriálu (48)

Vítejte na představení života (2021) (S05E03)

Príbeh: Profesor stihne odrodiť dieťa svojej väzniteľke a tak stúpa v jej friendzone. Rukojemníci sa zabarikádovali v muničnom sklade. Berlín v minulosti učí svojho syna remeslu. Polícia povoláva špeciálne komando. Prevedenie: Videli ste tých cirkusantov? To má byť úderná jednotka? Vrak vypadali ako vystrihnutý z komiksu. Sierrová ako je zvykom porodí trojmesačné dieťa. A návrat do minulosti za Berlínom je viac pozerateľný ako aktuálne dianie v banke. 58% ()

Místo v nebi (2021) (S05E04)

Príbeh: Úderný team sa dostáva cez strechu do budovy banky a tá padá na Helsinky. Odrezaný v jednom krídle sa strháva boj o banku. Prevedenie: Zrejme nás scenáristi na niečo pripravujú keďže v návratoch do minulosti sa odrazu nevraciame iba k Berlínovi ale aj v Tokyo v kláštore. Len dúfam, že sa nechystajú urobiť to čo si myslím. Inak ide o veľmi zábavný, zdravý rozum popierajúci diel. Ako aj mnohé pred ním. 60% ()

Spousta životů (2021) (S05E05)

Príbeh: Obrovská vojna vo vnútri banky sa chýli ku koncu. Profesor sa stáva adoptívnym otcom Sierrynho haranta. Prevedenie: To, čoho som sa bál v predchádzajúcej epizóde sa naplnilo s náramnou presnosťou. Tokyo zahrala srdcervúcu scénu, Rio si musí dať na Facebook štítok nezadaný, Monica má halušky a Denver to evidentne skúša roztočiť so svojím tranzvestitným bratrancom. Helsinky možno príde o nohu. Palermo mu vyznáva svoje city. Pseudo nacista Gandhia ide zo scény. Keď si to tak zhrniem ide o veľmi zábavnú časť. To, že je úplne pritiahnutá za vlasy už nemá cenu zdôrazňovať. 88% ()

Tlak stoupá (2021) (S05E06)

Príbeh: Po smrti Tokyo, Profesorovi evidentne jeblo lebo si nechal utiecť Sierrovú. Ktorá na to, že je čerstvo po pôrode je celkom ohybná. V banke sa vedie žalospev na Tokyo a všetci sa strašne objímajú a sú smutný.  V pohľade do minulosti sa dozvedáme ako chcú lupiči preniesť toľko ton zlata z banky. Prevedenie: Jeden z tých slabších dielov kedy sa každý poberá nijakým smerom a vo finále sa nič moc nestane akurát tu máme rambo ženu vo vetracích šachtách, ktorá by mohla byť trocha zaujímavá postavička. 55% ()

Zbožné přání (2021) (S05E07)

Príbeh: Sierrovej posledný pokus očistiť svoje meno končí katastrofálne a tak sa iba prehlbuje jej vzťah s Profesorom. V banke sa taví vo veľkom a pripravuje sa finálny plán. Prevedenie: Nevedel som si celkom predstaviť, že sa dá ešte niečo vyžmýkať z Profesorovej linky ale opäť prekvapil. Veľmi zábavné keďže sa v banke vlastne nič moc podstatné nedeje. 77% ()

Teorie elegance (2021) (S05E08)

Príbeh: V banke sa začína oslavovať úspešný presun zlata. Radosť netrvá dlho lebo o zlato sa evidentne usiluje aj niekto ďalší. Prevedenie: Vedel som že vedľajšia linka s Berlínovým synom musí mať dáke logické odôvodnenie. Ale toto som nečakal. To, že mu bude brúsiť ženu som si myslel hneď ale toto je teda celkom dobrá zápletka pred veľkým finále. 82% ()

Důvěrný rozhovor (2021) (S05E09)

Príbeh: Profesor si pomaly ale iste začína uvedomovať zradu z vlastnej rodiny. Uchýli sa k jedinému možnému kroku a osud celej operácie dáva do rúk doteraz dosť labilnej Sierrovej. Prevedenie: Diel sa mi páčil. Veľmi sa mi páčil. Konečne ma donútil upriamiť pozornosť čo sa v posledných dvoch sériách tejto popcornovej zábavke veľmi nedarilo. Som celkom spokojný teraz ešte zistiť ako z toho Profesor zas dokáže vykorčuľovať. 90% ()

Rodinná tradice (2021) (S05E10)

Príbeh: Heist nám končí dámy a páni a končí vo veľmi dobrom svetle kedy profesor vďaka šťastiu ako inak dokáže prejsť cez rozum celému Španielsku. Prevedenie: Grande finále kedy mi trocha nehralo s tým sentimentom Berlínovho syna ale na druhej strane dojímavý príbeh smrti ich otca a potom tá dedukcia so zlatom a Sierrino odhalenie domu. Jednoducho som si to užil. A som rád že už už zazvonil zvonec a seriálu je koniec. 85% ()

Dahmer zavraždil Bridgertonovi

Dahmer zavraždil Bridgertonovi